Graudiņa/Kravčenoka cieš zaudējumu olimpisko spēļu pusfinālā un cīnīsies par bronzu

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ceturtdien cieta zaudējumu Tokijas olimpisko spēļu turnīra pusfinālā, tādējādi cīnīsies par bronzas medaļu.

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. (Foto: Reuters/Scanpix)
05.08.2021 09:02

Latvijas duets, kurš spēlēs izsēts ar 16.numuru, ar rezultātu 0-2 (21:23, 13:21) zaudēja Austrālijas pārim Mariafe Artaho de Solara/Talika Klensija (5.).

Otrā pusfinālā ceturtdien ASV duets Eiprila Rosa/Aliksa Klainmena (2.) ar rezultātu 2-0 (21:12, 21:11) uzveica Šveices pāri Joanu Heidrihu/Anuku Veržē-Deprē (12.), kas piektdien būs Graudiņas/Kravčenokas pretinieces bronzas duelī.

Cīņas sākumā Latvijas duets pieļāva kļūdas uzbrukumos, kā dēļ nonāca iedzinējos ar 1:4, bet turpinājumā Graudiņas veiksmīgā spēle pie tīkla ļāva panākt neizšķirtu 4:4. Vēlāk gan pretinieces ātri atjaunoja trīs punktu pārsvaru (8:5), bet pēc sekmīga uzbrukuma pie savas serves duetus šķīra tikai punkts (7:8).

Seta vidū austrālietes saglabāja 2-3 punktu pārsvaru, bet turpinājumā pretinieces bija jau četru punktu attālumā (10:14), galvenokārt pateicoties Klensijas uzbrukumiem un labai servju uzņemšanai. Kravčenokas uzbrukums un “eiss”, kā arī Graudiņas spēle blokā ļāva pietuvoties līdz viena punkta atstatumam (16:17).

Pretinieces paņēma pārtraukumu, pēc kura pieļāva kļūdu uzbrukumā (17:17), bet pēc tam sekoja Klensijas sitiens pa līniju un latviešu kļūda – 19:17 austrāliešu labā. Graudiņas māņu sitiens un Klensijas kļūda aizsardzībā vēlreiz ļāva panākt vienādu rezultātu (19:19). Seta nogalē Graudiņa/Kravčenoka atspēlēja divas setbumbas, bet trešā pēc kļūdas serves uzņemšanā deva uzvaru Austrālijas pārim – 23:21.

Otrā seta sākumā 1:0 Latvijas labā panāca Graudiņa, bet pēc tam cīņa turpinājās punkts punktā līdz Kravčenokas “eiss” ļāva panākt lielāku pārsvaru (5:3). Jau trīs punkti duetus šķīra pēc tam, kad se Solora izsita bumbu ārpus laukuma (7:4), bet vēlāk pēc Kravčenokas kļūda pie tīkla pretinieces pietuvojās līdz vienam punktam (8:7).

Autā izsista bumba un seta viducī jau rezultāts neizšķirts 10:10, bet pēc Klensijas bloka un austrālietēm uzdāvinātas bumbas pie tīkla pretiniecēm divu punktu pārsvars (13:11). Pēc paņemtā pārtraukuma Klensija vēlreiz bija pārāka pie tīkla un duetus šķīra jau trīs punkti (14:11). Vēlāk sekoja vairākas kļūdas un pretinieču izdevušies uzbrukumi, kā dēļ Latvijas duetam bija jau grūti atspēlējams deficīts (12:18). Seta galotnē Latvijas sportistes salūza un piekāpās ar 13:21.

Graudiņa/Kravčenoka otrdien ceturtdaļfinālā ar 2-1 (21:13, 18:21, 15:11) pieveica Kanādas duetu Hetere Benzlija/Brendija Vilkersone, kuras turnīrā izsētas ar desmito numuru.

Pirms tam Latvijas spēlētājas grupā ar 1-2 piekāpās ASV duetam Kellija Kleisa un Sāra Sponsila (9.), bet ar 2-1 pārspēja brazīlietes Anu Patrisiju Silvu Ramosu un Rebeku Kavalkanti Barbozu Silvu (4.) un ar 2-0 – Kenijas duetu Gaudensija Makoha/Breksaidsa Hadambi (21.).

Astotdaļfinālā ar 2-1 (16:21, 21:17, 15:13) tika pārspēts Krievijas olimpiskās komitejas (OKR) pāris Svetlana Holomina/Nadežda Makroguzova, kuras turnīrā izsētas ar astoto numuru. Austrālietes otrdien ar 2-1 (21:15, 19:21, 15:12) pieveica turnīra galvenās favorītes no Kanādas – Sāru Pevenu un Melisu Hjūmenu-Paredesu.

Pirms tam austrālietes, kurām šīs ir jau otrās olimpiskās spēles, grupā divos setos pārspēja Kubas un Itālijas pārus, bet trijos setos zaudēja Holominai un Makroguzovai.

Astotdaļfinālā viņas divos setos apspēlēja Ķīnas duetu Sjiņsjiņa Vana/Čeņa Sjue (23.).

Riodežaneiro austrālietes zaudēja visās trīs grupas spēlēs, ieņemot dalītu 19.vietu.

Līdzšinējās četrās savstarpējās spēlēs divreiz uzvaru svinēja Latvijas duets, arī šovasar Pasaules tūres posmā Gštādē, bet divās pārākas bijušas austrālietes.

Olimpiskās čempiones tiks noskaidrotas 6.augustā.

Pēcpusdienā par vietu vīru turnīra fināla cīnīsies arī Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs.