Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Uzvaras vietā – nulle. “Liepājas futbola skola” piedzīvo sāpīgu zaudējumu

Latvijas sieviešu futbola līgas spēlē “Liepājas futbola skola” savā laukumā dominēja teju 90 minūtes pret “Super Novu/RTU”, tomēr cīņas galotnē mūsējām nācās samierināties ar sāpīgu zaudējumu 2:3 (1:0).

04.06.2021 06:00

“Liepājas futbola skola”: Saule, Čamane, Šenberga, Smirnova, Šarija, Freidenfelde, Heringa (Šiline), Propošina, Tīle, Jegorova, Meisone.

Pērn abas vienības sacentās Latvijas sieviešu futbola pirmajā līgā un ieņēma attiecīgi 1. un 2.vietu. Rīdzinieces vienīgajā savstarpējā mačā bija pārākas ar 2:0, lai gan cīņa bija visnotaļ līdzīga.

Aizvadītajās brīvdienās mūsējās bija apņēmušās revanšēties par iepriekšējā gada zaudējumu un kopumā aizvadīja saturīgu spēli. Laukuma saimnieces kontrolēja cīņas gaitu, spēle pārsvarā norisinājās “Super Novas/RTU” laukuma pusē, bet rīdzinieces reti devās uzbrukumā un ne visai bieži apdraudēja mājinieču vārtus. Tomēr ar niecīgu skaitu bīstamu momentu rīdzinieces guva trīs vārtus un sarūpēja mūsējām sāpīgu un neloģisku zaudējumu.

Pirmajās 45 minūtēs Liepājas vienība praktiski neļāva pretiniecēm šķērsot viduslīniju, turot sasprindzinājumā viesu aizsardzību. Lai gan mūsējās laukumā dominēja, uzlauzt viešņu vārtus izdevās tikai vienreiz.

Rebeka Tīle 30. minūtē izpildīja netveramu soda sitienu, un kopumā lieliski vārtos spēlējošā Alīna Skļemenova nebija glābēja.

Otrā puslaika pirmajās piecās minūtēs iniciatīva pārgāja viešņu pusē, bet liepājnieces ātri atguva bumbas kontroli un cīņa likumsakarīgi atkal pārcēlās uz rīdzinieču laukuma pusi.

Puslaika vidū studentes savā soda laukumā nospēlēja uz noteikuma pārkāpuma robežas, bet tiesneša svilpe klusēja. Uzreiz sekojošais uzbrukums uz Liepājas vārtiem beidzās ar līdzīgu epizodi, bet šoreiz spēles soģis nekautrējās norādīt uz 11 metru atzīmi.

Pēc rīdzinieču gola mūsējās ar lielu sparu devās atkarot vadību un to arī atguva. Evelīna Freidenfelde 78. minūtē soda laukuma vidū saņēma piespēli un no 13 metriem trieca bumbu vārtu tīklā. Šķita, ka uzvara vairs no rokām neizslīdēs, bet otrajā mačā pēc kārtas futbola drāma norisinājās tieši spēles galotnē.

Vispirms 85. minūtē neveiksmīgi bumbu savos vārtos ievirzīja Freidenfelde, bet pamatlaika pēdējā minūtē ar ļoti tālu raidījumu viešņas izrāva uzvaru.

Nākamo spēli “Liepājas futbola skola” aizvadīs 20. jūnijā izbraukumā pret “Rīgas futbola skolu”.

KOMENTĀRS

“Liepājas futbola skolas” galvenais treneris: Raivo Varažinskis:

– Vēlos pateikt paldies līdzjutējiem, kuri kuplā skaitā atradās ārpus žoga pa perimetru un atbalstīja mūsu komandu. Uzskatu, ka zaudējām pelnīti. Otrajā puslaikā komanda laukumā ieradās bez degsmes un 45. minūtes aizvadīja vāji. Tiesnesis, iespējams, nepamanīja, ka mūsu otrais gols bija nedaudz strīdīgs, jo varēja piešķirt spēli ar roku. Neizdevās noturēt labvēlīgo rezultātu, mača galotnē salūzām. Uzbrukumā pietrūka precizitātes, bija daudz tehniskā brāķa. Izveidojām pietiekami daudz labu vārtu gūšanas momentu, bet pietrūka sekmīga noslēdzošā sitiena.