Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Ugunsdzēsējs” izglāba atkal

13.06.2017 07:01

Latvijas kausa izcīņas otrās kārtas spēlē futbola klubs “Grobiņas SC” izbraukumā atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 5:4 (2:2) pārspēja komandu “Caramba Dinamo”. Uzvaru nesošos vārtus un vietu nākamajā posmā kompensācijas laikā izrāva grobiņnieku ugunsdzēsējs Raimonds Sāmietis.

“Grobiņas SC”: Sopots, Trapučka, Knapšis, Freimanis, J. Jēkabsons, Pirktiņš, L. Norenbergs, E. Jēkabsons, Simsons, Dobrecovs (Sāmietis), Nicis (Jaunskalže, S. Norenbergs).

Grobiņnieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs stāsta, ka šajā spēlē iespēja sevi apliecināt bija dota vairākiem futbolistiem, kas šosezon nebija devušies laukumā. Līdz ar to šāds rezultāts un cīņas gaita speciālistu nepārsteidz, un viņš pieļauj, ka līdzīgi varētu būt arī kausa nākamajā spēlē.

Spēle pret otrās līgas Rīgas zonas dalībnieci, komandu “Caramba Dinamo” bijusi ātra un ritējusi no vieniem vārtiem līdz otriem. Kamēr rīdziniekiem pieticis spēka, visi viņu spēlētāji neatgriezušies aizsardzībā, bet spēlējuši augstu, un grobiņnieku divi aizsargi regulāri palikuši pret sāncenšu diviem uzbrucējiem, jo mūsējo malējie aizsargi aktīvi pieslēgušies uzbrukumiem un ne vienmēr paguvuši laikus nosēsties. Tas ļāvis sāncenšiem izveidot daudz vārtu gūšanas iespēju, un daudz viņu labu momentu palikuši neizmantoti.

Spēles rezultātu 16. minūtē atklāja J. Jēkabsons, rīdzinieki atbildēja ar goliem 19. un 34. minūtē, bet punktu pirmajam puslaikam pielika Niča vārti 41. minūtē, kas panāca neizšķirtu 2:2.

Pēc pārtraukuma mājinieki bija precīzi 47. un 53. minūtē, iegūstot vadību ar rezultātu 4:2, bet pēdējā pusstunda pilnībā piederēja “Grobiņas SC”.

Laukuma saimnieku uzbrūkošais futbols mača pēdējā pusstundā apsīka, tāpat kā izsīka viņu spēki, un rīdzinieki neesot tikuši tālāk par centra līniju. Grobiņnieki sāka lauzt savu oponentu pretestību, un, ja cīņa būtu jāturpina papildlaikā, viesi droši vien iesistu vēl kādus četrus vārtus, spriež V. Dobrecovs. Tomēr grobiņniekiem pietika ar atlikušajām minūtēm pamatlaikā un kompensācijas laikā.

Tikko uznācis laukumā uz maiņu, Sāmietis 64. minūtē ar pirmo pieskārienu, pieliekot kāju vārtu priekšā, panāca 3:4. Tad Knapšis 78. minūtē izlīdzināja rezultātu, bet J. Jēkabsons 89. minūtē nerealizēja pendeli. Jau kompensācijas laikā viesi nopelnīja tiesības uz soda sitienu, kuru Sāmietis realizēja ar rikošeta palīdzību.

Grobiņnieku otrās kārtas nākamā posma pretinieki būs “Staiceles bebri”, kas šajā turnīra stadijā iekļuva tādēļ, ka “Smiltenes/BJSS” atteicās no turpmākas spēlēšanas turnīrā. Dalība Latvijas kausa izcīņā LFF biedriem ir obligāta, tomēr pēc pirmās kārtas un notikušās otrās kārtas izlozes no dalības sacensībās ir atteikušās jau četras komandas.

V. Dobrecovs norāda, ka tādā veidā pirmās līgas dalībnieki protestē pret turnīra izspēles kārtību, kas ir labvēlīga virslīgas klubiem. Proti, pirmās un otrās līgas dalībniekiem faktiski nav izredžu iekļūt kausa izcīņas izšķirošajās stadijās – pusfinālā un finālā. Tas tādēļ, ka no turnīra astotdaļfināla tajā kā izsētās komandas iesaistās virslīgas pārstāves. Ja šādu izredžu faktiski nav, tad nav brīnums, ka ir klubi, kas nevēlas tērēt laiku un naudu, lai aizvadītu nenozīmīgas spēles.

“Piekrītu idejai, ka arī Latvijā kausā vajadzētu darboties aklās izlozes principam. Domāju, ka būtu interesanti, ja turnīra sākumā tiktos, piemēram, “Ventspils” un “RFS”. Tas izraisītu lielāku ažiotāžu. Kāds varbūt teiks, ka es tā nerunātu, ja būtu kāda lielā kluba treneris. Gribētu gan,” saka treneris.

Kausa izcīņas nākamās kārtas datums vēl nav zināms, bet pirmajā līgā grobiņnieki sestdien, 17. jūnijā, pulksten 17 uzņems “Rēzeknes FA/BJSS”, kas ar 14 punktiem atrodas kopvērtējuma 5. vietā. Tikmēr par pirmās līgas līdervienību ir kļuvusi komanda “Valmieras Glass/ViA”, kas sestdien ar 4:0 pārspēja “Audu”, bet grobiņnieki kausa mača dēļ šo kārtu izlaida.