Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Vienīgos vārtus izlases sastāvā gūst Jānis Ikaunieks, tomēr Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu Latvija sāk ar zaudējumu

2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu ar zaudējumu sākusi Latvijas futbola izlase, kas savā laukumā ar 1:2 atzina Melnkalnes valstsvienības pārākumu. Vienīgos vārtus mājinieku labā guva Jānis Ikaunieks, bet viesiem uzvaru ar diviem vārtu guvumiem atnesa Stevans Jovetičs.

24.03.2021 23:52

Daiņa Kazakeviča vadītajai komandai izdevās gūt vārtus pirmajai – skaists un precīzs sitiens tālajā stūrī pirmā puslaika izskaņā padevās Jānim Ikauniekam, taču jau nākamajā uzbrukumā bumbu no saviem vārtiem pēc Stevana Jovetiča sitiena jau vilkt ārā nācās Pāvelam Šteinboram.

”Monaco” kluba pārstāvis un Melnkalnes izlases lielākā zvaigzne arī otrajā puslaikā izveidoja vairākus bīstamus momentus, līdz 83. minūtē ar teicamu sitienu zem pārliktņa nokārtoja savai komandai uzvaru.

Kvalifikācijas cikla cīņas G grupā latvieši turpinās jau šonedēļ – sestdien izbraukumā paredzēta cīņa ar spēcīgo Nīderlandes valstsvienību, kas šodien piedzīvoja zaudējumu spēlē pret Turciju (2:4).

Mača sākumā, demonstrējot ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā, Latvijas izlasei īsā laikā izdevās tikt pie diviem stūra sitieniem pie Milana Mijatoviča sargātajiem vārtiem.

Lieliskas iespējas atklāt mača rezultātu bija Robertam Uldriķim un Mārcim Ošam, taču viņu sitieni no tuvas distances tika atvairīti, tāpat kā Raivja Jurkovska sitiens no soda laukuma robežas.

Spēlei sasniedzot 30 minūšu atzīmi, pamazām iniciatīva arvien vairāk pārgāja viesu komandas pusē, un pirmās nopietnās briesmas tika radītas arī latviešu aizsardzības līnijai.

Soda laukumā teicami ierāvās melnkalniešu smailes uzbrucējs Urošs Džurdževičs, pēc kura sitiena mājiniekus glāba Pāvels Šteinbors.

Igors Ivanovičs bija pirmais pie Šteinbora atsistās bumbas, tomēr, par laimi Latvijas izlasei, nespēja izdarīt kārtīgu sitienu.

Nosargājuši savus vārtus, latvieši noorganizēja vēl vienu ātro pretuzbrukumu un mača 40. minūtē izvirzījās vadībā.

Artūrs Zjuzins ar tālu piespēli atrada Vladimiru Kamešu, kurš piespēlēja uz otru soda laukuma galu Jānim Ikauniekam – Latvijas izlases uzbrūkošais pussargs izpildīja spēcīgu un precīzu sitienu tālajā stūrī, neatstājot Mijatovičam cerības (1:0).

Diemžēl mājinieku prieki gan bija pavisam īsi, jo jau nākamajā uzbrukumā Melnkalne panāca izlīdzinājumu.

Vārtus guva viesu komandas kapteinis Stevans Jovetičs, kurš divcīņā apspēlēja Latvijas izlases kapteini Antoniju Černomordiju un no soda laukuma vidusdaļas trieca bumbu Šteinbora vārtos (1:1).

Otrais puslaiks iesākās ar lielāku Melnkalnes spiedienu. Pēc centrējuma bīstami ar galvu sita Igors Vujačičs, bet no soda laukuma spēcīgu sitienu pa zemi izpildīja Jovetičs, bumbai ripojot nedaudz secen vārtu stabam.

Nedaudz vēlāk pēc ”Monaco” uzbrucēja Jovetiča sitiena savu komandu jau glāba Jurkovskis, piesedzot tālo stūri.

Latvijas iespēja nedaudz apslāpēt viesu ofensīvu radās pēc tiešā brīvsitiena tuvu pretinieku soda laukumam.

Ikaunieka sitiens lidoja mūrī, bumba pēc rikošeta uzlidoja augstu gaisā un nonāca pie Mijatoviča, taču vārtsargs nospēlēja pārāk pašpārliecināti un kļūdījās – bumba izšļuka no rokām un negaidīti nonāca pie turpat blakus esošā Uldriķa, kuram gan neizdevās izmantot šādu Mijatoviča dāvanu.

Uzbrukuma smailē joprojām viesu redzamākā figūra bija Jovetičs, kurš regulāri apdraudēja mājinieku vārtus no dažādām pozīcijām.

Neatlaidīgie uzbrucēja centieni gūt otros vārtus vainagojās panākumiem 83. minūtē – Jovetičs atbrīvojās no Jurkovska un Kristera Tobera pretestības, un izpildīja lielisku sitienu vārtu augšējā stūrī, Šteinboram lēcienā līdz bumbai neaizsniedzoties (1:2).

Latvija – Melnkalne 1:2 (1:1)

Vārti: Ikaunieks 40` – Jovetičs 41` 83`
Brīdinājumi: Kamešs, Černomordijs, Kārkliņš, Tobers – Vujačičs
Latvija: Šteinbors, Savaļnieks, Černomordijs, Ošs, Jurkovskis, Tobers, Zjuzins (Kārkliņš 71`), Kamešs (Jaunzems 71`), J. Ikaunieks, Cigaņiks (D. Ikaunieks 81`), Uldriķis (Krollis 81`).
Melnkalne: Mijatovičs, Marušičs, Savičs, Vujačičs, Radunovičs, Kosovičs, Ščekičs, Ivanovičs (Jovovičs 75`), Jovetičs (Bečirajs 87`), Hakšanabovičs, Džurdževičs
Galvenais tiesnesis: Alēns Durē (Luksemburga)