Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Liepāja” un “Valmiera” spēlē neizšķirti

“Optibet” Virslīgas 20. kārtas ievadā “Liepāja” spēlēja neizšķirti pret čempionvienību “Valmiera FC”. Spēlē tika piešķirti trīs 11 metru soda sitieni, bet katra komanda realizēja pa vienam.

29.06.2023 20:25

Pirms spēles karstākā ziņa bija Karmelo Menas atgriešanas ”Valmieras” sastāvā un arī laukumā. Savukārt Tamazs Pertija šoreiz sūtīja laukumā četrus no pieciem jaunajiem senegāliešiem, bet kopumā starta sastāvos laukumā devās astoņi šīs valsts pārstāvji – tik pat, cik Latvijas futbolistu.

Tieši Mena noorganizēja mača pirmo momentu, flangā aizbēgot no sāncenšiem un iespēlējot soda laukumā, bet tur līdz sitienam valmierieši īsti netika.

”Liepājas” aizsardzība darbojās visai haotiski, toties veiklāk padevās pretuzbrukumu veidošana, un tieši viens tāds beidzās ar vārtu guvumu.

Uzreiz pretuzbrukumā gūt vārtus gan neizdevās, toties tas noveda pie 11 metru soda sitiena.

13. minūtē ar izgājienu no vārtiem nokavēja Klāvs Lauva, nogāza Mustafā Diavu, bet pendeli pārliecinoši realizēja Dodo – 1:0 ”Liepājas” labā.

Mazāk nekā desmit minūtēs vēlāk Aleksandrs Anufrijevs vēlreiz rādīja uz 11 metru atzīmi, tikai šoreiz liepājnieku soda laukumā.

Pēc ātras saspēles bumba nonāca pie Menas, kuru notrieca viens no ”Liepājas” jaunajiem leģionāriem Mame Tins. Pendeli izpildīja pats cietušais, taču meistarīgāks izrādījās viesu vārtsargs Luka Sanikidze, pārliecinoši atsitot bumbu.

Valmierieši turpināja aktīvi uzbrukt, tika pie standartiem, raidīja bumbu tuvu vārtiem, bet bīstamu sitienu gan daudz nebija. Liepājnieki atbildēja ar dubultu maiņu jau puslaika vidū – malā devās Staničs un Tīdenbergs, viņu vietā nāca Grjaznovs un Dialo.

Ap 40. minūti komandas apmainījās momentiem. Vispirms pēc stūra sitiena Gļebs Kļuškins ar galvu raidīja bumbu nevis tuvajā stūrī, bet pa vārtu stabu. Tūlīt pat sekoja valmieriešu pretuzbrukums, bīstams sitiens no Menas un trāpījums pa pārliktni.

Valmierieši maču atsāka ļoti aktīvi, tika pie sitieniem pa vārtiem, tika pie bīstama standarta, taču precīzu raidījumu joprojām nebija.

Pamazām spēle izlīdzinājās, bet emocijas laukumā un arī pie tā auga. Emocijas uzjundīja ari pēc Menas otrā kritiena soda laukumā, kas noslēdzas nevis ar 11 metru soda sitienu, bet brīdinājumu kolumbietim. Epizodi izpētīja arī VAR tiesneši un Anufrijeva lēmumu nemainīja.

64. minūtes beigās tuvu vārtu guvumam bija otrajā puslaikā nākušais Fražs Kermani, tomēr pēc viņa sitiena ar galvu bumba lidoja nedaudz garām. Liepājnieki arvien vairāk uzmanību veltīja aizsardzībai, taču pieļāva vēl vienu neuzmanību savā soda laukumā.

Mēģinot bloķēt sitienu, ar roku nospēlē Grjaznovs, turklāt Anufrijevs ne vien norādīja uz 11 metru atzīmi, bet arī parādīja liepājniekam otro dzelteno kartīti, kas nozīmēja, ka ”Liepājai” maču jāturpina mazākumā.

Soda sitienu izpildīt devās Ndojs un bija precīzs. Sanikidze gan arī šoreiz uzminēja sitiena virzienu, bet glābt komandu otro reizi nespēja – 1:1.

78. minūtē rezultātam bija jākļūst arī 2:1 mājinieku labā. Pēc Alvja Jaunzema piespēles lieliskā sitiena pozīcijā tika Emīls Birka, bet izdarīt precīzu raidīju patraucēja gan sāncenši, gan komandas biedri un bumba lidoja vārtiem secen.

Mača izskaņā mazākumā spēlējošie liepājnieki sūtīja malā sava pēdējo uzbrucēja Dodo, visus spēkus veltot aizsardzībai, kas no bīstamiem momentiem izvairīties gan neļāva. Bumba visai regulāri nonāca Sanikidzes vārtu tuvumā, bet bīstamu sitienu faktiski nebija.

Kompensācijas laika beigās viesi pat sarūpēja pretuzbrukumu un no distances bīstami sita Diavs, bet bumba lidoja nedaudz garām vārtiem. Tūlīt pēc šīs epizodes arī sekoja galvenā tiesneša pēdējā svilpe – 1:1.

Valmiera – Liepāja 1:1 (0:1)

Vārti: Ndojs (11m) – Dodo 16’ (11m).
Brīdinājumi: Toniševs, Diaņs, Mena, Birka – Grjaznovs, Sanē.
Noraidījums: Grjaznovs.
Valmiera: Lauva, Balodis, Sliede, Fals (Birka 46’), Toniševs (Kermani 46’), Ganems, Diaņs (Ribeiru 62’), Mena (Čudars 90’+1), Jaunzems, Diops (Silva 62’), Ndojs.
Liepāja: Sanikidze, Staničs (Grjaznovs 27’), Sanē, Tins, Tīdenbergs (Diallo 27’), Kļuškins, Kucia, Diavs, Meļķis (Grīnbergs 74’), Dodo (Mate 84’).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.