Zalcburga pierāda klasi, “Liepājai” Čempionu līga cauri

19.07.2016 14:37

Šodien UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra 2.kārtas atbildes spēlē Latvijas čempione “Liepāja” ar 0:2 piekāpās Austrijas “Red Bull”, izstājoties no turnīra.

Pirmajā spēlē Zalcburgā “Liepāja” nospēlēja necerēti labi, spēcīgajam Austrijas čempionam “Red Bull” zaudējot tikai ar 0:1. Varēja būt gan sliktāk, gan labāk – pretiniekiem bija vairākas izcilas iespējas pirmajās 15 minūtēs, un, ja kaut kas būtu iekritis, kas zina, varbūt neizdotos izvairīties no sagrāves. No otras puses – vienīgos vārtus liepājnieki ielaida nelaimīgi mača izskaņā pēc rikošeta, un 0:0 bija tālu, turklāt pēc Zalcburgas gola Viktora Dobrecova padotajiem bija divas labas iespējas, lai atspēlētos.

Šodien “Liepājas” sākumsastāvā salīdzinoši ar maču Zalcburgā divas izmaiņas – savainotā Leonela Strumijas (argentīnieša vārds bija atrodams rezervē) izgāja Toms Gucs, bet taktisku apsvērumu dēļ Romāna Mickeviča vietu starta vienpadsmitniekā ieņēma Kristaps Grebis. Kā portālam Sportacentrs.com iepriekš norādīja Dobrecovs, Grebja izvēlēšanās saistīta ar vēlmi ieķerties bumbā priekšā ar domu, ka Kristaps spēs nomest gaisa bumbas pa skrējienam mūsu mazajiem un ātrajiem pussargiem.

Spēle sākās pietiekami piesardzīgi, taču ar neapbruņotu aci varēja manīt “Red Bull” augsto meistarību. Tieši viesi 11.minūtē radīja pirmo bīstamo momentu – Andreass Ulmers no 17 metriem sita gar pašu vārtu stabu. Vēlāk gandrīz savos vārtos bumbu raidīja Krišs Kārkliņš, kad viņam bumbanorāvās no kājas. Turpinājumā bija nogrieznis ar lielu Austrijas kluba spiedienu. 26.minūtē Zalcburga beidzot iedabūja bumbu liepājnieku vārtos, tomēr pretinieku spēlētājs, atrodoties aizmugures stāvoklī, pielaboja bumbas lidojuma virzienu.

“Red Bull” turpināja uzbrukt vēl niknāk un 34.minūtē savu panāca. Denisam Ivanovam soda laukumā gāja smagi ar pretinieku futbolistu, palīgā devās Kaspars Gorkšs, bet sekoja piespēle brīvajam Valonam Berišam, kurš trāpīja zem paša vārtu pārliktņa. 0:1 un intriga divu spēļu summā praktiski bija zudusi. “Liepājai” vēl paveicās, ka 43.minūtē Izraēlas futbolists Munass Daburs izgājienā pārsita pāri vārtiem.

Pēc pārtraukuma “Liepājai” izdevās biežāk tikt pretinieka laukuma pusē, bija arī pāris sitiena mēģinājumi. Tomēr 65.minūtē pēkšņus otros vārtus guva “Red Bull”. Bernardu izšķīrās par negaidītu tālsitienu no 25 metriem, Doroševs, šķiet, to mazliet nogulēja, un bumba, vēl atsitoties pret vārtu stabu, ielidoja liepājnieku vārtos (0:2).

76.minūtē pirmo reizi vārtus varēja gūt arī “Liepāja” – pēc stūra sitiena izgājienā kļūdījās “Red Bull” vārtsargs, viesi izsita bumbu no vārtu līnijas, bet uz maiņu nākušais Edgars Gauračs ar otru mēģinājumu ar galvu sita pāri. “Liepāja” centās gūt vismaz goda vārtus, iespēja bija Valērijam Afanasjevam, taču mūsējiem tomēr nācās palikt sausā. “Red Bull” komfortabla 2:0 uzvara spēlē un 3:0 summā. Kvalifikācijas 3.kārtā Zalcburga tiksies ar Ungārijas “Ferencvaros” un Albānijas “Partizani” uzvarētāju – panākums šai kārtā garantēs vismaz Eiropas līgas grupu turnīru, kā arī dos iespēju “play-off” pacīnīties par Čempionu līgas grupu turnīru.