“Žalgira” aizsardzību neuzlauza

08.02.2019 07:03

Futbola klubs “Liepāja” vakar “Daugavas” stadiona rezerves laukumā notikušajā pārbaudes spēlē ar 0:1 (0:1) zaudēja Kauņas “Žalgirim”.

Jau no mača sākuma abas komandas viena otrai piedāvāja un savstarpēji pieņēma aktīvu futbolu. Diemžēl mača augstā tempa pavadoņi nebija vārtu gūšanas momenti, ko abas komandas radīja gaužām maz.

Mūsējiem pirmajā puslaikā tādi faktiski bija divi – cīņas ievadā pēc Ikaunieka centrējuma Ulimbaševs sita pāri mērķim, bet puslaika beigu fāzē liepājnieki adresēja soda laukumā augstu piespēli. Vatsadze lēca pēc bumbas, samulsināja oponentus, un laba, saasinoša epizode radās Ikauniekam, taču bumbu savāca viesu vārtsargs.

Kauņas futbolisti augstu un aktīvi presingoja, šādā veidā nopelnot savu vārtu guvumu – pretinieks apzaga mūsējo centra aizsargu Negro, izgāja vienatnē pret Raļkeviču un ar zemu raidījumu nogādāja bumbu vārtos.

Liepājnieki šajā mačā centās darīt to pašu, kas bija vērojams pagājušās nedēļas kontroles spēlē pret “Trakai”, – iespēlēt bumbu brīvajās zonās pretinieku aizsardzībā, kā arī uzlauzt sāncenšu flangus. “Žalgira” spēlētājiem viņu raženie augumi nekonfliktēja ar mobilitāti, un kopumā viesi labi tika galā ar savu vārtu drošības nosargāšanu. Turklāt lietuvieši augstu presingoja, veidoja skaitlisko pārsvaru zonās laukuma vidusdaļā un ātri pārgāja no aizsardzības uzbrukumā.

Jau pirmajā puslaikā Ziemelis aizstāja Spataru, kurš savukārt otrā puslaika gaitā nomainīja jauno liepājnieku. Uzreiz pēc pārtraukuma “Liepāja” laida laukumā sešus svaigus spēlētājus un ieguva vēl lielāku bumbas kontroli. Pirmo minūšu spiediens ļāva izveidot dažus saasinājumus pie “Žalgira” vārtiem, bet turpinājumā liepājniekiem piederēja solīds teritoriālais pārsvars.

Taču lietuviešu joprojām kompakto aizsardzību mūsējie tā arī neuzlauza un palika gandrīz bez sitieniem pa vārtiem. Bīstamās epizodes uzbrukumā varēja saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem – no soda laukuma robežas pāri sita Vatsadze, Vladislava Kozlova sitienu gandrīz no tā paša punkta bloķēja pretinieki, bet pēc Stepanova centrējuma viesi biju tuvu autogolam.

Savu spēli uz pretuzbrukumiem būvējošie lietuvieši mača izskaņā trāpīja pa Zommera sargāto vārtu stabu, bet nedaudz vēlāk pēc stūra sitiena sita garām mērķim.

No komandas šīs ziemas jaunpienācējiem par sevi kā labu spēles diriģentu iespaidu radīja centra pussargs Prinss, Vatsadzi pēc vienā mačā redzētā varētu dēvēt par tehnisku un uz vārtiem tendētu uzbrucēju, kurš nevairās arī melnā darba un dodas palīgā pussargiem. Ar aktīvo sniegumu iemeslus sevi paslavēt deva Liepājas jaunieši Ziemelis un Stepanovs. Īpaša loma komandā, visticamāk, būs mūsējo potenciālajam līderim Jānim Ikauniekam, kurš spēlēja nevis flangā, bet uzbrūkošā pussarga pozīcijā un vakardienas mačā bija “Liepājas” uzbrukumu galvenais koordinators.

Otrdien, 12. februārī, futbola klubs “Liepāja” dosies uz savu otro treniņnometni Turcijā, kur pavadīs pusotru nedēļu.

Maiņas: Raļkevičs (Zommers), Jurkovskis, Jemeļins (Ivanovs), Negro (Apija), Žuļevs (Keitā), Prinss, I. Kozlovs (Torress), J. Ikaunieks (Stepanovs), Ulimbaševs (Dodo, Ulimbaševs), Spataru (Ziemelis, Spataru), Vatsadze (V. Kozlovs).