Vētrainā derbijā “Ventspils” izslēdz “Liepāju”

08.04.2017 16:10

Latvijas kausa izcīņas pirmajā ceturtdaļfinālā “Ventspils” savā laukumā ar 3:0 pārspēja “Liepāju” un iekļuva pusfinālā. Abas komandas rādīja uzbrūkošu futbolu, radot tik daudz vārtu gūšanas iespēju, kā dažreiz netiek novērots visā Virslīgas spēļu kārtā kopā, bet “Liepājai” savas iespējas tomēr neizdevās izmantot.

Kurzemes derbijs kausa ceturtdaļfinālā notika arī pirms gada, un toreiz Ģirta Karlsona vārti izrādījās izšķirošie “Ventspils” uzvarā 1:0. Šoreiz Karlsons nemaz nedevās sākumsastāvā, kamēr jaunā galvenā trenera Tamaza Pertija vadītajai “Liepājai/Mogo” uz spēles bija liktas arī izredzes iekļūt Eirokausos. Liepājas sākumsastāvā, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, šoreiz devās Abdulajs Guajs, debitējot oficiālā spēlē, tāpat laukumā devās leģionārs Seidū Keitā, kamēr Kristians Torress un Valērijs Afanasjevs sākumā palika rezervē.

“Liepājas” vārtos Pāvelu Doroševu šoreiz nomainīja Valentīns Raļkevičs, kuram pirmais puslaiks sanāca ar ļoti dalītām emocijām. No vienas puses Raļkevičs vairākās situācijās nospēlēja lieliski un glāba savu komandu, bet no otras puses – “Ventspils” viņa vārtos bumbu raidīja veselas trīs reizes.

Nevienā vārtu guvumā gan vainot Raļkeviču nebūtu korekti. Piektajā minūtē izcili nospēlēja “Ventspils” leģionārs Artjoms Vaskovs, ātrajā uzbrukumā apspēlējot Leonelu Strumiju un filigrāni iegriežot bumbu vārtu tālajā devītniekā. Puslaika vidū individuālo meistarību nodemonstrēja Niko Boranijaševičs, kurš flangā tika garām uzreiz diviem Liepājas aizsargiem un izkārtoja sitienu no soda laukuma vidus Tosinam Ajegunam. Ajeguns savā otrajā spēlē “Ventspils” sastāvā sita precīzi un vārtu guvumu atzīmēja ar atlētisku salto.

Arī trešie vārti “Ventspilij” bija ļoti skaisti – Ritvars Rugins ietraucās soda laukumā un trāpīja vārtu tālajā devītniekā, pretējā, nekā iepriekš bija trāpījis Vaskovs. Rezultāts 3:0 jau 42. minūtē, taču spēles gaitu ne tuvu nevarēja nosaukt par “vienos vārtos”. Liepājniekiem vētrainajā puslaikā netrūka vārtu gūšanas iespēju, taču tās tika izšķērdētas, sitot pāri arī no divām lieliskām pozīcijām.

Otrajā puslaikā spēles gaitā principā nemainījās, tikai vēl izteiktākas palika Liepājas kļūdas aizsardzībā, Raļkeviča biežie bumbas atvairījumi un “Liepājas” neizmantotās iespējas. Ātrajā futbolā gan rezultāts nemainījās un, abām komandām pamazām saprot, kurš šodien ir uzvarējis, arī spēles temps kritās. Pašās beigās pretinieku soda laukumā ilgi ar bumbu bija Artūrs Karašausks, bet arī šoreiz viņam neizdevās izdarīt veiksmīgu sitienu, un “Liepāja” tā arī zaudēja ar 0:3.

“Ventspils” – “Liepāja/Mogo” 3:0 (3:0).

Vārti: Vaskovs 5`, Ajeguns 26`, Rugins 42`.

Brīdinājumi: Jemeļins, Žigajevs, Rugins, Žuļevs – Ivanovs, Jalī.

Ventspils: Pavlovs, Boranijaševičs, Rugins (Aleksejevs 87`), Vaskovs, Jemeļins, Pauļus (Rečickis 90`), Ajeguns, Žuļevs, Akinjemi (Svārups 69`), Koļesovs, Žigajevs.

Liepāja/Mogo: Raļkevičs, Strumija, Eristavi, Karaušausks, Ivanovs, Osipovs, Hmizs (Jalī 46`), El Hadži (Torress 34`), Kļava, Keitā Grebis (Afanasjevs 80`).

Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs.