Svētdiena, 9. augusts Madara, Genoveva
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Covid-19” dēļ sports uz pauzes

“Covid-19” dēļ sports uz pauzes
Foto: Ruslans Šuļga
13.03.2020 11:39

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa dēļ uz nezināmu laiku ir pārcelts Latvijas futbola virslīgas sākums, ir pārtrauktas Latvijas-Igaunijas basketbola līga un Latvijas sieviešu basketbola līga, bet hokeja virslīgā nenotiks izslēgšanas spēļu turnīrs. Liepājā ir atcelti sporta skolu audzēkņu treniņi un starti, slēgta pašvaldības sporta infrastruktūra, taču darbu turpina privātās sporta zāles.

Klubiem dīkstāve

Futbola virslīgai bija jāsākas piektdien, bet pēc valdības lēmuma par ārkārtējā stāvokļa ieviešanu virslīga operatīvi pieņēma lēmumu pirmās spēles aizvadīt bez skatītājiem. Tomēr drīzumā sekoja vēl viena valdes sēde, kurā nolemts sezonu vēl nesākt. Šo lēmumu piektdien apstiprināja Latvijas Futbola federācija. Čempionāta sākuma atlikšana ir spēkā līdz turpmākajiem lēmumiem.

Sportacentrs.com vēsta, ka virslīga nav komentējusi tik strauju sākotnējā lēmuma maiņu, taču neoficiāla versija liecina, ka pretēji viedokļi un lēmumi esot saistīti ar futbola sabiedrības iekšpolitisku cīņu pirms drīzumā paredzamajām LFF prezidenta vēlēšanām. Šajā laikā piesardzība, protams, ir pirmajā vietā, turklāt valdības lēmuma dēļ nekādas sacensības tik un tā nedrīkstētu notikt.

Sākotnēji varēja pieļaut divus turpmākos scenārijus – virslīgas sezonas pagarināšanu novembrī un aizvadāmo apļu skaita samazināšanu. Protams, ja koronavīrusa pandēmija norims relatīvi ātri un piespiedu dīkstāve visās sabiedrības jomās nebūs ilga.

Jau piektdienas rītā slēgta bija Liepājas futbola infrastruktūra, lai, saskaņā ar Ministru kabineta nolemto, tur nevarētu notikt bērnu un jauniešu komandu treniņi. Bāzu slēgšana ietekmēja arī futbola kluba “Liepāja” ikdienas darbu, proti, apturēts bija pieaugušo komandas treniņprocess.

Nedēļas nogalē Latvijas Basketbola savienība pavēstīja par visu basketbola sacensību atcelšanu. Pārtraukta Latvijas-Igaunijas līga, atcelti Latvijas vīriešu čempionāts un sieviešu čempionāts. Sākotnēji visi šie turnīri tika uz nenoteiktu laiku apturēti. Biedrības “Liepājas basketbols” valdes loceklis Normunds Atvars piektdien gatavoja vēstuli Latvijas Basketbola savienībai ar aicinājumu pilnībā pārtraukt valsts sieviešu basketbola čempionāta sezonu. Iepriekš pastāvēja iespējamība, ka šo sacensību finālturnīrs norisinātos Liepājā.

Piektdien Eiropas vadošās futbola līgas cita pēc citas lēma par sezonas pārtraukšanu. Anglijas premjerlīga un Vācijas bundeslīga sacensības iepauzēja līdz aprīļa sākumam, bet Francijas “Ligue 1” spēles nenotiks nenoteiktu laiku. Uz nenoteiktu laiku atceltas arī UEFA Čempionu līgas un Eiropas līgas izslēgšanas spēles.

Darbs ar dokumentiem

Liepājas sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš paskaidroja, ka, sākot no piektdienas, atceltas treniņu nodarbības, sacensības un nometnes visām sporta skolām, kas nodrošina profesionālās ievirzes un interešu izglītību. Darbu turpina Sporta pārvalde un arī sporta skolu treneri, kuri neveic pedagoģisko darbu, bet pilda citus pienākumus – plāno treniņus, kārto dokumentāciju, inventāru un veic iepriekš nepadarītos darbus. Pārvaldes vadītājs pieļāva, ka kāds treneris varētu doties atvaļinājumā, bet tas esot katras sporta skolas un trenera ziņā. Sporta struktūru darbinieku, tai skaitā treneru, atalgojumu šī dīkstāve neietekmē, sacīja E. Strazdiņš.

Piektdienas rītā Liepājas Olimpiskā centra mārketinga vadītājs Mārtiņš Sīlis informēja, ka apmeklētājiem ir pieejama trenažieru zāle, peldbaseins un publiskā slidotava, jo tur apmeklētāju skaits nepārsniedz valdības noteikto 200 cilvēku ierobežojumu. Taču 13. marta pēcpusdienā par 99 procentiem varēja teikt, ka Olimpiskā centra infrastruktūra būs slēgta pilnībā. Vēlāk sekojošais pašvaldības lēmums šīs prognozes apstiprināja. Uz nenoteiktu laiku apmeklētājiem ir slēgtas pašvaldības sporta bāzes – Olimpiskais centrs, tā baseins un SPA, ledushalle, manēža, tenisa halle, stadioni “Daugava”, “Olimpija”, “Velnciems”, “Raiņa parks”.

Saskaņā ar pašvaldības rīkojumu sporta skolu audzēkņu apmeklējumiem un treniņiem slēgtas arī citas sporta zāles, piemēram, vidusskolu un bērnudārzu telpas, kurās notiek treniņi. Jaunajiem sportistiem gan mutiski esot atļauts trenēties individuāli ārpus šīm bāzēm, taču šajās nodarbībās nedrīkst piedalīties treneri.

Privātie atvērti

“Kurzemes Vārda” piektdien aptaujāto privāto sporta zāļu pārstāvji sacīja, ka tur darbs turpinās. Krosfita kluba “CF Liepāja” treneris Gundars Lauva pastāstīja, ka šajā sporta zālē ir pastiprināti dezinfekcijas pasākumi un tiek sekots līdzi tam, lai sportotājiem treniņā būtu viens inventārs, taču zāle darbu turpina.

Gundars skaidro, ka “CF Liepāja” klubā vienā nodarbībā sportotāju skaits nepārsniedz 200 cilvēkus: “Mums vienā grupā parasti ir 10–20 cilvēku. Sportisti ir savstarpēji pazīstami, mēs šo jautājumu izrunājam.”

Šajā klubā organizēti treniņi turpmāk nenotiks arī tiem sporta skolu audzēkņiem, kuri “CF Liepāja” uzlabo savu fizisko formu. Taču šiem jauniešiem esot iespēja klubā trenēties individuāli.

Darbu turpina arī “Royal Fitness” trenažieru zāle, kurā vienlaikus nekad neesot bijis vairāk par 70 sportotājiem, bet vidēji vienlaikus trenējas 20 cilvēku. Darbu ierastajā režīmā turpinot arī sporta klubs “Lāčplēsis”, kur sportotāju skaits arī nepārsniedz sākotnējos ierobežojumos noteikto cilvēku skaitu.

Darbu turpina “Ballistic Boxing Club”, “Planēta Fitness”, un vismaz piektdienas pēcpusdienā vēl atvērta bija arī sporta zāle “Olymp Sports”. Saistībā ar to gan valdīja vislielākā neziņa par nākotni, jo pastāvēja iespēja, ka klubu nāktos slēgt, ja durvis pilnībā aizvērtu Olimpiskais centrs.

4 komentāri

2020-03-13 17:36

domas lidojums: Virsraksts graujošs! Ar kādu izglītību autors?

2020-03-13 21:49

interesanti: Cik komandu spēlētu 2.līgā (kopā ar Karostu)?

2020-03-14 13:37

Bobiks: Neviena,jo viss ir atcelts :D

2020-03-16 15:57

Adelīna: Sportu nav iespējams atcelt. Ne jau sacensības ir vienīgais sportošanas veids. Katram cilvēkam ir daudz individuālo iespēju uzturēt ķermeni labā kondīcijā. Fiziskās aktivitātes neapšaubāmi stiprina imunitāti, līdz ar ko ir lielisks aizsarglīdzeklis jaunā elpceļu vīrusa izplatīšanās laikā

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz