Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Uzvaru izrāva lielie

14.06.2011 07:04

Nedēļas nogale sekmīga ir bijusi abām Liepājas komandām, kas piedalās Latvijas futbola čempionāta pirmajā līgā. SFK “Varavīksne” savā laukumā ar 2:1 pieveica futbola klubu “Tukums 2000”, bet komanda “Liepājas metalurgs 2” viesos ar tādu pašu rezultātu pieveica vienību “Rēzekne/BJSS”.

Pie pirmā panākuma kopš 14. maija metalurgi tika, visai pārliecinoši kontrolējot spēli, tomēr uzbrukumā atkal nodemonstrējot nerezultatīvu sniegumu. Pirmā puslaika 16. minūtē rezultātu atklāja viens no futbolistiem, kurš uz dublieru sastāvu bija nosūtīts no kluba lielās komandas, – Toms Mežs, izceļoties pēc stūra sitiena. Vēl pēc divām minūtēm izgājienu vienatnē pret vārtsargu nerealizēja Dāvis Ikaunieks. Mājinieki vienīgo savu iespēju izveidoja un īstenoja puslaika beigās, kad sekmīgi pabeidza ātro pretuzbrukumu – dodoties pārtraukumā 1:1. Vienpadsmit minūtes pēc mača atsākšanās izcēlās vēl viens lielā sastāva pārstāvis Jevgēņijs Golovins, pēc kura izpildītā soda sitiena bumba pāri sieniņai lidoja vārtu tālajā stūrī – 2:1. Mājiniekiem īstu iespēju vēlreiz atspēlēties nebija, tiesa, rezultāta minimālā starpība mača galotni padarīja nervozu. Iespēju samazināt spriedzi neizmantoja Ēriks Punculs, kurš 10 minūtes līdz spēles beigām izgāja vienatnē pret vārtsargu.

Varavīksniešu un tukumnieku spēles ievadā uz mājinieku vārtiem tika nozīmēta interesanta pendele, kuru Tukuma komanda realizēja un izvirzījās vadībā. “Varavīksne” vārtu gūšanas izdevības radīja, bet arī šai vienībai ir problēmas ar realizāciju – labas iespējas palaida garām Nauris Dobelis un Vugars Askerovs. Nauris gan 21. minūtē reabilitējās, ar sitienu tālajā vārtu stūrī panākot neizšķirtu 1:1. Cīņa nedaudz nomierinājās, bet brīdī, kad abas vienības jau bija gandrīz gatavas doties pārtraukumā, Romāns Morozjuks izvirzīja liepājniekus vadībā. Otrajā puslaikā neliela lietutiņa pavadībā laukumā valdīja bezkompromisa cīņa, kurā iespējas gūt vārtus bija abām komandām. V. Askerovs vienreiz pat izcēlās, tomēr tajā epizodē tiesneši fiksēja aizmuguri, savukārt viesi dažas bīstamas pusiespējas radīja mača izskaņā.

“Liepājas metalurgs 2” nākamo spēli aizvadīs svētdien, 19. jūnijā, pulksten 18 stadionā “Olimpija” pret FK “Auda”, bet “Varavīksne” tajā pašā dienā izbraukumā tiksies ar FK “Ventspils” dublieriem.