Vārdadiena: Ilvija, Marlēna, Ziedone

Bez galveno treneru palikušo komandu duelī “Liepāja” piekāpjas “Rīgai”  (34)

Atslēgvārdi futbols | fk liepāja

Jānis Ikaunieks

“Optibet” futbola Virslīgas 8. spēļu kārta noslēdzās ar cīņu starp divām komandām, kuras atvadījušās no saviem galvenajiem treneriem. Ļoti vāji sezonas sākumu aizvadījusī “Liepāja” ar rezultātu 0:1 atzina par pārāku Latvijas čempionvienību “Rīga”.

Vakardien vētru Virslīgā sacēla “Liepāja”, šķiroties no sava galvenā trenera Gordona Janga. Nedaudz vēlāk parādījās informācija, ka arī Oļegs Kubarevs neturpinās vadīt Latvijas čempioni “Rīga”. Līdz ar to abas komandas šīs dienas savstarpējā spēlē vadīja līdzšinējie asistenti, kuri veica vērā ņemamas izmaiņas spēlētāju virknējumos.

Spēles pirmā iespēja gūt vārtus bija rīdziniekiem, kuri varēja izpildīt stūra sitienu, Visaugstāk leca “Rīga” šīs spēles kapteinis Antonijs Černomordijs, bet ar galvu bumbu vārtos centra aizsargam ievirzīt neizdevās. Īsu brīdi vēlāk “Liepājas” rindās Jānis Ikaunieks veica sitienu no distances, liekot Robertam Ozolam lēcienā ķert bumbu. Septītajā minūtē Ikaunieks noorganizēja asu kurzemnieku pretuzbrukumu, atdodot piespēli Dodo, kurš sita vārtu tuvajā stūrī, bet Ozols ar pirkstgaliem aizskāra bumbu, glābjot savu vienību no vārtu zaudējuma. Pirmo divdesmit minūšu laikā tieši Ikaunieks bija vispamanāmākais spēlētājs laukumā. “Liepājas” līderim radās iespēja gūt vārtus ar galvu pēc stūra sitiena, taču bumba lidoja garām vārtu konstrukcijai. Pēc ilgāka pārtraukuma rīdziniekiem radās iespēja mača 27. minūtē, kad tika veikts centrējums viesu soda laukumā. Pērnās sezonas “Rīga” bombardierim Darko Lemajičam neizdevās aizsniegties līdz bumbai, tādējādi rezultātam paliekot nemainīgam. Tuvojoties puslaika izskaņai, aizvien vairāk spēles kontroli pārņēma “Rīga”. Pēc soda sitiena bumbu ar galvu soda laukuma vidū nometa Lemajičs, rupju kļūdu pieļāva Deniss Ivanovs, neveiksmīgi mēģinot izsist bumbu no soda laukuma. Tas “Liepājas” aizsargam neizdevās un pirmais pie atlēkušās bumbas bija Felipe Brisola, kurš atklāja spēles rezultātu, izvirzot čempionvienību vadībā ar 1:0.

Otrajā puslaikā pēc astoņām aizvadītām minūtēm “Rīga” varēja dubultot savu pārsvaru, pēc stūra sitiena ar galvu bumbu nedaudz garām mērķim sitot Herdi Prengam. Liepājnieku mēģinājumi doties uz priekšu bieži tika apturēti jau pirms laukuma vidus līnijas. Cīņas 70. minūtē kļūdu pieļāva Ozols, kuram neizdevās aizsniegties līdz bumbai soda laukumā, taču neviens no liepājniekiem soda laukumā nebija tik veikls, lai to izmantotu. Neilgu brīdi vēlāk spēcīgu sitienu pa vārtiem izdarīja Vladislavs Kozlovs, bet Ozols atsita bumbu ar dūrēm. Ilgu laiku puslaika otrajā pusē kurzemnieki pavadīja pretinieku laukuma pusē, taču ar “Rīga” vārtu iekarošanu liepājniekiem neveicās. Četras minūtes līdz pamatlaika beigām pretuzbrukumā Aleksejs Višņakovs izdarīja lielisku piespēli Brisolam, bet Brazīlijas futbolists pārsita bumbu pāri vārtu pārliktnim, palaižot garām iespēju gūt savus otros vārtus. Kompensācijas laikā “Liepāja” devās uz priekšu ar lieliem spēkiem, bet “Rīga” izveidoja pretuzbrukumu, kurā gan Brisolam pietrūka spēka, lai veiktu izrāvienu diviem pret vienu viesu aizsargu. Spēles otrajā puslaikā vārtus nevienai komandai tā arī gūt neizdevās, kas nozīmēja Mihaila Koņeva un Kristapa Blanka dueta uzvaru pār Mareku Zuntneru ar 1:0.

Mareks Zuntners, FK "Liepāja" treneris un sporta direktors: "Grūta spēle. Samērā emocionāla. Nepatīkams Liepājai rezultāts. Mēģinājām sagādāt lielas nepatikšanas "Riga", mēģinājām kontrolēt bumbu, mēģinājām veidot uzbrukumus... Bez iesistajiem vārtiem nevar būt pozitīva rezultāta. Varēja varbūt saglabāt neizšķirtu. Pietrūka gols. Vairāk neko nevaru pateikt."

Riga“Liepāja” 1:0 (1:0)

Vārti: Brisola 44'
Brīdinājumi: Kurakins, Prenga - Strumia, Delgado, Dodo
Riga: Ozols, Rugins, Prenga, Černomordijs, Kurakins, Laizāns, Sato (Škirtaladze 67'), Saričs, Fjodorovs (Višņakovs 61'), Lemajičs, Brisola (Pētersons 90'+3).
Liepāja: Raļkevičs, Keita, Ivanovs (i. Kozlovs 60'), Tobers, Jurkovskis, Strumia, Toress (Fraidejs 70'), Ikaunieks, Dodo, V. Kozlovs, Delgado (Spataru 46').
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs