Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

Visi trīs uzbrucēji gūst vārtus un kaldina Latvijas uzvaru Gibraltārā

Ar otro uzvaru un deviņiem punktiem desmit spēlēs 2022. gada Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu pabeigusi Latvijas futbola izlase, kas atspēlējās un izbraukumā atkārtoti ar rezultātu 3:1 pārspēja Gibraltāru. Pa vārtiem guva uzbrucēji Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldriķis un Raimonds Krollis.

Vladislavs Gutkovskis un Raivis Jurkovskis. (Foto: LFF)
16.11.2021 23:50

Latvija pārtrauca piecu neuzvarētu spēļu sēriju, iepriekšējo uzvaru svinot tieši pār Gibraltāru (3:1 savā laukumā 1. septembrī), bet Gibraltārs ciklu pabeidza ar desmit zaudējumiem desmit mačos un neuzvarēja piecpadsmitajā spēlē pēc kārtas (vārtu bilance 6:53).

Latvija piedzīvoja aukstu dušu, jau septītajā minūtē nonākot iedzinējas lomā. Mārtiņš Ķigurs pazaudēja bumbu laukuma centrā, un situāciju glābt nespēja arī Igors Tarasovs, Kaspars Dubra un Antonijs Černomordijs, Līemam Vokeram meistarīgi noguldot Dubru un panākot 1:0. Augustā Vokers guva vārtus arī pret “Riga”.

Pārsvars turpinājumā gan piederēja Latvijai, un Roberts Uldriķis ar 1+1 sekmēja vadības pārņemšanu. Vispirms Uldriķis pirmā puslaika vidū pēc Savaļnieka centrējuma ar krūtīm nometa bumbu Vladislavam Gutkovskim, kurš vienā pieskārienā sita starp vārtsarga kājām, bet otrā puslaika vidū viņš pēc stūra sitiena un Kaspara Dubras piespēles augstu bumbu no tuvas distances iebakstīja mērķī – 2:1. Gutkovskis visus trīs vārtus šajā ciklā guva pret Gibraltāru.

Vārtus šovakar guva visi trīs Latvijas uzbrucēji, jo 75. minūtē pēc malējā aizsarga Savaļnieka reida izcēlās uz maiņu nākušais Raimonds Krollis, gūdams savus otros vārtus valstsvienībā un panākot 3:1.

Ieskaitot arī Nāciju līgu, Latvija pēc trīs turnīru pārtraukuma izcīnīja vairāk par vienu uzvaru un sakrāja visvairāk punktu kopš “Euro 2012” atlases, taču arī septītajā grupu turnīrā pēc kārtas netika augstāk par priekšpēdējo vietu. Šajā periodā Latvija apsteigusi tikai pundurvalstiņas – trīsreiz Andoru un pa reizei Lihtenšteinu un Gibraltāru.

Centra aizsargs Kaspars Dubra aizvadīja 50. spēli Latvijas izlasē un kļuva par 32. futbolistu, kurš sasniedzis pussimtu. Rekordists ar 167 spēlēm ir Latvijas leģendārais pussargs Vitālijs Astafjevs, bet pašreizējā izlases modelī pussimtu sasniedzis arī Artūrs Zjuzins (52).

Latvijas pamatsastāvā tika veikta tikai viena izmaiņa, tā pati – piespiedu kārtā. Diskvalificēto Eduardu Emsi vidējā līnijā aizvietoja Igors Tarasovs, kurš Norvēģijā devās uz maiņu un šajā ciklā trešo reizi tika sākumsastāvā. Gatavs sākt bija pamatvārtsargs Roberts Ozols, kuram pēc mača Oslo tika uzliktas piecas šuves.

Gibraltāra stiprāko klubu un “Riga” pāridarītāju “Lincoln Red Imps” izlases pamatsastāvā pārstāvēja astoņi spēlētāji, un divi futbolisti sākumsastāvā bija arī no ārzemēm – Tīdžejs De Barrs, kurš savainojuma dēļ tika nomainīts pirmā puslaika izskaņā, no Anglijas trešās un Luī Aneslijs no Anglijas piektās spēcīgākās līgas.

Latvijas izlasei nākamais zīmīgais datums būs šā gada 16. decembris, kad notiks Nāciju līgas nākamās sezonas izloze. Latvija atkal piedalīsies D līgā. Nāciju līgas grupu turnīrs notiks jūnijā (četri spēļu logi) un septembrī (divi).

Gibraltārs – Latvija 1:3 (1:1).

Vārti: Vokers 7′ – Gutkovskis 25′, Uldriķis 55′, Krollis 75′.
Brīdinājumi: Torilja, Ronans – Uldriķis, Kamešs, Kārkliņš.
Gibraltārs: Koulings – Brito, Muelhi, R. Čipolina, Vaizmens, Sērdžents – Valarīno (Staičs 76′), Aneslijs (Ronans 68′), Torilja – Vokers, De Barrs (Kašāro 45′).
Latvija: Ozols – Jurkovskis, Dubra, Černomordijs, Savaļnieks – Cigaņiks (Varslavāns 90′), Tarasovs, Ķigurs (Kārkliņš 69′), Jaunzems (Kamešs 46′) – Uldriķis (Krollis 69′), Gutkovskis.
Galvenais tiesnesis: Espens Eskoss (Norvēģija).