HK “Vaiņode” no Latgales atgriežas ar zaudējumu

Latvijas handbola virslīgas B grupas spēlē HK ”Vaiņode” izbraukumā sacentās ar SK ”Latgols”. Pēc līdzīgā mača sākuma pirmā puslaika izskaņā mājinieki veica iespaidīgu izrāvienu un uzvarēja šajā mačā ar 37:28 (17:10).

13.03.2023 06:00

Sacensību otrā posma pirmo savstarpējo maču aizvadīja komandas, kuras regulāro turnīru noslēdza turnīra tabulā līdzās, 12 spēlēs iegūstot pa sešiem punktiem. Arī abas savstarpējās cīņas vienības aizvadīja līdzvērtīgi – 8. oktobrī Ludzā mājinieki uzvarēja ar 30:25, bet 22. oktobrī Vaiņodē mūsējie revanšējās ar 37:32.

Tālo ceļu uz Latgali mēroja tikai desmit vaiņodnieki, no kuriem divi bija vārtsargi, tā ka cīņu viesiem nācās aizvadīt ar īsu rezervistu soliņu. Pēc nervoza mača sākuma, kad komandām uzbrukumi nesekmējās un iestrēga aizsardzības spīlēs, mūsējie izvirzījās vadībā ar 3:1.

Mājinieki gan ātri šo deficītu likvidēja un panāca vadību, turklāt reizi latgaliešiem aizsardzībā nāca talkā arī vārtu pārliktnis.

Kopumā spēle pirmā puslaika pirmajā pusē nebija ātra, gluži pretēji – piesardzīga un lēna –, bet cīņa bija līdzvērtīga un arī rezultāts auga līdzīgi. Pēc 20. minūtes gan šāds spēles ritējums vairs vaiņodniekiem sekmes neatnesa, Ludzas handbolisti kāpināja tempu, produktīvi izmantoja mūsējo lēno atgriešanos aizsardzībā un ar pretuzbrukumiem nepilnu četru minūšu laikā veica 5:0 izrāvienu, panākot 14:8.

Otrā puslaika sākumā vaiņodnieki laukumā uznāca, nedaudz samiegojušies, un ātri ielaida divas bumbas. Kurzemnieku uzbrukums drīz ieskrējās, un mājinieku aizsardzība tika sekmīgi uzlauzta, bet pašu sadarbības savā laukuma pusē nebija līmenī un septiņu-deviņu vārtu pārsvars saglabājās.

Otrā puslaika vidū ”Latgola” spēlē nekādas pārmaiņas nebija jūtamas, spēles toni noteica mājinieki un uzvarētāja liktenis jau praktiski bija izšķirts.

Galotnē lielas rezultāta svārstības vairs netika novērotas, un mājinieki izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Mūsējo rindās Andis Grundmanis izpildīja 24 metienus un guva 10 vārtus. 18. martā HK ”Vaiņode” izbraukumā sacentīsies ar HK ”Ogre/Hydrox”.