Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Verpakovskim vārti Grieķijā

26.05.2013 22:15

Šovakar Grieķijas pēc spēka otrajā līgā tika aizvadītas regulārās sezonas pēdējās spēles. Hēraklejas “Ergotelis”, izbraukumā cīnoties neizšķirti 1:1 ar “Olympiakos Volos” zaudēja pirmo vietu turnīra tabulā, tomēr vienalga nodrošināja iekļūšanu Superlīgā. Komandai punktu nodrošināja Latvijas izlases uzbrucējs Māris Verpakovskis, kurš laukumā pavadīja visu spēli un 77.minūtē panāca 1:1.

Hēraklejas “Ergotelis” pirms pēdējās kārtas ar 73 punktiem 39 spēlēs ieņēma pirmo vietu, taču situācija turnīra tabulas augšgalā bija ļoti saspringta – vēl trim komandām bija pa 72 punktiem, bet tālāk sekoja “Kallonis” (71) un “Panaitolikos” (70). “Ergotelis” šovakar viesojās pie septītajā vietā esošās “Nikos Volos”, kurai bija 67 punkti un kura vairs nevarēja pat teorētiski pretendēt uz trešo vietu un automātisku ceļazīmi.

“Ergotelis” 31.minūtē nokļuva iedzinēju lomā, un, ja pareizi sakristu citu spēļu rezultāti, Krētas klubam reāli draudēja izkrišana no labāko trijnieka. Otrajā puslaikā “Ergotelis” izdevās panākt izlīdzinājumu, un to 77.minūtē paveica Verpakovskis. Māris precīzi ar galvu noslēdza centrējumu (1:1) un pēc brīža saņēma brīdinājumu par krekla novilkšanu. “Ergotelis” sezonu pabeidza ar 74 punktiem un noslīdēja uz otro vietu turnīra tabulā, taču tāpat nodrošināja vienu no ceļazīmēm uz Superlīgu – pateicoties turnīra paplašināšanai no 16 uz 18 komandām, šosezon otrajā līgā cīnījās par četrām ceļazīmēm (trīs automātiskās+viena ceļazīme četru komandu izslēgšanas turnīrā).

Līgā ar 75 punktiem uzvarēja “Apollon Smirnys”, kas šovakar atspēlējās un uzvarēja ar 2:1. “Ergotelis” gan otro vietu saglabātu pat zaudējuma gadījumā – starp četrām komandām ar 73 punktiem “Ergotelis” būtu labākā savstarpējā bilance. Trešo ceļazīmi uz Superlīgu ieguva “Kallonis”, bet par pēdējo ceļazīmi vēl cīnīsies “Panaitolikos”, “Olympiakos Volou”, “Iraklis” un “Niki Volos”. No Grieķijas Superlīgas izkrita Atēnu AEK un “Kerkyra”.

Māris Verpakovskis “Ergotelis” pievienojās ziemas pāreju perioda pēdējā dienā un Krētas kluba rindās laukumā izgāja 18 spēlēs, no kurām 16 sāka pamatsastāvā. Verpakovska kontā arī trīs vārtu guvumi. Kā Verpakovskis februārī sacīja portālam Sportacentrs.com, viņa līgumā ir atrunāta iespēja palikt klubā, ja tas iekļūs Superlīgā.