Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Verpakovska “Ergotelis” pēdējā minūtē izrauj svarīgu uzvaru

25.02.2013 19:15

Latvijas izlases futbolista Māra Verpakovska pārstāvētais Hēraklejas “Ergotelis” šodien savā laukumā uzņēma tiešo konkurenti cīņā par iekļūšanu Grieķiijas Superlīgā. “Ergotelis” piederēja liels teritoriālais pārsvars, taču tik nepieciešamie vārti tika gūti vien pamatlaika pēdējā minūtē – 1:0. Verpakovskis laukumā bija visu spēli.

Pēdējās divas spēles “Ergotelis” nebija veiksmīgas. Vispirms desmitajā februārī Hēraklejas klubs savā laukumā neuzvarēja “Niki Volos” (0:0), bet pagājušajā trešdienā Māra Verpakovska debijā pirmajā puslaikā nerealizēja lielu teritoriālo pārsvaru un beigās ar 0:1 zaudēja “Doxa Dramas”. Šodien “Ergotelis” līderu duelī uzņēma Psahnas “Iraklis” un atkal pirmajā puslaikā dominēja. Viena no labākajām izdevībām pirmajā puslaikā bija 13.minūtē, kad Verpakovskis tika garām vairākiem pretiniekiem, bet uzbrukuma noslēgumā neprecīzi sita Andreass Buhalakis.

Pēc 21 minūtes Verpakovskis atkal bija notikumu epicentrā, bet Latvijas izlases uzbrucējs ieguva tikai stūra sitienu. “Ergotelis” vārtsargam līdz pārtraukumam praktiski nebija darba, un krētieši otrajā puslaikā turpināja veidot momentus. Vienreiz pēc Djego Romano piespēles Verpakovskis no labas pozīcijas sita ar galvu, tomēr nedaudz garām mērķim. “Ergotelis” bija tuvu tam, lai trešo maču pēc kārtas negūtu vārtus, bet pamatlaika pēdējā minūtē mājiniekiem beidzot uzsmaidīja veiksme – otros vārtus šosezon guva kotdivuāriešu uzbrucējs Halils Labins (1:0).

“Ergotelis” ar 44 punktiem 22 spēlēs ieņem pirmo pozīciju un pārsvaru pār otrajā vietā esošo “Iraklis” palielināja līdz pieciem. 39 punkti ir arī “Larissa”, kas gan aizvadījusi 23 spēles. Grieķijas pēc spēka otrajā līgā piedalās 21 komanda, kas izspēlēs četras ceļazīmes uz Superlīgu – pirmo trīs vietu ieguvējas automātiski kvalificēsies iekļūšanai augstākajā līgā, bet nākamās četras vienības atlikušo ceļazīmi izspēlēs play-off turnīrā.