Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Otrdiena, 17. oktobris

+14°C
Vējš: R 10.1 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Gaitis, Gaits, Karīna

"Man vienmēr ir pretenzijas gan pret spēlētājiem, gan pret sevi"  (10)

Atslēgvārdi futbols

Rīt sākas virslīgas 2007. gada čempionāts
Pēc pagājušā gada neveiksmes – un citādi mūsu pilsētas futbola draugi nemaz nevēlas nosaukt zelta spozmes nomaiņu pret sudrabu – gan sporta kluba "Liepājas metalurgs" vadītāji, gan liepājnieki cer, ka kluba 10.jubilejas gadā futbola komanda vēlreiz mums dāvās čempiones titulu. Un ne tikai. Galu galā bez sezonas galvenajām sacīkstēm vēl ir arī Latvijas kausa izcīņa, eirokausu spēles un savus pirmos soļus spērušais Baltijas labāko futbola klubu turnīrs.

Lai uzzinātu, ar kādu noskaņojumu "Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs un viņa vadītā komanda uzsāk jauno virslīgas sezonu, uzrunājām viņu pašu. Pirms sarunas treneris palūdza piecas minūtes uzgaidīt, jo pēc treniņa gribot zem četrām acīm parunāties ar Mindaugu Kalonu. Tādēļ pirmais jautājums iznāca šāds:

Ceru, ka ar Kalonu nekādu sarežģījumu nav?
– Nē, vienkārši man ir princips – jautājumus, kas attiecas uz konkrētu spēlētāju, pārrunāt divatā. Rīt tas būs cits futbolists.

Manuprāt, spēlē pret "Žalgiri" Kalons bija labākais mūsu komandā.
– To varbūt nevajag rakstīt, tas viņam nenāks par labu.

Par vēlu – ir jau publicēts.
– Labi, lai tā būtu. Viņš nenospēlēja slikti, taču es gribu, lai viņš strādātu ne tikai par oficiantu, kurš iedod piespēli kā uz paplātes, be, lai arī pats rezultatīvi noslēgtu uzbrukumus. Viņš var ļoti labi nospēlēt pretinieku soda laukumā.

Vai jūs zināt, ka esat treneris, kas ar Liepājas galveno futbola komandu nostrādājis visilgāk pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas?
– Es kaut kā līdz tam neesmu aizdomājies. Zinu, ka treneri Liepājā mainījušies bieži. Droši vien nav slikti, ka treneris ar komandu strādā vairākas sezonas. Šodien pat padomāju, ka, ja atnāktu cits, viņš varētu būt par mani labāks vai sliktāks treneris, bet viņam būtu vajadzīgs laiks, lai iepazītu futbolistus, viņu spējas un raksturu. Es katru esmu iepazinis ļoti labi.

"Liepājas metalurgā" uzsākat jau ceturto sezonu, un iznāk, ka mūsu komanda ir otra jūsu noturīgākā darbavieta pēc daudzajiem gadiem, kas pavadīti Viļņas ''Žalgira" galvenā trenera postenī. Pa vidu komandas mainījāt bieži.
– Tā iznācis.

Ar kādām izjūtām sagaidāt futbola sezonu?
– Protams, pirms sezonas ir arī satraukums, jo ļoti vēlos, lai komanda labi spēlētu. Izvērtēju to, kas padarīts. Vienmēr daru visu, ko esmu ieplānojis, bet ne vienmēr viss izdodas, kā iecerēts. Man vienmēr ir pretenzijas gan pret spēlētājiem, gan pašam pret sevi – reti esmu apmierināts ar spēli. Uzvarējām "Žalgiri", bet ir problēmas – skatīsimies videoierakstu un tās analizēsim. Futbolisti varbūt gaida uzslavas, bet es kaut kā neesmu nasks uz labiem vārdiem. Nezinu, tas ir labi vai slikti.

Cik lielā mērā esat apmierināts ar nokomplektēto sastāvu jaunajai sezonai?
– Jau teicu, ka līdz galam apmierināts nekad neesmu. Selekcijas darbā ne viss izdevās. Daži momenti ir pozitīvi, dažus vajadzētu pielabot, bet kopumā sastāva komplektācija notikusi apmierinoši. Arī pirms sezonas treniņnometnē paveikts liels darbs, tāpat traumas mūs īpaši nemocīja. Protams, ne visi spēlētāji ir atguvuši to sportisko formu, kādā viņi bija pērn. Daži futbolisti pēc atvaļinājuma ieradās komandā galīgi palaidušies, kaut arī viņi saņēma atvaļinājuma programmu.

Kuri tieši?
– Nesaukšu vārdos, bet tagad forma ir jāatgūst. Šajā ziņā jāpieņem stingrāki noteikumi. Vēl man ir daži jauninājumi, par kuriem pagaidām vēl skaļi negribu runāt. Tāds sastāva komplektācijas modelis, pēc kāda strādājam, varbūt nav tik efektīvs. Esmu pārdomājis savu stratēģiju, kā varētu komplektēt komandu, un par to runāšu ar kluba prezidentu. Tas, protams, būs saistīts ar naudas izdevumiem, taču šādam modelim vajadzētu dot augļus. Selekciju vajag pacelt augstākā līmenī.

Vai tas nozīmē, ka būs kāds īpašs cilvēks, kas nodarbosies ar futbolistu selekciju un pastāvīgi meklēs un vēros iespējamos komandas kandidātus?
– To var izdarīt arī citādi.

Šogad komandā ir deviņi leģionāri – par vienu vairāk nekā pērn. Atteicāties no Rimkēviča, Katasonova un Astrauska, paņēmāt Krugļaku, Petkoviču, Fereiru un Toresu.
– Leģionāriem vajag sevi apliecināt. Ja nē, tad varam atteikties vēl no viena vai pat četriem. Leģionāram ir vai nu jāsastāda spēcīga konkurence, vai jāspēlē pamatsastāvā. Baltijas līgas spēlē pret "Žalgiri" es paliku ne visai apmierināts ar Petkoviča sniegumu. Fereira ir spēlētājs, kas var produktīvi strādāt gan pie saviem, gan pretinieku vārtiem, labi spēlē otrajā stāvā, ne jau slikti izvēlas pozīciju, viegli darbojas ar bumbu.

Kādus uzdevumus klubs izvirzījis komandai 2007.gada sezonā?
– Cīnīties par visiem augstākajiem tituliem.

Vai šogad ieraudzīsim arī kādus jauninājumus komandas spēles zīmējumā?
– Vienmēr spēles rokraksts tiek pakārtots spēlētājiem. Mums ir zināma stila futbolisti. Ir spēcīgi malējie pussargi, un tāpēc ir lietderīgi uz viņiem balstīties. Es joprojām lūkojos pēc spēlētājiem, kuri varētu taisīt spēli un būtu notēmēti uz vārtiem. Katrā ziņā mūsu spēle ir uzbrukuma futbols, un tas, ar kādiem līdzekļiem gūt vārtus, ir atsevišķas sarunas vērts. Galvenais, lai būtu rezultāts.

Par jaunajiem Liepājas futbolistiem. Aizpagājušajā gadā galvenajā komandā nostiprinājās Jemeļins, pērn – Surņins. Kurš šogad? Varbūt Kamešs?
– Pagaidām galvenajai komandai viņš nav gatavs, jo komandai ir ļoti augsti mērķi. Bet viņš ir perspektīvs puika. Pēdējos gados no Liepājas futbola skolas nāk tikai aizsargi, bet uzbrukuma spēlētāju nebija. Kamešs ir viegls un kustīgs uzbrucējs.

Pēc pagājušās sezonas jūs teicāt, ka šogad futbolisti saņems stingru sodu par nedisciplinētu uzvedību. Vai tādā gadījumā Miceiku, kurš mačā pret "Žalgiri" guva vārtus ar roku un nopelnīja dzelteno kartiņu, kādēļ viņam būs jāizlaiž spēle Tallinā, jau netiesās bargāk?
– Jā, sekos bargs sods. To saņems arī Surņins, kurš šajā mačā neļāva pretiniekam ievadīt bumbu spēlē (arī Surņinam tā bija otrā dzeltenā kartiņa Baltijas līgā, un arī viņš nevarēs piedalīties spēlē pret "Levadia" – I.G.). Futbolisti cietīs materiāli. Turklāt runa ir par lielām summām.


SK "Liepājas metalurgs" 2007.gadā

Komandtiltiņš
kluba prezidents Sergejs Zaharjins
direktors Aleksandrs Rogoza
direktora vietnieks Ilgvars Šēns
menedžeris Jurijs Romaņenkovs
galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs
treneris Vladimirs Osipovs
vārtsargu treneris Igors Koršakovs
galvenais ārsts Aleksandrs Osipovs
ārsts Anatolijs Krivozubovs
masieris Aleksandrs Bobrovičs

Futbolisti

vārtsargi
Viktors Spole    1972
Aleksejs Krucs 1976
Aleksandrs Vlasovs   1986

aizsargi
Pāvels Surņins 1985
Deniss Ivanovs 1984
Dzintars Zirnis   1977
Andrejs Žuravļovs  1984
Oskars Kļava    1983
Dmitrijs Mihailovs  1987
Antons Jemeļins 1984
Antonio Fereira (BRA)  1984

pussargi
Genādijs Soloņicins   1980
Toms Tamošausks    (LIT)1983
Darjus Miceika (LIT) 1983
Vadims Petrenko       (LIT) 1974
Kristians Toress (ARG)      1985
Mindaugs Kalons       (LIT) 1984
Igors Petkovičs (SRB)        1983

uzbrucēji
Ģirts Karlsons   1981
Jevgēņijs Kecs (RUS) 1986
Vladimirs Kamešs     1988
Andrijs Krugļaks (UKR)       1986

Liepājnieku spēles virslīgas 2007.gada čempionātā*

mājās                                            viesos

7.aprīlī – "Daugava"                      19.aprīlī – "Rīga"
15.apīlī – "Dinaburg"                    29.aprīlī – "Skonto"
25.aprīlī – "Olimps"                      8.maijā – "Jūrmala"
4.maijā – "Ventspils"                     12.maijā – "Daugava"
24.maijā – "Rīga"                          20.maijā – "Dinaburg"
21.jūnijā – "Skonto"                      9. vai 10.jūnijs – "Olimps"
30.jūnijā – "Jūrmala"                      26.jūnijā – "Ventspils"
13. vai 24.jūlijā – "Dinaburg"         8.jūlijā – "Daugava"
6.augustā – "Olimps"                     28.jūlijā – "Rīga"
26.augustā – "Ventspils"                11.augustā – "Skonto"
22.septembrī – "Daugava"            16.septembrī – "Jūrmala"
4.oktobrī – "Rīga"                         26.septembrī – "Dinaburg"
21.oktobrī – "Skonto"                    8.oktobrī – "Olimps"
4.novembrī – "Jūrmala"                  28.oktobrī – "Ventspils"

* Kalendārs var mainīties atkarībā no komandu sekmēm Baltijas līgā un eirokausos.

Ints Grasis,
"Kurzemes Vārds"

Gada pirmie mači parādīja, ka Ģirts Karlsons saglabās uzbrukuma līdera statusu arī šosezon.

Benjamins Zelkēvičs pie "Liepājas metalurga" komandas stūres uzsācis jau ceturto sezonu un ir apņēmības pilns atgūt Latvijas čempiona nosaukumu.

Četri jaunpienācēji, četri leģionāri, četri dažādu tautību futbolisti – argentīnietis Kristians Toress (no kreisās), serbs Igors Petkovičs, brazīlietis Antonio Fereira un ukrainis Andrijs Krugļaks.

  • Komentāri (10)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Virslīga

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!