Vaivode atvaira pendeli, Anglija Latvijas futbolistēm sagādā antirekordu – 0:10

Vēsturiski pirmajā Latvijas un Anglijas pieaugušo izlašu sacensībā vēsturē Anglijas sieviešu valstsvienība 2023. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē sagādāja latvietēm antirekordu – 10:0.

Arta Lubiņa cīņā par bumbu pret Frančesku Kērbiju. (Foto: Romāns Kokšarovs/AP/Scanpix)
27.10.2021 13:55

Kā bija paredzams iepriekš, tad Anglijas valstsvienība no mača pirmajām sekundēm pārliecinoši pārņēma kontroli pār bumbu, ielencot Latvijas soda laukumu. Jau līdz 12. minūtei anglietes bija ieguvušas divu vārtu pārsvaru (2:0), divreiz no teju identiskas pozīcijas vārtus gūstot Mančestras “United” uzbrucējai Ellai Annai Tūnai.

Turpinājumā anglietes teju nerimstošos uzbrukumos līdz pirmā puslaika beigām Enijas-Annas Vaivodes sargāto cietoksni iekaroja vēl divas reizes – pēc Vaivodes nesekmīgi izpildīta atsitiena no vārtiem pa labo malu izrāvās Anglijas izlases līdere Elena Vaita (3:0), savukārt Londonas “Chelsea” pussardze Millija Braita 33. minūtē ar sitienu no metra attāluma panāca 4:0.

Anglijai bija izcila iespēja gūt arī piektos vārtus, taču Mančestras “City” snaiperes Vaitas izpildīto 11 metru soda sitienu atvairīja Vaivode, uzreiz pēc tam tiekot galā ar vēl vienu raidījumu no tuvas distances.

Pēc pārtraukuma Latvijas komandai kādu laiku aizsardzībā izdevās noturēties, tad no 55. minūtes Anglija arvien biežāk spēja atslēgt latviešu vārtus, “hat-trick” nokārtojot Ellai Annai Tūnai, savukārt divas reizes izceļoties Reičelai Deilijai, bet pa vienai reizei – Londonas “Arsenal” uzbrucējai Betānijai Mīdai, viņas kluba biedrenei Liā Viljamsonei un Mančestras “City” uzbrucējai Džordžijai Stenvejai.

Latvijas futbolistes tikai dažas reizes bumbu kontrolēja pretinieču laukuma pusē. Anglietēm piederēja milzīgs pārsvars izdarītajos sitienos, kā arī citās statistikas komponentēs.

Interesanti, ka Latvijas izlases rindās 77. minūtē, laukumā nākot uz maiņu, debitēja 30 gadus vecā Džeina Eglīte, kura iepriekš bija pārstāvējusi arī Latvijas florbola valstsvienību.

Latvija – Anglija 0:10 (0:4)

Vārti: Tūna 8′, 12′, 68′, Vaita 25′, Braita 33′, Mīda 55′, Deilija 70′, 82′, Viljamsone 79′, Stenveja 81′.
Brīdinājumi: –
Latvija: Vaivode – Voitāne, Gergeležiu, Lubiņa, Tumāne (Eglīte 77′) – Miksone, Ročāne (Girgžda 86′) – Zaičikova, Fedotova (Gaiķe 69′), Ševcova – Baličeva (Šilova 77′).
Anglija: Īrpsa – Grīnvuda (Stouksa 46′), Viljamsone, Braita – Hempa (Parisa 46′), Tūna (Vabena-Moja 69′), Volša, Kērbija (Stenveja 46′), Mīda – Vaita (Deilija 46′), Inglenda.