Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Otrdienas pievakarē tikai trīs minūšu attālumā no vēsturiskās pirmās uzvaras Latvijas futbola virslīgā palika debitante “Grobiņas SC\LFS”. Viesi jau devītajā minūtē izvirzījās vadībā, bet ielaida kompensācijas laikā – 1:1 pret 2022. gada čempioni “Valmieru”.

09.04.2024 20:01

“Grobiņa” vārtus noorganizēja jau devītajā minūtē. Pēc stūra sitiena bumbu pie tālā staba sagaidīja Rūdolfs Meļķis, kurš tālāk piespēlēja Maksimam Fjodorovam – 1:0.

20 gadus vecajam pussargam Fjodorovam šī bija 42. spēle virslīgā (iepriekš pārstāvētas “Liepāja” un “Tukums 2000”) un pirmais vārtu guvums.

“Grobiņai” tie nebija sezonas pirmie vārti, taču debitantiem tā bija pirmā reize vadībā.

Drīz laukuma saimnieki bija tuvu izlīdzinājuma panākšanai, bet Gustavu Silva no distances trāpīja pa vārtu stabu un dažas sekundes vēlāk par simulēšanu saņēma dzelteno kartīti.

Otrā puslaika ievadā pēc centrējuma pa stabu trāpīja arī Leu Gaušu, un neveiksmes pavadīja arī turpinājumā. Tomēr kompensācijas laikā “Valmiera” izglābās.

Džibrils Gejs centrēja gar vārtiem, un kompensācijas laika ceturtajā minūtē palēcienā bumbu vārtos iesita Kristers Aļekseičiks – 1:1.

“Valmiera” izvairījās no palikšanas sausā. Vārtus izdevies iesist visās piecās kārtās.

“Valmieras” galvenais treneris Jurģis Kalns pēc piektdienas zaudējuma “Audai” (1:3) prognozēja psiholoģiski sarežģītu cīņu pret debitantiem, un viņš nekļūdījās.

Valmiera – Grobiņa 1:1 (0:1)

Vārti: Aļekseičiks 90’+4 – Fjodorovs 9′
Noraidījumi: Džeriņš 90’+6
Brīdinājumi: Silva, Aļekseičiks, Gaušu – Džeriņš, Rozgoņuks, Mikuļskis
Valmiera: Olsess, Djūks (Birka 46′), Vapne, Korobenko (Džeisons 78′), Gaušu, Klementē (Rotars 86′), Silva (Diops 64′), Aļekseičiks, Balodis, Toņiševs (Dusalijevs 64′), Gejs
Grobiņa: Pinčuks, Dudu, Kruglaužs (Halata 57′), Fjodorovs, Mikuļskis, Ro. Meļķis (Krautmanis 76′), Hanada, Rozgoņuks, Rū. Meļķis (Dobrecovs 72′), Krušatins (Gaučis 76′), Džeriņš
Galvenais tiesnesis: Vasilijs Mordatenko