Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Virslīgas pretendentei “Grobiņai” smaga uzvara

Latvijas futbola 1. līgas sezonas spicei jau esot saskatāmai, “Grobiņas SC/LFS” ar 2:1 pieveica FK “Smiltene/BJSS”. Paralēlajā mačā neizšķirti spēlēja “Riga” dublieri (2:2 pret “Leevon Saldus”), tādējādi grobiņniekiem visas iespējas iegūt ne vien virslīgas ceļazīmi, bet arī 1. līgas zelta medaļas, tiesa – viss pašu rokās.

29.10.2023 17:50

Roberts Džeriņš

“Grobiņas SC/LFS”: Šukste, Muradjans (Knapšis), Krautmanis, Fjodorovs, Meļķis, Družiņins, Andersons, Kurtišs, Krušatins (K), Tumanovs, Pirktiņš.

Grobiņniekiem joprojām palīdzēt nevar vārtu 1. numurs Mališs, kamēr Knapšis atgriezies, bet sākotnēji vēl rezervistu rindās.

Tāpat nācās iztikt bez diskvalifikāciju atstrādājošā Džeriņa un arī rezultatīvākā blices vīra Dobrecova, bet uzbrukumā atkal pieejams Kurtišs.

Neraugoties uz atrašanos tabulas 12. pozīcijā, “Smiltene” sagādājusi virkni galvassāpju turnīra augšgala vienībām, un tās sastāvā laukumā devās “Liepājā” savulaik spēlējušais Miķelsons.

Mūsējie cīņu sāka ar augstu intensivitāti, mājiniekus iespiežot savā laukuma trešdaļā. Agri izdevās nopelnīt vairākus stūra sitienus, pārbaudīt vārtsarga modrību no distances, tomēr pirmo uzbrukumu vilni laukuma saimnieki atsita.

Muradjans nekavējās noraut potenciāli bīstamu pretuzbrukumu, saņemot brīdinājumu un liekot smilteniešiem veikt piespiedu maiņu jau 11. minūtē.

Teicama iespēja Kautmanim, kurš nepieskatīts pagadījās soda laukuma vidū, bet viņa sitienu izķeksēja Mežulis.

Krušatins savukārt izmēģināja laimi no aptuveni 40 metriem, redzot, ka vārtsargs savu posteni atstājis vaļīgu, – bumba gan aizspurdza augšpus pārliktnim.

Pirmajā puslaikā dzērvju pārsvars bija nepārprotams, taču vārtus atslēgt izdevās vien pēc pārtraukuma. Kurtiša raidījumu vārtsargs atsita, taču pēc sekojošā stūra sitiena visaugstāk lēca Družiņins (1:0).

Pēc spēles atsākšanās dzērves ātri atgriezās mājinieku soda laukumā un uzturējās tur gana ilgi, raustot aizsardzības formāciju, līdz Muradjans nopelnīja 11 metru soda sitienu, ko realizēja Krušatins (2:0).

Abi vārtu guvumi ar trīs minūšu intervālu.

Mūsējie turpināja kontrolēt spēles ritējumu, bet augšuptiece samazinājās. Daudz divcīņu viduszonā, un sazarojās pretuzbrukumu iespējas arī mājiniekiem.

Pēc vienas no tām Šukste nepārliecinoši nospēlēja izgājienā, un pēc stūra sitiena ar ceļgalu vārtus guva Ovsjaņņikovs (2:1).

Cīņas galotne izvērtās karsta. Emocijas gan uz, gan ārpus laukuma, pie dzeltenās kartītes tiekot viesu trenerim Viktoram Dobrecovam.

Vairākas iespējas izvilkt neizšķirtu mājiniekiem un vairākas pārsvaru palielināt arī grobiņniekiem, cita starpā Knapšim norībinot vārtu pārliktni.

Paralēlajā spēlē neizšķirti nospēlēja tabulas 1. vietā esošā “Riga-2”, kuriem nu ir tikai par punktu vairāk, bet kurzemniekiem par maču mazāk, turklāt savstarpējā bilance (1-1-0) aizstāv “Grobiņas” intereses.

Līdz ar to,  mūsējiem uzvarot abās atlikušajās spēlēs vai kā minimums nopelnot četrus punktus, – kabatā gan virslīgas ceļazīme, gan 1. līgas zelts.

Nākamā spēle arī pēdējā mājas spēle – sestdien “Daugavas” stadionā uzņemot “Leevon Saldus”.