Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Verpakovskis Grieķijā atgriežas ar pārliktni, brīdinājumu un zaudējumu

20.02.2013 19:56

Šodien pirmo spēli kopš atgriešanās Hēraklejas “Ergotelis” aizvadījis Latvijas izlases uzbrucējs Māris Verpakovskis, kurš devās pamatsastāvā pret “Doxa Dramas”. Lai arī Krētas klubam 1.puslaikā piederēja liels pārsvars, Verpakovskis Grieķijas pēc spēka otrajā līgā debitēja ar zaudējumu (0:1).

Māris Verpakovskis aizvadījis pirmo spēli Grieķijas otrajā spēcīgākajā līgā. Viņa pārstāvētais Hēraklejas “Ergotelis” viesojās pie turnīra tabulas otrajā desmitā esošās “Doxa Dramas”. Līgas līderei Ergotelis” pirmajā puslaikā bija ļoti daudz vārtu gūšanas momentu. Viens no labākajiem bija tieši Verpakovskim – “Ergotelis” 33.minūtē izveidoja pretuzbrukumu, un Māris pēc argentīnieša Djego Romano piespēles norībināja vārtu pārliktni. Pēc astoņām minūtēm bumba atkal trāpīja pa “Doxa Dramas” pārliktni – Romano izpildīja stūra sitienu, un ar galvu sita serbu aizsargs Branislavs Jovanovičs.

Pēc dominances pirmajā puslaikā, “Ergotelis” sniegums pēc pārtraukuma bija krietni sliktāks. Viesiem gan bija vairākas iespējas (tostarp Verpakovskim), tomēr spēles 86.minūtē mājinieki izrāva uzvaru – “Ergotelis” ielaida pirmos vārtos vairāk nekā 500 minūšu laikā. Hēraklejas klubs bez uzvaras palika jau otro maču pēc kārtas (pirms tam bezvārtu neizšķirts), bet “Doxa Dramas” bez zaudējumiem cīnās jau desmit spēles pēc kārtas – sešas uzvaras un četri neizšķirti. “Ergotelis” ar 41 punktu 21 mačā saglabā līderpozīciju un pirmdien uzņems tuvāko sekotāju – Psahnas “Iraklis”, kas tikpat spēlēs izcīnījis 39 punktus.

Māris Verpakovskis pēc pusotras sezonas prombūtnes atgriezās “Ergotelis” un izgāja pamatsastāvā. 33 gadus vecais Latvijas izlases uzbrucējs, kurš pirmajā puslaikā bija viens no aktīvākajiem, 25.minūtē nopelnīja brīdinājumu, kā arī neizmantoja vairākas labas iespējas – vienreiz bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Verpakovski nomainīja 19 gadus vecais grieķu uzbrucējs Sokratis Evangelou. Verpakovskis savulaik “Ergotelis” sastāvā Grieķijas Superlīgā aizvadīja 46 spēles, kuru lakā guva septiņus vārtus.