Trešdiena, 1. maijs Ziedonis

Foto un video: “Grobiņa” Dienvidkurzemes derbijā pieveic “Liepāju”

Šovakar otro uzvaru Latvijas futbola virslīgas sezonā izcīnīja debitante “Grobiņa”/LFS, kas principiālajā derbijā ar 3:2 pieveica “Liepāju”. Uzvaras vārtus guva galvenā trenera Viktora Dobrecova 27 gadus vecais dēls Devids.

18.04.2024 19:38

“Grobiņa” derbiju sāka aktīvi un ar atraktīvu atbalstu no malas, 13. minūtē izvirzoties vadībā.

Pēc Devida Dobrecova bloķētā sitiena bumba tomēr nonāca liepājnieku soda laukumā, un no gaisa sitiens tālajā stūrī padevās Rūdolfam Meļķim – 1:0.

Pirmā puslaika noslēdzošajā uzbrukumā “Liepājai” izdevās rezultātu izlīdzināt. Giorgi Kucija ieguva bumbu laukuma centrā, uzreiz spēlēja uz priekšu Dodo, bet gar vārtiem atdoto piespēli rezultatīvā sitienā pārvērta Rasuls Bā – 1:1.

“Grobiņa” iesita arī otrā puslaika ievadā, un atkal bija iesaistīts Dobrecovs jaunākais. Viņš ielauzās soda laukumā, kur viņu nogāza Važa Pacacija.

11 metru soda sitienu realizēja “Grobiņas” kapteinis Andris Krušatins – 2:1.

Palīdzējis gūt divus vārtus, 76. minūtē Dobrecovs izcēlās pats, bumbu “Liepājas” vārtos raidot ar galvu – 3:1.

Lai gan uz maiņu laukumā nākušajam Aramam Bagdasarjanam izdevās vienus vārtus atspēlēt (2:3), turpmākajās desmit minūtēs liepājnieku centieni izglābties nebija sekmīgi.

Debitantei “Grobiņai” šovakar nevarēja palīdzēt trīs futbolisti, kuri pieder “Liepājai” – Roberts Meļķis, Jasuhiro Hanada un Paps Dudū.

Viktors Dobrecovs starta vienpadsmitniekā sūtīja desmit vietējā Liepājas futbola audzēkņus.

Uz derbiju bija izpārdotas visas biļetes.

Grobiņa/LFS – Liepāja 3:2 (1:1)

Vārti: Rū. Meļķis 13′, Krušatins 54′ (11m), Dobrecovs 76′ – Bā 45’+5, Bagdasarjans 85′.
Brīdinājumi: Fjodorovs, Gaučis, Krautmanis, Krušatins, Čudars, Mikuļskis – Bā, Dodo, Lazarevs, Kucija, Kairmani.
Grobiņa: Pinčuks, Gaučis (Untulis 88′), Čudars, Krautmanis (Pirktiņš 90′), Fjodorovs, Mikuļskis, Meļķis, Družiņins, Krušatins, Dobrecovs, Džeriņš.
Liepāja: Lazarevs, Kangars (Patijčuks 46′), Pacacija, Vučurs, Silagadze, Bā, Ziemelis (Bagdasarjans 66′), Ardazišvili (Kairmani 25′), Fajs, Kucija, Dodo.
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs.