Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

Ar uzvaru sāk “jaunība” un “lokomotīve”

29.08.2009 07:03

Starptautiskais U-17 vecuma grupas hokeja komandu turnīrs Liepājā sākās ar divām interesantām un līdzīgām cīņām, kurās uzvaras ar nelielu vārtu starpību guva Minskas “Junostj” un Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Turnīra pirmajā spēlē Voskresenskas ķīmiķi, kas spēlei pieteica tikai 16 hokejistu, mača galotnē ar 3:5 piekāpās Minskas jaunībai. Savukārt ceturtdienas vakarā pēc SK “Liepājas metalurgs” prezidenta Sergeja Zaharjina uzrunas un ripas simboliskā iemetiena laukuma centrā turnīra otrajā mačā laukumā devās “Liepājas metalurga” un Jaroslavļas “Lokomotiv” hokejisti.

Krievijas jauniešu slīdējums pa Liepājas ledu šķita nedaudz ātrāks, tomēr, kamēr vien metalurgi sekmīgi darbojās laukuma vidusdaļā un uz savas zilās līnijas, viesi uzbrukumā neko prātīgu izveidot nespēja. Ripu pat mazliet vairāk kontrolēja laukuma saimnieki, tiesa, pietrūka mērķtiecīgas virzības sāncenšu vārtu virzienā. Savukārt dzelzceļnieki pāris reižu apliecināja, ka ir gatavi izmantot gandrīz jebkuru plaisu Liepājas tēraudā. Aizsargu radītās šķirbas gan ilgu laiku aizdrīvēja mūsējo vārtsargs Vadims Miščuks, tomēr arī viņš nebija glābējs, kad metalurgi vairākumā uzbrukumā pazaudēja ripu, un Aleksandrs Zuvrickis ātrā prettriecienā atklāja mača rezultātu. Jaroslavļas hokejistu nākamo noraidījumu mūsējie tomēr izmantoja (Sandis Šostaks), taču otro trešdaļu noslēgt neizšķirti neizdevās, jo liepājnieku koncentrācijas trūkums perioda pēdējā minūtē viesiem ļāva atgūt vienas ripas pārsvaru.

Uzvarētājs tika noskaidrots spēles pēdējo desmit minūšu laikā, kad metalurgi atspēlējās no divu vārtu deficīta (Arturs Kuzmenkovs un Valters Frejs), tomēr pamatlaika pēdējā minūtē viesi vēlreiz izvirzījās vadībā, un mūsējiem kaut neizšķirta izraušanai nelīdzējā arī vārtsarga nomaiņa pret laukuma sesto spēlētāju – pirmajā spēlē metalurgiem zaudējums ar 3:4 (0:0, 1:2, 2:2).