Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

U19 Latvija – Azerbaidžāna 0:6

09.09.2014 15:03

Ģirts Gertsons

Liepājas “Daugavas” stadionā divas pārbaudes spēles pret Azerbaidžānas vienaudžiem ir aizvadījusi Latvijas U19 izlase, kas svētdien uzvarēja ar 2:0, bet šodien zaudēja ar 0:6.

Šīs izlases rindas kuplināja vairāki “Liepājas” un tās dublieru komandas spēlētāji – Antons Tumanovs, Ralfs Gudēns, Andris Krušatins, Raivis Jurkovskis, Krišs Kārkliņš un Artūrs Kupčs.

Uzvarētajā mačā izlases galvenais treneris Vladimirs Babičevs vietu starta vienpadsmitniekā uzticēja Krušatinam, Jurkovskim un Tumanovam, Kārkliņš laukumā devās uz maiņu, bet Gudēns ar Kupču palika rezervē. Vārtu gūšanas momentiem nabadzīgajā spēlē Latvijas izlase panākumu nodrošināja ar mača pēdējās 10 minūtēs diviem iesistajiem vārtiem.

Otrajā cīņā starta sastāvā laukumā devās Krušatins, Kārkliņš un Jurkovskis. Spēles pirmais puslaiks atkal aizritēja bez daudzām iespējām atklāt mača rezultātu, bet neliela iniciatīva bija mājiniekiem. Cīņu lielā mērā lauza Latvijas vārtsarga Vladislava Kurakina noraidījums pirmā puslaika izskaņā. Azerbaidžāņi realizēja sekojošo 11 metru soda sitienu, kā arī pretuzbrukumā nostiprināja savu pārsvaru.

Jau otrā puslaika pašā sākumā viesi realizēja vēl vienu pendeli, bet vēlāk guva vārtus arī pēc stūra sitiena un pretuzbrukumiem, izmantojot mūsējo vēlmi doties uz priekšu, lai vismaz samazinātu rezultāta starpību. Turklāt divreiz uz maiņu nākušo vārtsargu Vladislavu Lazarevu viesi pārspēja ar atkārtotiem sitieniem, pēc tam, kad kīperam pēc viņa atvairītiem sitieniem pietrūka palīgu soda laukumā.

Mača izskaņā nokaitētās emocijas izraisīja nelielu pagrūstīšanos starp abu komandu spēlētājiem, kas pārvērtās vēl vienā sarkanā kartītē Latvijas izlasei, un pēc Krušatina noraidījuma mājinieki palika astoņu laukuma spēlētāju sastāvā.

Tikmēr Latvijas U21 izlase Eiropas čempionāta atlases pēdējā spēlē izbraukumā ar 1:7 piedzīvoja sagrāvi pret Šveici. Trīs FK “Liepāja” futbolisti – Reinis Flaksis, Endijs Šlampe un Jānis Ikaunieks – aizvadīja visu spēli, Iļja Šadčins palika rezervē, bet Jūrmalas “Spartakā spēlējošais liepājnieks Jevgēņijs Kazačoks mača kompensācijas laikā saņēma otro dzelteno kartīti. Flaksis 64. minūtē rezultatīvi piespēlēja daugavpilietiem Dmitrijam Klimaševičam, kurš tobrīd panāca rezultātu 1:5.