Varažinskis debitē ar graujošu uzvaru Liepājas sieviešu futbola komandas galvenā trenera amatā

07.07.2020 06:00

“Liepājas Futbola skola” Latvijas sieviešu futbola čempionāta pirmās līgas 2020. gada sezonu jauna galvenā trenera Raivo Varažinska vadībā sāka ar graujošu 8:0 (5:0) uzvaru pār SK “Imanta”. Trīs vārtus liepājnieču labā guva Anna Propošina.

“Liepājas Futbola skola”: Lapteva (Petrovska), Brigmane (K), Šenberga, Smirnova (Zatoviča), Šarija (Viģele), Dreimane (Mazkalniņa), Freidenfelde (Freiberga), T. Čamane, Heringa (Prūse), Propošina (Bačmanova), Tīle.

“Liepājas Futbola skola” pirmo spēli jaunajā sezonā aizvadīja izbraukumā Rīgas Ostvalda vidusskolas stadionā pret pirmās līgas pērnās sezonas 11. vietas ieguvēju “Imantu”. Liepājnieces jau pirmajā puslaikā guva piecus bezatbildes vārtus, ieliekot drošu pamatu pārliecinošas uzvaras iegūšanā. Divreiz izcēlās viena no vienības visvairāk pieredzējušajām spēlētājām Anna Propošina, bet pa reizei atzīmējās Kira Šarija, Rebeka Tīle un Marta Loreta Heringa.

Otrajā puslaikā treneris Varažinskis veica ievērojamas sastāva izmaiņas un laukumā devās visas mačam pieteiktās spēlētājas. Neierasti Latvijas sieviešu futbolam mūsējas izbraukumā devās ar kuplu pārstāvniecību – 18 futbolistēm.

Otrā puslaika ievadā hat-trick nokārtoja Propošina, bet 69. minūtē 7:0 panāca Taisija Smirnova. Savukārt punktu mačam 83. minūtē pielika Tīna Čamane – Liepājas titulētās futbolistes Sintijas Čamanes meita. Sintija gan šo maču noskatījās no tribīnēm, jo viņai vēl spēkā diskvalifikācija par iepriekšējās sezonas pēdējās mājas spēles laikā nopelnīto noraidījumu. Jau nākamajā spēlē sagaidāma unikāla iespēja redzēt laukumā dodamies māti un meitu.

11. jūlijā pulksten 11 Liepājas “Daugavas” stadiona rezerves laukumā “Liepājas Futbola skola” uzņems iepriekšējās sezonas 9. vietas ieguvēju FK “Laidze/Talsu NSS”.

KOMENTĀRS

“Liepājas Futbola skolas” galvenais treneris RAIVO VARAŽINSKIS:
– Spēles pirmās 30 minūtes aizvadījām diezgan vāji, lai gan šajā laika posmā jau guvām divus vārtus. Pieļauju, ka patraucēja uztraukums un spēlētājās bija jaušams nedrošums. Kopumā šajā spēlē izveidojām ap 20 vārtu gūšanas momentu, bet piekliboja momentu realizācija. Jāatzīst, ka pretinieks bija pavājš, un mūsējo spēlētāju pārākums bija jūtams. Pirmajā puslaikā guvām piecus vārtus, līdz ar to turpinājumā varējām uzspēlēt atraisītāk. Otrajā puslaikā laukumā jau tika demonstrēts atklātāks futbols, lai gan pretinieces nevarēja daudz ko mums piedāvāt. Pirmās spēles rezultāts ir apmierinošs, priekš ieskriešanās labi, ka bija šāds pretinieks. Neskatoties uz pārliecinošo uzvaru, ir pie kā strādāt. Prieks, ka treniņus apmeklē liels spēlētāju loks, tādējādi arī šādās cīņās dosim lielu spēles laiku visām futbolistēm.