Svētdiena, 1. novembris Ikars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uz Brestu – ar rūgtu ceļamaizi

Uz Brestu – ar rūgtu ceļamaizi
20.07.2007 00:07

0

Atslēgvārdi

Kaut arī UEFA kausa izcīņas pirmās kvalifikācijas kārtas pirmā spēle starp “Liepājas metalurgu” un Brestas “Dinamo” beidzās neizšķirti, mūsu futbolisti laukumu atstāja ar zaudējuma rūgtumu sejā. Vispirms jau tādēļ, ka liepājnieki parādīja ne tuvu tādu spēli, uz kādu ir spējīgi. Spēles protokolā sākotnēji ierakstīto Miceiku traumas dēļ pēc iesildīšanās treneri bija spiesti aizstāt ar Žuravļovu, ko novirzīja labā aizsarga pozīcijā, bet balsta pussarga pienākumus uzticēja Zirnim. Grūti pateikt, vai šāda neplānota spēlētāju rokāde liepājniekiem sajauca kārtis, bet pirmo puslaiku mūsējie aizvadīja tik vāji, kā reti kad.

Mačs iesākās ar neizprotamu metalurgu biklumu un minstināšanos, savukārt viesi uzreiz devā uzbrukumā, salaužot priekšstatu par iespējamo tupēšanu aizsardzībā un cerēšanu tikai uz pretuzbrukumiem.

Jau pirmajās minūtēs brestieši izveidoja pāris nervus kutinošas epizodes, pēc vienas no kurām mūsu vārtus glāba Spole. Bet tūliņ pār kareivīgi noskaņoto viesu galvām nolija auksta duša – Surņins tālu piespēlēja uz pretinieku soda laukuma labo malu un Fereira ar galvu bumbu raidīja vārtu devītniekā – nelīdzēja arī “Dinamo” augumā raženā vārtsarga Cigalko izmisīgais lēciens.

Likās, ka pirmais lampu drudzis metalurgiem būs pāri, taču – nekā nebija. Viesi turpināja ik pa brīdim šaustīt mūsu aizsardzības līniju, joprojām darbojās aktīvāk un kontrolēja spēles gaitu, liekot pāris reizes spēlē iesaistīties Spolem. Kamēr mūsējie nerādīja neko citu no sava spēles arsenāla, kā vien tālās piespēles, kas nesasniedza adresātu, tikmēr brestieši centās gan tamborēt ar asām īsām piespēlēm, gan izdarīt tālsitienus, no kuriem lielākā daļa gāja secen. Ja arī liepājnieki pietuvojās soda laukumam, tad uzbrukuma virzību apstādināja nesaskaņota darbība.

Divas reizes iespēja izcelties radās Krugļakam, vienu reizi Kalons labi ielauzās soda laukumā, taču epizodes beidzās bez rezultāta. Viesi uzmācīgi turpināja meklēt ceļus uz “Liepājas metalurga” vārtiem, bet mūsējie pirmajā puslaikā tā arī nepamodās – bija palēni, daudz kļūdījās gan pie saviem vārtiem, gan vidusdaļā. Puslaiks beidzās ar epizodi, kurā pēc viesu izpildītā stūra sitiena bumba brīnumainā kārtā neiespurdza metalurgu vārtos.

Pārtraukumā ģērbtuvēs tomēr kāds mūsējiem bija papliķējis pa vaigiem un uzlabojis asinsriti, jo sarkanie (metalurgi spēlēja šādas krāsas formastērpos) puslaiku sāka nedaudz jautrāk, taču arī zilie turpināja darboties tādā pašā manierē. Spēle izlīdzinājās – 50. minūtē laba izdevība pavērās Karlsonam, bet viesu aizsargs pēdējā brīdī bumbu izsita uz stūra sitienu, pēc kā sekoja vēl viens ļoti bīstams liepājnieku uzbrukums. Tad pēc Soloņicina tiešā brīvsitiena bumba tikai nedaudz aizsvilpa gar “Dinamo” vārtu stabu.

Jau nokausētā Krugļaka vietā laukumā devās mūsu jaunais liepājnieks Kamešs, tomēr viņa iesaistīšanās spēlē šoreiz nebija visai veiksmīga un viņu savukārt nomainīja Kecs. Tas arī bija viss no mūsu komandas mačam pieteikto laukuma spēlētāju arsenāla… Vēsture atkārtojas – klāt atbildīgais UEFA turnīrs, bet komandā ir problēmas ar darbaspēku. Pērn pret Kijevas superklubu “Dinamo” izbraukuma spēlē varēja piedalīties tikai 12 laukuma spēlētāji. Tieši tik pat arī vakar pret Brestas “Dinamo”.

Kaut arī metalurgi spēles otrajā daļā vairs nelika galveno uzsvaru uz tālām piespēlēm, bet centās iegūt teritoriālo pārsvaru, cenšoties vaiorāk pieturēt un kontrolēt bumbu, otru atslēgu Brestas cietokš’na vārtiem piemeklēt neizdevās. Bet viesu par savu centību tika atalgoti – brestiešu komandas kapteinis un labākais vārtu guvējs Sokols ar tālšāvienu pārsteidza Spoli nesagatavotu 1:1. Pirms tam gan Spole pēc gruzīnu leģionāra Goginašvili līdzīga sitiena mūsu komandu glāba.

Arī “Skonto” savu UEFA kausa maču Rīgā pret Minskas “Dinamo” noslēdza ar identisku rezultātu. Abas Latvijas komandas pēc divām nedēļām Baltkrievijā aizvadīs atbildes spēles.

Vakar notika arī viena Latvijas virslīgas spēle, kurā “Rīga” pieveica “Jūrmalu” ar 2:0. Tuvāko sekotāju – “Rīgas” – laukumā “Liepājas metalurga” futbolisti viesosies 28.jūlijā.

UEFA kausa izcīņas kvalifikācija.
“Liepājas metalurgs” – “Dinamo” (Bresta) 1:1 (1:0).
“Liepājas metalurgs”
– Spole, Zirnis, Ivanovs, Surņins, Fereira, Žuravļovs, Tamošausks, Kalons, Soloņicins, Krugļaks (Kamešs 59.; Kecs, 81.), Karlsons.
Vārti: “Liepājas metalurgs” – Fereira (5.); “Dinamo” – Sokols (77.).
Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Žuravļovs (48.); “Dinamo” – Tsevans, (55.).

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Liela sarūgtinājuma man nav, bet rezultāts kausa spēlei nav labs. Mums ir kadru problēmas, ir traumētie, pietrūkst otra uzbrucēja. Vāji sākām spēli, bija neprecīzas piespēles, atdevām pretiniekam iniciatīvu. Otrajā puslaikā nedaudz savācāmies, taču neizmantojām savas iespējas gūt vārtus un ļāvām viesiem sist no tālās distances. Vēl viss nav zaudēts. Kāpēc gan mēs rezultātu nevarētu izlīdzināt arī atbildes spēlē?

“Dinamo” galvenais treneris Vladimirs Gevorkjans:
– Domāju, ka spēle mūsu komandai izdevās. Psiholoģiski 1:1 mums ir labs iznākums, ņemot vērā to, ka debitējam eirokausos un neveiksmīgi šobrīd spēlējam savas valsts čempionātā. Tā vēl nav uzvara, bet plats solis tai petī gan. Biļetes uz atbildes spēli Brestā jau šobrīd ir grūti nopirkt. Interese par maču ir ļoti liela.

 
Ints Grasis,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz