Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

HK “Vaiņode” pārtrauc četru zaudējumu sēriju

Latvijas handbola Virslīgā otro uzvaru sezonā izcīnīja HK “Vaiņode”. Kurzemnieki Vaiņodes sporta hallē uzņēma SK “Latgols” un pārspēja ar 28:26 (14:10).

13.10.2023 06:02

Ludzas handbolisti pie punktiem šosezon bija tikuši vienā mačā, bet Vaiņodē gūt panākumu viņiem neizdevās.

Arī mūsējiem līdz šim bija tikai viena uzvara, bet ar sekmīgi aizvadīto maču vaiņodnieki pārtrauca četru zaudējumu sēriju.

Viesi tikai pirmajā minūtē pabija vadībā, jo turpinājumā cīņas gaitu kontrolēja kurzemnieki, kas tikai spēles galotnē sāka spēlēt paviršāk, teju izlaižot iekrāto pārsvaru.

Laukuma saimnieki demonstrēja ātru un atlētisku handbolu, kas dažbrīd pārauga noraidījumos. Mājinieki nopelnīja sešus divminūšu sodus, kas pretiniekiem deva nelielu atelpu un cerību uz labvēlīgāku iznākumu.

Pirmajā puslaikā mūsējie turēja divu trīs vārtu pārsvaru un lielāku izrāvienu veica pirms pārtraukuma, kad izdevās iekrāt piecu golu handikapu.

Vaiņodnieki spēlēja droši un pārliecinoši, lēnām audzēja pārsvaru, kas 42. minūtē sasniedza maksimālo starpību (23:14).

Šajā brīdī laukuma saimniekiem piezagās pašpārliecinātības velniņš, un iekrātais pārsvars sāka pakāpeniski dilt. Metienu precizitāte kritās, un viesi pusotru minūti līdz cīņas beigām samazināja rezultāta starpību līdz diviem vārtiem, atjaunojot intrigu par beigu iznākumu.

Mājinieki saviem līdzjutējiem nedaudz pakutināja nervus, tomēr uzvara nosargāja.

Lielisku spēli mājinieku rindās aizvadīja Gatis Taujēns, kurš realizēja 10 no 13 metieniem un kļuva par savas vienības rezultatīvāko handbolistu.

Nākamo cīņu HK “Vaiņode” aizvadīs 21. oktobrī savā laukumā pret HK “Ogre/Hydrox”.