Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

HK “Vaiņodei” zaudējums pret “Salaspili”

Latvijas handbola virslīgā sezonas otro cīņu aizvadīja HK ”Vaiņode”. Artūra Audera vadītā komanda savā laukumā sacentās ar spēkos līdzvērtīgo ”Salaspils” vienību, kura gan šosezon veikusi vairākas sastāva izmaiņas.

17.09.2023 13:53

Cīņa Vaiņodes Sporta hallē bija līdzīga ar vairākām vadības maiņām, tomēr galotnē sekmīgāk nospēlēja viesi, un ”Vaiņode” piekāpās ar 26:30 (15:15).

Aizvadīto maču labāk iesāka salaspilieši, pirmos uzbrukumus precīzi iespēlējot līnijā un panākot 3:0. Vaiņodnieki savas iespējas pārāk sasteidza, un bumba lidoja visur kur, tikai ne vārtu tīklā.

Piektajā minūtē mūsējie ieguva tiesības spēlēt vairākumā, tomēr šīs divas minūtes mājinieki aizvadīja pārāk pasīvi, un komandas apmainījās ar vienu golu.

Pēc biklā ievada vaiņodnieki pirmām kārtām sakārtoja aizsardzību, lielisks vārtos bija Andis Silinieks, un rezultāts tika izlīdzināts (5:5).

Šajā brīdī Salaspils treneri Alīna Dubosa un Žanis Malahovs pieprasīja minūtes pārtraukumu, bet pēc pauzes laukuma saimnieki uzreiz noorganizēja ātru pretuzbrukumu un pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā.

Pretinieku uzbrukums pamatīgi iestrēga, turklāt puslaika vidū salaspilieši nopelnīja jau otro noraidījumu.

Lai gan mūsējie panāca četru vārtu pārsvaru, arī šoreiz viena handbolista priekšrocību mājinieki varēja izmantot produktīvāk.

Vaiņodniekiem puslaika otrajā pusē iezagās kļūdas, un pēc panāktā vēl viena vairākuma mājinieki atkal izniekoja šo cīņas nogriezni, ļaujot viesiem mazākumā gūt trīs golus īsā laika sprīdī.

Viesi turklāt sāka uzbrukt ar apskaužamu trāpīgumu, gūstot vārtus septiņos uzbrukumos pēc kārtas, un rezultātā 28. minūtē notika vēl viena vadības maiņa.

Pēc noietas pusdistances mājinieki vārtiem uzbruka ar 60 procentu precizitāti, bet viesi iespēja 54 procentu trāpīgumu.

Otrais puslaiks iesākās līdzīgi kā pirmais – neprecizitātes sadarbībās, sasteigti metieni, un teju septiņas minūtes pretinieku cietoksnis palika neiekarots. Arī viesi uzbrukumā gaužām nespīdēja, tomēr divu vārtu pārsvaru ieguva.

Kurzemniekiem talkā nāca kvalitatīva un organizēta aizsardzība, viesi nerealizēja pēc kārtas sešus uzbrukumus, bet vaiņodnieki ar 6:0 izrāvienu atguva drošāku vadību.

Šo izrāvienu būtiski aizēnoja un cīņas gaitu ietekmēja Gata Taujēna diskvalifikācija un sekojošais noraidījums. Līdz noraidījumam Gatis bija kļuvis par uzbrukuma līderi, iemetot piecus vārtus.

Salaspilieši sāka spēlēt ātrāk, arvien biežāk izmantoja tālās piespēles, savukārt laukuma saimnieki uzbrukumus veidoja pacietīgāk.

”Vaiņodes” handbolisti konsekventi turējās trīs līdz četru vārtu attālumā, tomēr arī viesiem padevās 4:0 izrāviens, un 12 minūtes līdz mača beigām tablo vēstīja 23:23.

Pēc minūtes pārtraukuma vaiņodnieki iemeta ātrus vārtus, tomēr viesi atbildēja ar četriem goliem un panāca lūzumu mačā.

Par rezultatīvākajiem mājinieku rindās ar pieciem gūtiem vārtiem kļuva Gatis Taujēns un Andis Grundmanis.

23. septembrī ”Vaiņode” viesos sacentīsies ar ”MSĢ”.