Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Foto un video: “Liepāja” piekāpjas arī “Mettai”

Pirmo panākumu Latvijas futbola Virslīgas sezonā izcīnījusi Rīgas “Metta”, savā laukumā ar 2:0 pārspējot “Liepāju”.

16.03.2024 15:00

Mettieši Kurzemes klubu uzveica pirmoreiz kopš 2020. gada vasaras.

Cīņas pirmajā daļā laukumā pārliecinošāki bija zaļi baltie, kuriem bija teritoriālais pārsvars.

Pirmo vārtu gūšanas iespēju gan izveidoja viesi, astotajā minūtē ātro uzbrukumu ar šāvienu krietni pāri vārtiem noslēdzot bijušajam “Mettas” futbolistam Jānim Grīnbergam.

Pirmā puslaika vidū mājinieks Bruno Melnis uzbrukumā uzņēmās iniciatīvu, izkārtoja sev sitienu ar labo kāju un bumbu meistarīgi ieraidīja vārtu tālajā apakšējā stūrī – 1:0.

Līdzīgi kā iepriekšējā cīņā pret “Tukumu 2000”, arī šodien “Liepāja” izteikti apņēmīgi iesāka otro puslaiku, tomēr atšķirībā no iepriekšējās nedēļas nogales – arī izveidoja vairākas iespējas gūt vārtus.

Tomēr vārtsarga Alvja Sorokina meistarība un veiksme stāvēja mettiešu pusē. Vienā no epizodēm puslaika vidū mājiniekus glāba ne tikai vārtsargs, bet arī vārtu konstrukcija un bumbu bloķējušie aizsargi.

Ļoti tuvu rezultāta izlīdzināšanai “Liepāja” bija 82. minūtē, pēc komandas kapteiņa Lukas Silagadzes centrējuma no neliela attāluma sitienā ar galvu bumbu gar vārtiem raidot Artūram Zjuzinam.

“Metta” futbolisti pretiniekus pamatīgi sodīja par izšķērdību, 84. minūtē Bruno Melnim ieraujoties soda laukumā, kur viņu aizklupināja laukumā uz maiņu laistais 17 gadīgais armēņu uzbrucējs Arams Bagdasarjans.

11 metru soda sitienu trāpīja senegālietis Lamins Korrea.

Pēc valstsvienību spēļu loga “Metta” 29. martā viesosies Jelgavā, bet dienu vēlāk “Liepāja” uzņems RFS.

Rīgas “Metta” – “Liepāja” 2:0 (1:0)

Vārti: Melnis 26′ Korrea 85′ (11m)
Brīdinājumi: Riherts 64′, Ulimbaševs 75′, Vilnis 80′ – Kucija 65′, Kermanī 68′, Bā 72′, Zjuzins 83′.
Metta: Sorokins – Vilnis, Novikovs, Jesse, Vientiess, Ulimbaševs (Čiņajevs 90’+3), Benders (Vasiļevskis 52′), Šibass, Ivulāns (Rēķis 68′), Korrea, Melnis (Sirbu 90’+3).
Liepāja: Lazarevs – Vučurs, Pacacija, Fajs (Ardazišvili 46′), Diā (Kermanī 64′), Diufs (Bā 46′), Falls, Kucija, Patrikejevs (Zjuzins 37′), Silagadze, Grīnbergs (Bagdasarjans 76′).
Galvenais tiesnesis: Aleksejs Griščenko.