Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vartininkas* 200 kilometrus no Liepājas

Vartininkas* 200 kilometrus no Liepājas
30.11.2006 18:30

0

Atslēgvārdi

Futbola sezona nesen ir noslēgusies ne tikai Latvijā un Igaunijā, kur spēlē liepājnieks Viktors Dobrecovs, bet arī Lietuvā, kur “Šiauliai” vārtus aizvadītajā sezonā sargāja mūsu pilsētas futbola audzēknis Ingus Lukovičs.  Pēc 2005.gada sezonas (Ingus tobrīd vēl sargāja “Ditton” vienības vārtus) Lietuvā viņš nokļuva laikā, kad komanda jau bija uzsākusi gatavošanos jaunajai sezonai, bez tam jau gandrīz bija nolēmis beigt spēlētāja karjeru. Nopietnu piedāvājumu nebija, un vienubrīd pat tika apsvērta iespēja jau 22 gadu vecumā kļūt par treneri.

Sezonas sākums gan viņa komandai, gan arī Ingum pašam izvērsās visai veiksmīgs, ilgu laiku Šauļu vienība turējās turnīra tabulas pirmajā četriniekā, tas garantētu līdzdalību eirokausos un gaidāmajā Baltijas Futbola līgā. Vēl pat vasaras beigās cerības uz pirmo četrinieku bija visai reālas, jo savā laukumā ar 3:0 izdevās pārspēt nākošos čempionus – “Kaunas” futbolistus. Tiesa, liepājniekam šo spēli nācās vērot no rezervistu sola. Iemesls šādam treneru lēmumam bija zaudējums savā laukumā Viļņas “Vētra” komandai ar 0:4.

Atlikušajās astoņās spēlēs kopš panākuma pret Kauņas klubu Ingus vienība neizcīnīja nevienu uzvaru, tikai reizi cīnījās neizšķirti un sezonas noslēgumā ierindojās 8.vietā desmit komandu konkurencē, atpaliekot par 13 punktiem no ceturtās pozīcijas.

Iemeslus neveiksmīgajam sezonas noslēgumam latviešu vārtsargs saskata kļūdainā komandas stratēģijā, sezonas vidū piesaistot jaunus spēlētājus: “Vasarā pēc pāris veiksmīgiem mačiem komandā sākās dīvainas pārmaiņas – tika atlaisti gan vairāki pieredzējuši spēlētāji, kas regulāri izgāja laukumā pamatsastāvā, gan pāris jaunie, kas tikpat regulāri nāca uz maiņu. Savukārt viņu aizstājējiem bija nepieciešams pārāk ilgs laiks, lai iekļautos komandā.”

Starpsezonā “Šiauliai” klubā briest nopietnas pārmaiņas: ir mainījies prezidents Sauļus Lesnicks, būs arī cits treneris, stadionā ir uzsākta apgaismojuma uzstādīšana un tribīnes jumta celtniecība. Viss liecina par to, ka komandai ir parādījies nopietns investors.

Divu mēnešu laikā spēļu praksi liepājnieks guva tikai kluba dublieru sastāvā, tomēr, spēlējot 1.līgas sacensībās, vārtu sargāšana sezonas pēdējā mačā tika uzticēta Ingum, turklāt vienības galvenais treneris esot atvainojies, ka tik ilgi atstājis liepājnieku rezervistos – vajadzējis jau pāris spēles agrāk ļaut atkal pierādīt sevi kluba spēcīgākās vienības sastāvā.

“Žēl, ka nācās nosēsties uz rezervistu soliņa, jo biju sasniedzis labu sportisko formu, bija iegūta arī zināma pārliecība par sevi un laukumā varēju iziet atbrīvojies. Īpaši patīkami bija pēc uzvarētiem mačiem, piemēram, kad ar 4:1 pieveicām “Ekranas”, skatītāji skandēja: “Ingus! Ingus!”” patīkamos mirkļus kaimiņzemes čempionātā atceras I.Lukovičs.

Jau minētās pārmaiņas kluba vadības rindās iesākumā I.Lukoviču nedaudz satraukušas – viņš domāja, ka pēc sezonas, kuru par spožu nekādi nevar nosaukt, par vienu no galvenajiem vaininiekiem atzīs vārtsargu – leģionāru. Taču vismaz pirmā tikšanās ar jauno prezidentu liepājnieka bažas lielā mērā izkliedēja. Kluba vadītājs esot paslavējis I.Lukoviča pašatdevi laukumā un pauda, ka vēlētos viņu redzēt komandas rindās arī nākošajā sezonā.

Līdz ar to doties atvaļinājumā vārtsargs varēja visai priecīgā noskaņojumā. Nesen kopā ar kādreizējiem treniņu biedriem izceļojušies pa Nīderlandi un Beļģiju, savukārt lielāko daļu no atlikušā atvaļinājuma laika vārtsargs plāno pavadīt dzimtajā Liepājā.

Šauļos ir jāatgriežas 4.janvārī, bet, iespējams, ka Ingus uz Lietuvu dosies jau nedaudz agrāk, lai vienotos par atsevišķiem līguma nosacījumiem.

Kamēr Latvijā gadu no gada tikai tiek spriests par virslīgas paplašināšanu līdz 10 komandām, tikmēr Lietuvā (un arī Igaunijā) tas jau ir noticis. Spriežot pēc turnīra tabulas, abas vājākās Lietuvas komandas spēku samēra ziņā ievērojami atpaliek no pirmajām astoņām vienībām, taču Ingus uzskata, ka visai reāli nākošajā sezonā Lietuvā sagaidīt arī 12 vienības.

“”Šilute”, kas ierindojās priekšpēdējā vietā, pārspēlē cīnījās ar 1.līgas 2.vietas ieguvējiem “Alytis” un zaudēja pēcspēles 11.metru sitienu sērijā. Klīst runas, ka komandu “Šilute” atstās A līgā. Iespējams, ka arī “Nevežis” vienību labās infrastruktūras un finansiālās situācijas dēļ paturēs, tāpēc 12 komandas Lietuvas čempionātā nebūs liels pārsteigums.”

Tiktāl par futbolu. Bet kā tad gados vēl visai jaunajam liepājniekam klājas Lietuvā ārpus laukuma? Pilsētā, kura izmēru ziņā līdzinās Daugavpilij, izklaidēm netiekot ziedots pārāk daudz laika, pārsvarā tās ir: biljards, baseins, pirtis, izbraukumi ārpus pilsētas vasarās. Turklāt līdz mājām ir tikai nieka 200 kilometru, kas krietni vienkāršo viesošanos dzimtajā pusē.

* – vārtsargs.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Foto no www.fcsiauliai.lt 
Stāšanās “Šiauliai” vārtos bija Ingus Lukoviča pirmā pieredze kādas valsts augstākajā līgā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz