Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

U-21 futbolistiem varonīgs punkts pret lielo Itāliju

2025. gada Eiropas futbola čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas otrajā spēlē Latvijas U-21 izlase Slokas stadionā sacentās ar spēcīgo un titulēto Itāliju. Mūsējie 90 minūšu laikā izturēja jūtamu spiedienu, un Aleksandra Basova trenētā komanda cīņu beidza ar 0:0.

Deniss Meļņiks un Aleksandrs Basovs. (Foto: Nora Krevņeva-Baibakova/ LFF)
11.09.2023 06:06

"Kurzemes Vārdrs"

Latvijas U-21 izlases sastāvs: Beks, Novikovs, Kudeļkins, Sliede, Maslovs, Vientiess, Meļņiks, Kaušelis (Anmanis), Vapne (Melnis), Raščevskis (Meļķis), Lizunovs (Puzirevskis).

Latvijas juniori atlases cikla pirmajā mačā ar 2:0 pārspēja Sanmarīno, bet itāļiem šī bija pirmā cīņa. Itālijas U-21 izlase ir pieckārtēja Eiropas čempione šajā vecuma grupā.

Pēdējo reizi gan tā triumfēja pirms gandrīz 20 gadiem – 2004. gadā. Divas reizes tā kļuvusi par čempionāta sudraba medaļnieci, bet piecas reizes ieguvusi bronzas medaļas.

Pēdējos divos no trim turnīriem tā apstājusies jau grupu turnīrā, bet pirms diviem gadiem tika līdz ceturtdaļfinālam.

Latvijas izlase atzīstami aizvadīja pirmo puslaiku, nedodot daudz iespēju titulētajam pretiniekam gūt vārtus. Itāļiem 45 minūšu laikā bija tikai viena teicama iespēja, lai pārspētu lieliski spēlējošo Jāni Beku.

Ja aizsardzība mūsējiem bija līmenī, tad ar uzbrukuma veidošanu gan nesekmējās. Latvieši izcēlās ar pašaizliedzīgu un disciplinētu cīņu savā laukuma pusē, bet priekšējā līnijā pēc dažām piespēlēm bumba regulāri tika zaudēta.

Arī otro puslaiku viesi uzsāka apņēmīgi, bet mūsējiem 55. minūtē bija laba vārtu gūšanas iespēja. Pretuzbrukumā itāļi pārkāpa noteikumus, un Lūkas Vapne pēc soda sitiena no 25 metriem norībināja vārtu stabu.

Itālija joprojām vairāk kontrolēja bumbu, biežāk uzbruka, spēlēja prasmīgi individuāli, tomēr allaž, nonākot pie soda laukuma, atdūrās pret labi organizēto laukuma saimnieku aizsardzību un līdz labiem sitieniem nenonāca.

71. minūtē izlases rindās debitēja FK ”Liepāja” priekšējās līnijas spēlētājs Roberts Meļķis, bet uzreiz pretinieki izveidoja divus draudīgus momentus.

Mača pēdējās 12 minūtēs pie Latvijas vārtiem gāja ”karsti” un vārti brieda. Tomēr mūsējo aizsardzība spiedienu izturēja, un cīņa noslēdzās bez vārtu guvuma.

Latvieši divās cīņās iekrājuši četrus punktus un izvirzījās A grupas vadībā. 12. septembrī Latvijas U-21 izlase viesos sacentīsies ar Norvēģijas vienaudžiem.