Piektdiena, 10. maijs Maija, Paija

Handbolisti otro posmu noslēdza ar uzvaru

Latvijas handbola otrā posma B grupas spēlē HK ”Vaiņode” savā laukumā sacentās ar SK ”Latgols” no Ludzas. Mājinieki lieliski aizvadīja mača pirmo puslaiku un tālos viesus no Latgales uzvarēja ar 34:26 (20:11).

28.03.2023 06:00

Vaiņodnieki ar ludzāniešiem pirmo posmu noslēdza turnīra tabulā līdzās, izcīnot pa sešiem punktiem. Arī uzvaras abas vienības dalīja uz pusēm, panākumus izcīnot savā laukumā. Savukārt otrā posma pirmajā savstarpējā cīņā viesos mūsējie piekāpās ar 28:39.

Spēles sākumā aizsardzība dominēja pār uzbrukumu, un lieliski abos vārtos darbojās vārtsargi. Rezultāts auga lēnām, un septītajā minūtē komandas līdzjutējus bija iepriecinājušas vien ar trim goliem (2:1), bet pēc nospēlētām desmit minūtēm mājinieki atradās vadībā ar 4:2.

Produktīvi vaiņodniekiem strādāja bloks, bet puslaika vidū pēc Denisa Pumpura balsta metiena laukuma saimnieki sasniedza piecu vārtu pārsvaru.

Pēc Ludzas trenera Antona Gendeļa pieprasītā minūtes pārtraukuma viesu uzbrukums kļuva kustīgāks un sadarbības vairs nebija ilgas, tomēr mūsējie uzreiz pielāgojās pretinieku taktikas maiņai un atbildēja ar ātriem, rezultatīviem prettriecieniem.

Viesu uzplaiksnījums bija gaužām īslaicīgs, vaiņodnieki pilnībā kontrolēja cīņas gaitu un aizsardzībā būtiskas vaļības nepieļāva. Nepagāja ne ilgs laiks un laukuma saimnieku pārsvars sasniedza jau +10.

Puslaika galotnē vaiņodniekiem uz mirkli pazuda koncentrēšanās un arī Artūrs Auders nolēma sasaukt spēlētājus uz apspriedi.

Laukuma saimniekiem pirmās 30 minūtes produktīvi aizvadīja Rihards Plūme, kurš realizēja visus četrus izmestos raidījumus.

Otrā puslaika ievadā handbols kļuva atraisītāks, aizsardzība kļuva paviršāka un rezultāts auga visnotaļ strauji. Šāds scenārijs viesiem deva priekšrocības un kurzemnieku pārsvars lēnām kusa.

Ludzānieši 42. minūtē pēc 5:1 izrāviena pievilka līdz 19:25. Auders ugunsgrēka dzēšanai pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura mūsējie nopelnīja noraidījumu un īsā laika posmā ielaida vēl četrus golus, bet iemeta vien divus.

Līdz pamatlaika beigām tobrīd palika 14 minūtes, spēles pavediens bija pairis, bet pārsvars saruka līdz četriem goliem.

Viesu veiksmes stāsts gan ar šo brīdi bija izstāstīts, Latgales handbolisti īsā nogrieznī nopelnīja trīs noraidījums, kā arī Edgars Kušners saņēma diskvalifikāciju, bet vaiņodnieki nostabilizēja sniegumu un aizvadīja cīņu līdz uzvarai.

Rezultatīvākais laukuma saimnieku rindās ar pieciem vārtiem bija Gatis Taujēns.

Otrajā posmā A un B grupā vēl jāaizvada četras spēles, pēc kā tiks noteikts galīgais vietu sadalījums un noskaidroti ceturtdaļfināla pāri.