Zviedris atsit pendeli, Kārkliņš izglābj “Liepāju” no fiasko pret pastarīti

“Optibet” futbola Virslīgā 87 minūtes uz rezultāta tablo noturējās nulles spēlē starp “Liepāju” un turnīra pastarīti “Super Nova”. Pamatlaika izskaņā Kriša Kārkliņa individuālās darbības ļāva kurzemniekiem atslēgt vārtus, nokārtojot nervozu uzvaru ar 2:0.

27.06.2022 20:10

Savu debiju Tamaza Pertijas trenētās “Liepājas” rindās piedzīvoja Aleksejs Grjaznovs, kurš spēli sāka balsta pozīcijā kurzemnieku sākumsastāvā. Savukārt pēc vienas spēles izlaišanas pamatsastāvā atgriezās Virslīgas naskākais rezultatīvo piespēļu krājējs Roberts Savaļnieks, kuram šajā mačā tika arī kapteiņa aproce.

Jau spēles 30. sekundē “Liepājai” bija iespēja gūt vārtus, kad bumba nonāca pašā viesu vārtu priekšā, tomēr Kristapa Zommera reakcija ļāva Igora Korobļova vadītajai komandai izglābties no nonākšanas iedzinējos.

Pirmajās 20 minūtēs divreiz bīstamus pretuzbrukumus noorganizēja Jevgeņijs Miņins, kurš pirmajā epizodē pēc kritiena netika atalgots ar pendeli, bet pie 18. minūtes Miņina sisto bumbu aizskāra liepājnieku vārtsargs, bumbai atsitoties pret vārtu stabu.

Marko Simičam vienreiz netiekot pažēlotam, spēles 22. minūtē melnkalnietis nogāza soda laukumā Ričardu Kauliņu un uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Artjoma Trocka sistā bumba lidoja vārtsargam ērtā augstumā un Krišjānis Zviedris otro reizi sezonā atvairīja pendeli.

Pirmā puslaika izskaņā liepājnieki atdeva bumbas kontroli viesiem un Petrija lika saviem padotajiem spēlēt agresīvā presingā. Mājiniekiem izdevās pretuzbrukums, kura izskaņā Nemaņa Belakovičs spēcīgi satricināja vārtu stabu, tomēr rezultāts pirmajās 45 minūtēs palika 0:0.

Otrās spēles daļas ievadā kurzemnieki izniekoja vēl vienu izcilu iespēju. Pēc Dodo tālsitiena pirmais pie atlēkušās bumbas bija viņa tautietis Lukass Villela, tomēr septiņus vārtus šosezon guvušā futbolista tēmeklis nebija precīzs.

Zviedrim otrajā puslaikā nācās apturēt vairākus salaspiliešu sitienus no tālās distances, bet desmit minūtes līdz pamatlaika beigām Zommers ar krūtīm atsita “Liepājas” debitanta Nika Kapuna spēcīgo raidījumu.

Pagāja 87 minūtes līdz “Liepājai” izdevās atslēgt salaspiliešu vārtus. Krišam Kārkliņam, pretinieku soda laukumā veicot apspēlēšanas manevru, izdevās ieraudzīt brīvu tālo vārtu stūri un tajā malējais aizsargs bumbu arī raidīja, ļaujot kurzemniekiem izvairīties no punktu zaudēšanas.

Pēc ielaistajiem vārtiem spēles izskaņā “Super Nova” spēlētāju galvas nokārās un viņi vairs nebija gatavi sekojošajiem notikumiem. “Liepājas” debitants Gotjē Makenda kā karsts nazis izšļūca cauri pretinieku aizsardzībai un 88. minūtē raidīja otro bumbu viesu vārtos, sasniedzot 2:0.

Cīņas izskaņā izraujot panākumu, “Liepāja” guva pirmo uzvaru kopš Tamaza Pertijas atgriešanās pie vienības stūres. Kurzemnieki nu pietuvojušies viena punkta attālumā līdz trešajā vietā esošajai “Riga”.

Par spīti pašaizliedzīgajai cīņai izbraukumā, arī 19 spēlē pēc kārtas “Super Nova” futbolistiem neizdevās atrast uzvaras atslēgu, paliekot ar pieciem punktiem turnīra tabulas noslēdzošajā vietā.

“Liepāja” – “Super Nova” 2:0 (0:0)

Vārti: Kārkliņš 87′, Makenda 88′
Brīdinājumi: Zommers, Skļarenko, Čugunovs, Cīrulis
Liepāja: Zviedris – Kārkliņš, Hreļičs, Simičs, Savaļnieks – Deliu (Kapuns 61′), Grjaznovs, Villela (Mankenda 77′) – Belakovičs, Dodo, Karašausks
Super Nova: Zommers – Skļarenko, Zelmanis, Jaunarājs-Janvāris, Semjonovs (Cīrulis 74′) – Sprukulis, Ozoliņš, Rullis (Šakurovs 46′), Miņins – Troickis (Čugunovs 65′), Kauliņš (Kukulis 74′)
Galvenais tiesnesis: Andrejs Gluhovs