Verpakovskis bija viesmīlīgs, “Dynamo” – ne

02.08.2006 19:00

0

“Kijeviešu uzkoda pirms Turcijas ēdiena” – publikāciju ar šādu virsrakstu par gaidāmo Kijevas “Dynamo” un “Liepājas metalurga” spēli UEFA Čempionu līgas ietvaros dienu iepriekš laikraksta pirmajā lappusē publicēja Ukrainas sporta avīze “Komanda”. Liepājnieki vājinātā sastāvā cīnījās, cik spēja, taču dinamiešu pārākums izpaudās arī bez vairākiem pamatsastāva spēlētājiem, un mūsējie zaudēja ar 0:4 (0:1). Divu spēļu summā ukraiņi bija pārāki ar 8:1.

“Dynamo” – “Liepājas metalurgs” 4:0 (1:0).
“Liepājas metalurgs”:
Krucs, Kļava, Zirnis, Surņins, Žuravļovs, Jemeļins, Soloņicins (Grebis, 80.), Kalons (Kecs, 85.), Katasonovs, Rimkēvičs, Karlsons.
Vārtu guvēji: “Dynamo” – Rotaņs (38., 90. + 2), Korrea (67.), Rebrovs (86.).
Brīdinājumi: “Dynamo” – Rotaņs (45.), Verpakovskis (71.); “Liepājas metalurgs” – Rimkēvičs (68.)

Benjamins Zelkēvičs uz rezervistu soliņa atstāja Spoli, Grebi, Kecu un savainoto Astrausku, savukārt mājinieku treneris Anatolijs Demjaņenko jau sākumsastāvā, tāpat kā spēlē Liepājā, laukumā sūtīja Māri Verpakovski, bet rezervē atstāja tādus futbolistus kā vārtsargu Šovkovski, Rebrovu, Korrea, Ņesmačniju.
Mūsu uzbrukuma smailē tika izvirzīts Karlsons, kuram palīdzēja Kalons un Rimkēvičs, bet balsta pussarga postenī debitēja Katasonovs.
Jau 3.minūtē liepājnieki izpildīja divus soda sitienus tuvu mājinieku soda laukumam. Līdzīgi kā mājās, metalurgi maču uzsāka apņēmīgi, taču drīz pēc tam spēles grožus savās rokās ņēma kijevieši, kas pirmo bīstamo momentu izveidoja jau 7.minūtē un pēc tam turpināja spiedienu.
Pēc mierīgā spēles ievada kijevieši aizvien biežāk sāka viesoties mūsu laukuma pusē. 13.minūtē pēc Verpakovska piespēles varēja izcelties Šackihs, bet mūsējos glāba Krucs. Pēc mirkļa bīstami garām vārtiem sita Rotaņs.
18.minūtē Jemeļins pie sava soda laukuma uzdāvināja bumbu Verpakovskim, bet šī izdevība netika izmantota. Aizvien nedrošāk sāka spēlēt mūsu aizsardzības līnija un aizvien uzmācīgāka kļuva “Dynamo” tiekšanās uz vārtiem. Tiesa, mājinieku uzbrukumi bija visai rotaļīgi – varēja redzēt, ka kijevieši, apzinoties lielo handikapu pēc pirmās savstarpējās spēles, nebūt negrasījās laukumā atstāt visus spēkus.
Ļoti bīstams moments pie mūsu vārtiem pirmajā puslaikā radās 28.minūtē, kad Šackihs pamanījās no aptuveni 10 metriem netraucēts raidīt bumbu pāri vārtiem. Pēc tam iespējas izcelties bija veselai virknei dinamiešu. Černats 38.minūtē aizgāja pa labo malu, centrēja, mūsu aizsargi un Krucs neaizsniedzās līdz bumbai un Rotaņs palika viens pats pret tukšiem vārtiem – 1:0. Drīz lielisku reidu, apmānot mūsu aizsargus, veica Verpakovskis, bet gribēja aizspēlēties līdz tukšiem vārtiem…
Desmit minūtes pēc pārtraukuma rezultātu varēja atklāt arī metalurgi. Negaidīti viens pret vārtsargu izlauzās Rimkēvičs, taču diemžēl sita garām vārtiem. Toties vēlāk uz maiņu iznākušais brazīlietis Korrea izmantoja mūsu aizsargu minstināšanos un bija precīzs – 2:0.
Spēles beigu daļā dinamieši vairākkārt varēja palielināt rezultātu, taču veiksmīgi spēlēja Krucs. Viņu pārspēt tomēr izdevās Rebrovam, kurš guva vārtus ar galvu pēc stūra sitiena, un Rotaņam – 4:0.

“Dynamo” galvenais treneris Anatolijs Demjaņenko:
– Dažiem pamatsastāva spēlētājiem ļāvām atpūsties. Pirmajā puslaikā nebija ātruma. Varbūt sniegumu iespaidoja pārliecinošā uzvara pirmajā spēlē. Toties otrajā mača daļā futbolisti darbojās jau daudz labāk. Mani priecē, ka šosezon spējam radīt daudzus bīstamus momentus un arī gūt vārtus.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Pretinieks, protams, ir pārāks meistarībā un mums bija prieks spēlēt ar tik augsta līmeņa komandu. Kijevieši mums liedza iespēju laukumā izvērsties. Nespēlēja pieci pamatsastāva futbolisti. Mūsu komandai tas ir ļoti jūtams zaudējums, kaut arī diezin vai tas būtu izšķirošs faktors, nosakot uzvarētāju.