Vēstules no Polijas: Šteinbors apspēlē Toberu

Liepājas Futbola skolas audzēknis Kristers Tobers, kurš pirmdien svinēja savu 21. dzimšanas dienu, nedēļas nogalē Polijas ekstraklasē piedzīvoja zaudējumu cita Latvijas izlases futbolista, vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētajai Bjalistokas “Jagiellonia” (1:2), abiem laukumā dodoties komandu sākumsastāvā.

16.12.2021 06:00

Roberts Džeriņš

Šis bija vien trešais mačs šosezon, kurā Tobers devās Gdaņskas “Lechia” starta vienpadsmitniekā, jo rucavnieks ilgstoši dziedējis savainojumu.

Viņš centra aizsarga pozīcijā spēlēja pārī ar pieredzējušo horvātu Mario Maloku un 75. minūtē tika nomainīts, vietu laukumā dodot uzbrūkošā tipa spēlētājam Mateušam Zukovskim, kurš vēl novembrī palīdzēja Polijas U21 izlasei ar 5:0 sagraut vienaudžus no Latvijas.

Veiktās pārkārtošanās gan korekcijas rezultātā neieviesa, un kādreizējā “Liepājas” kapteiņa pārstāvētā vienība cieta sakāvi ar 1:2.

Pretējā frontē Šteinbors, kurš savulaik “Liepājas metalurga” formastērpu vilcis 65 mačos, 30 no tiem nostāvot sausā, vienīgos vārtus ielaida pēc 11 metru soda sitiena pirmā puslaika izskaņā.

Neskatoties uz piedzīvoto zaudējumu, Gdaņskas “Lechia” ierindojas 3. pozīcijā Polijas augstākās līgas tabulā, bet zemāk esošā “Rakow” iepaliek tikai par vienu punktu. Nākamo spēli Tobera komanda aizvadīs piektdien, kad spēkosies ar 7. vietā esošo Plockas “Wisla”.