Uz Brestu – ar rūgtu ceļamaizi

20.07.2007 00:07

0

Kaut arī UEFA kausa izcīņas pirmās kvalifikācijas kārtas pirmā spēle starp “Liepājas metalurgu” un Brestas “Dinamo” beidzās neizšķirti, mūsu futbolisti laukumu atstāja ar zaudējuma rūgtumu sejā. Vispirms jau tādēļ, ka liepājnieki parādīja ne tuvu tādu spēli, uz kādu ir spējīgi. Spēles protokolā sākotnēji ierakstīto Miceiku traumas dēļ pēc iesildīšanās treneri bija spiesti aizstāt ar Žuravļovu, ko novirzīja labā aizsarga pozīcijā, bet balsta pussarga pienākumus uzticēja Zirnim. Grūti pateikt, vai šāda neplānota spēlētāju rokāde liepājniekiem sajauca kārtis, bet pirmo puslaiku mūsējie aizvadīja tik vāji, kā reti kad.

Mačs iesākās ar neizprotamu metalurgu biklumu un minstināšanos, savukārt viesi uzreiz devā uzbrukumā, salaužot priekšstatu par iespējamo tupēšanu aizsardzībā un cerēšanu tikai uz pretuzbrukumiem.

Jau pirmajās minūtēs brestieši izveidoja pāris nervus kutinošas epizodes, pēc vienas no kurām mūsu vārtus glāba Spole. Bet tūliņ pār kareivīgi noskaņoto viesu galvām nolija auksta duša – Surņins tālu piespēlēja uz pretinieku soda laukuma labo malu un Fereira ar galvu bumbu raidīja vārtu devītniekā – nelīdzēja arī “Dinamo” augumā raženā vārtsarga Cigalko izmisīgais lēciens.

Likās, ka pirmais lampu drudzis metalurgiem būs pāri, taču – nekā nebija. Viesi turpināja ik pa brīdim šaustīt mūsu aizsardzības līniju, joprojām darbojās aktīvāk un kontrolēja spēles gaitu, liekot pāris reizes spēlē iesaistīties Spolem. Kamēr mūsējie nerādīja neko citu no sava spēles arsenāla, kā vien tālās piespēles, kas nesasniedza adresātu, tikmēr brestieši centās gan tamborēt ar asām īsām piespēlēm, gan izdarīt tālsitienus, no kuriem lielākā daļa gāja secen. Ja arī liepājnieki pietuvojās soda laukumam, tad uzbrukuma virzību apstādināja nesaskaņota darbība.

Divas reizes iespēja izcelties radās Krugļakam, vienu reizi Kalons labi ielauzās soda laukumā, taču epizodes beidzās bez rezultāta. Viesi uzmācīgi turpināja meklēt ceļus uz “Liepājas metalurga” vārtiem, bet mūsējie pirmajā puslaikā tā arī nepamodās – bija palēni, daudz kļūdījās gan pie saviem vārtiem, gan vidusdaļā. Puslaiks beidzās ar epizodi, kurā pēc viesu izpildītā stūra sitiena bumba brīnumainā kārtā neiespurdza metalurgu vārtos.

Pārtraukumā ģērbtuvēs tomēr kāds mūsējiem bija papliķējis pa vaigiem un uzlabojis asinsriti, jo sarkanie (metalurgi spēlēja šādas krāsas formastērpos) puslaiku sāka nedaudz jautrāk, taču arī zilie turpināja darboties tādā pašā manierē. Spēle izlīdzinājās – 50. minūtē laba izdevība pavērās Karlsonam, bet viesu aizsargs pēdējā brīdī bumbu izsita uz stūra sitienu, pēc kā sekoja vēl viens ļoti bīstams liepājnieku uzbrukums. Tad pēc Soloņicina tiešā brīvsitiena bumba tikai nedaudz aizsvilpa gar “Dinamo” vārtu stabu.

Jau nokausētā Krugļaka vietā laukumā devās mūsu jaunais liepājnieks Kamešs, tomēr viņa iesaistīšanās spēlē šoreiz nebija visai veiksmīga un viņu savukārt nomainīja Kecs. Tas arī bija viss no mūsu komandas mačam pieteikto laukuma spēlētāju arsenāla… Vēsture atkārtojas – klāt atbildīgais UEFA turnīrs, bet komandā ir problēmas ar darbaspēku. Pērn pret Kijevas superklubu “Dinamo” izbraukuma spēlē varēja piedalīties tikai 12 laukuma spēlētāji. Tieši tik pat arī vakar pret Brestas “Dinamo”.

Kaut arī metalurgi spēles otrajā daļā vairs nelika galveno uzsvaru uz tālām piespēlēm, bet centās iegūt teritoriālo pārsvaru, cenšoties vaiorāk pieturēt un kontrolēt bumbu, otru atslēgu Brestas cietokš’na vārtiem piemeklēt neizdevās. Bet viesu par savu centību tika atalgoti – brestiešu komandas kapteinis un labākais vārtu guvējs Sokols ar tālšāvienu pārsteidza Spoli nesagatavotu 1:1. Pirms tam gan Spole pēc gruzīnu leģionāra Goginašvili līdzīga sitiena mūsu komandu glāba.

Arī “Skonto” savu UEFA kausa maču Rīgā pret Minskas “Dinamo” noslēdza ar identisku rezultātu. Abas Latvijas komandas pēc divām nedēļām Baltkrievijā aizvadīs atbildes spēles.

Vakar notika arī viena Latvijas virslīgas spēle, kurā “Rīga” pieveica “Jūrmalu” ar 2:0. Tuvāko sekotāju – “Rīgas” – laukumā “Liepājas metalurga” futbolisti viesosies 28.jūlijā.

UEFA kausa izcīņas kvalifikācija.
“Liepājas metalurgs” – “Dinamo” (Bresta) 1:1 (1:0).
“Liepājas metalurgs”
– Spole, Zirnis, Ivanovs, Surņins, Fereira, Žuravļovs, Tamošausks, Kalons, Soloņicins, Krugļaks (Kamešs 59.; Kecs, 81.), Karlsons.
Vārti: “Liepājas metalurgs” – Fereira (5.); “Dinamo” – Sokols (77.).
Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Žuravļovs (48.); “Dinamo” – Tsevans, (55.).

Komentāri

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Liela sarūgtinājuma man nav, bet rezultāts kausa spēlei nav labs. Mums ir kadru problēmas, ir traumētie, pietrūkst otra uzbrucēja. Vāji sākām spēli, bija neprecīzas piespēles, atdevām pretiniekam iniciatīvu. Otrajā puslaikā nedaudz savācāmies, taču neizmantojām savas iespējas gūt vārtus un ļāvām viesiem sist no tālās distances. Vēl viss nav zaudēts. Kāpēc gan mēs rezultātu nevarētu izlīdzināt arī atbildes spēlē?

“Dinamo” galvenais treneris Vladimirs Gevorkjans:
– Domāju, ka spēle mūsu komandai izdevās. Psiholoģiski 1:1 mums ir labs iznākums, ņemot vērā to, ka debitējam eirokausos un neveiksmīgi šobrīd spēlējam savas valsts čempionātā. Tā vēl nav uzvara, bet plats solis tai petī gan. Biļetes uz atbildes spēli Brestā jau šobrīd ir grūti nopirkt. Interese par maču ir ļoti liela.