Otrdiena, 16. augusts Astrīda, Astra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rūdolfs Balcers: Vītoliņa prasītais hokejs ļoti atšķīrās no tā, kādu esmu pieradis spēlēt ikdienā

Joprojām vienīgais liepājnieks pasaules spēcīgākajā – Nacionālajā – hokeja līgā Rūdolfs Balcers dzimtajā pilsētā pēc pasaules čempionāta iegriezies vien uz dažām dienām. Jau pēc dažu nedēļu atpūtas būs jāsāk domāt par gaidāmo sezonu.

Rūdolfs Balcers: Vītoliņa prasītais hokejs ļoti atšķīrās no tā, kādu esmu pieradis spēlēt ikdienā
Foto: Edijs Pālens/LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA
02.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Pastāsti par nule aizvadīto pasaules čempionātu. Kas bija labi, kas, gluži otrādi, neizdevās? Kas paliks atmiņā?

– Man šis bija trešais pasaules čempionāts, un tas atšķīrās no abiem iepriekšējiem. Pirmajās abās reizēs mūsu komanda bija krietni vien vecāka, spēlētāji pieredzējušāki. Tagad viss citādi – jauna komanda, jauni treneri, astoņi debitanti. Iepazinos ar jauniem čaļiem, kurus agrāk nekad nebiju saticis.

Čempionātā mēs izdarījām minimumu, kā vienmēr. Uzvarējām līdzvērtīgos pretiniekus, šoreiz gan ar lielām pūlēm. 10. vieta: no vienas puses, nav, par ko bēdāties, no otras – ceturtdaļfināls ir tas, ko tomēr gribētos sasniegt. Pasaules čempionāts ir īss turnīrs, divas nedēļas. Var izdoties, bet var arī nepaveikties.

Šogad pat ar 12 punktiem šim mērķim varēja nepietikt.

– Visādi varēja būt. Varējām paņemt punktus pret Somiju, pret čehiem bijām ļoti negatavi, pret zviedriem varējām aizķerties. Visādi varēja būt. Tajā pašā laikā austriešus uzvarējām tikai “bullīšos”.

Tu iepriekš izlasē spēlēji pie Boba Hārtlija. Tagad valstsvienību trenē Harijs Vītoliņš. Atšķirības ir manāmas?

– Protams. Vispirms jau spēles taktikas ziņā. Pie Boba bija izteikts aizsardzības hokejs, neļāvām spēlēt pretiniekiem, “čakarējām” viņu spēli, cenšoties izmantot savus momentus.

Tagad pie Hara varbūt bija lielāka brīvība. Viņš jau tomēr ir pieradis spēlēt vai trenēt labas komandas. Gan KHL, gan Krievijas izlase spēlē uzbrūkošu hokeju. Taktiskajā ziņā bija daudz savādāk.

Man pašam nebija viegli. Tas, ko Vītoliņš no manis prasīja un sagaidīja, ļoti atšķīrās no tā hokeja, kādu esmu pieradis spēlēt ikdienā.

Pielāgošanās prasīja laiku, un pat līdz čempionāta beigām es tomēr īsti nebiju “iesēdies” savā vietā.

Šo izpratnes un sapratnes trūkumu varēja redzēt arī televīzijas translācijās.

– Es nezinu, vai tā ir vai nav trenera vaina, bet bija tādas sajūtas. Treniņos daudz strādājām pie vairākuma izspēles, likās, ka viss varētu būt, bet kaut kā tomēr pietrūka. Beigās paši centāmies kaut ko izdomāt, izmēģinājām visu, ko varējām.

Bet kāds kaut ko līdz galam tomēr nesaprata. Vai spēlētājiem pietrūka uzmanības un koncentrācijas…

Vismaz divos vārtu zaudējumos uzskatāmi bija redzams, ka izlases labākie aizsargi Arturs Kulda un Kristiāns Rubīns spēlē teju uz savas vārtu līnijas, katrs savā pusē vārtsargam, kur īsti jau vairs neko nevar palīdzēt un glābt. Vienreiz tā varētu būt nejaušība, bet, ja tas atkārtojas…

– Par aizsargiem man gan grūti ko teikt, bet es piekrītu, ka starp spēlētājiem un treneri varbūt arī nebija ideālas sapratnes.

Spēlējot pret augsta līmeņa komandām un NHL spēlētājiem, hokejists automātiski var atkāpties, jo zina, ka virsū mesties nevar – apspēlēs. Kaut kur pazuda koncentrēšanās, nezinu.

Nākamgad čempionāts notiks Rīgā. Brauksi palīgā?

– Vienmēr esmu teicis – ja būšu vesels pēc sezonas, protams, braukšu uz izlasi.

Spēļu skaita ziņā šī tev bija garākā NHL sezona. Kā pats juties pēc tāda maratona?

– Pilns maratons nesanāca – nospēlēju 61 spēli. Bet sezona bija gara, jo tajā līgā spēles ir visu laiku, ik pārdienu.

Sezonas laikā bija sakrājies zināms nogurums. Bet ar visu to man patīk pēc tam braukt uz izlasi, noķert kaifu no tās atmosfēras, satikt čaļus.

Rūdolfa Balcera vārtu guvums šā gada pasaules čempionātā Tamperē pret Somiju. Kā noskaidrojās vēlāk – pret 2022. gada pasaules čempioniem. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ja komanda iekļūtu NHL izslēgšanas spēlēs, tad tas būtu loģiskais sezonas noslēgums.

– Jā, jā, tā ir. Pieredzējušie veterāni, kas ir uzspēlējuši “play off”, jau saka, ka pirmās 15 spēles regulārajā sezonā tu esi svaigs, skrien un cīnies. Tad sākas tās 40, 50 spēles, kurās vienkārši jāiet un jācīnās. Sāk parādīties pirmās noguruma pazīmes, gan mentāli, gan fiziski.

Tad, kad atliek pēdējās 10 spēles, tu jau redzi, vai komanda tiks izslēgšanas mačos vai nē. Un, ja tiec, tad tur jau ir pavisam cits hokejs. Man vēl pagaidām nav gadījies spēlēt Stenlija kausā, tādēļ nevaru par to neko daudz pastāstīt.

Kas tevi sagaida jaunajā sezonā?

– Man ir līgums uz vēl vienu gadu. Otavā man varbūt nesakrita viss, kā gribējās, tādēļ brīdī, kad tiku atpakaļ Sanhosē, biju priecīgs. Bet gribas to “play off”, tādēļ vēl īsti jau nav, par ko priecāties. Bet visādā ziņā jūtos labi.

Kā pavadīsi vasaru? Tagad mēnesis brīvs? Kā sadalīsi laiku starp Liepāju, Norvēģiju un ASV?

– Visvairāk laika laikam jau sanāks pavadīt Norvēģijā. Tu saki, mēnesis brīvs, bet man nepatīk ilgi sēdēt un neko nedarīt. Maksimums divas nedēļas atpūtīšos, jo ar mani ir tā, ka pēc ilgām pauzēm grūtāk ir ieiet atpakaļ.

Tagad atbraucu uz Latviju, uz pāris dienām, apsveicināties, tad tālāk uz Norvēģiju un tur jau sākšu trenēties. Uz ASV droši vien braukšu augusta sākumā, lai vismaz mēnesi, pusotru varu trenēties uz ledus un svaru zālē.

Pirms četriem gadiem tu man teici, ka labākais ceļš Latvijas jaunajiem hokejistiem ir meklēt iespējas jau 12, 13 gadu vecumā trenēties un spēlēt ārzemēs. Kā tev tagad šķiet, izlasē vērojot mūsu jaunos debitantus, – Latvijas hokejs attīstās pareizajā virzienā?

– Mums tagad priekšā ir daudz nezināmā. “Dinamo” vairs nespēlēs KHL, nebūs jauniešu komandas MHL, kas līdz šim bija tāds kā mērķis, uz kuru tiekties.

Es uzskatu, ka Latvijas čempionāts šobrīd nav tas līmenis, kur var attīstīties. Jā, es varu atkārtot to pašu, ko toreiz – ja ir tāda iespēja, tad jābrauc prom.

Lielākā daļa jauno, kas tagad bija izlasē, ir trenējušies ārpus Latvijas – cits Šveicē, cits kādā universitātē. Es neredzu, kā šobrīd Latvijā var izaugt par labu hokejistu.

No otras puses, trīs jauniešu komandas tagad spēlēs Somijā, varbūt arī “Zemgale”. Tas varētu būt svarīgi, ka šādi lēmumi tiek pieņemti. Laikā, kad es vēl spēlēju “Liepājas metalurgā”, mēs tomēr spēlējām Baltkrievijas čempionātā, un tas cēla līmeni.

Tajā pašā laikā ar paaudžu maiņu izlases līmenī viss ir kārtībā. Jā, tā notiek strauji, bet vieta jau tukša nepaliek. Ir spēcīgi, motivēti čaļi, kas spēlē ārzemēs, universitātēs, Kanādas junioru līgās, arī Eiropā. Spēlētāju netrūks.

Kā tev pašam liekas, kādos komponentos savā hokejista attīstībā tu vēl vari pielikt?

– Vienmēr pēc sezonas tu sēdi un domā, kur varēja labāk. Ir daudz lietu, pie kā jāstrādā, un viss sākas jau vasarā. Sezonas gaitā spēlētājs pazaudē lielāko daļu muskuļu masas, nokrītas svarā, tādēļ vasarā tas viss ir jāuzbūvē no jauna. Jācenšas palielināt spēku un ātrumu.

Laukumā… varbūt reizēm esmu pārāk mierīgs, jāmēģina atrast veidus, kā sevi uzvilkt. Man ome vienmēr saka, ka laukumā man jābūt drusku lielākam kretīnam.

Ir daudz, pie kā strādāt – tehnika, ripas pieturēšana. Vienmēr var strādāt pie slidošanas. Tikmēr, kamēr spēlē hokeju, tas nekad neapstājas. Vienmēr vasarās jāstrādā, jāmet pa vārtiem, jāsvīst svaru zālē. Ir miljons detaļu, kuras var uzlabot.

Vai tev ir kāda īpaši mīļa vieta Liepājā?

– Nesanāk jau vairs pa to Liepāju – pāris dienas, nedēļa katru gadu. Man patīk aizbraukt uz laukiem, prom no cilvēkiem. Šogad gan ar laiku nav īpaši paveicies. Patīk pasēdēt ar sen nesatiktiem cilvēkiem.

Tusiņi mani neinteresē. Pietiek ar fāteri izdzert pa aliņam pie šašlika. Protams, ir jāatpūšas, nevar visu laiku “uz nerviem” dzīvot. Bet “piebāzt seju” un nākamajā dienā mocīties – tas nav man.

Kalifornijas jaukumus sanāk izbaudīt?

– Nav jau tā brīvā laika. Un, ja gadās brīvdiena, tad reizēm gribas vienkārši pagulšņāt uz dīvāna. Par to dažreiz apvainojas mana draudzene, kura brīvdienas mēdz rūpīgi saplānot.

Bet hokejista ikdienā jau nesanāk padarīt arī tās pašas vienkāršākās lietas. Halle, ledus, brauciens uz mājām, pagulēt, vakars, ledus, spēle… izklausās vienkārši, bet visu laiku ir viens un tas pats, tādēļ pasēdēt mājās, paskatīties televizoru, iziet tuvākajā apkārtnē iedzert kafiju jau liekas kaut kas sen nepiedzīvots.

Protams, Kalifornija ir skaista, ir jauki aizbraukt līdz okeānam, nav jau tā, ka sēžu tikai mājās. Ziemā gan tur nemaz tik silti nav – tāpat pūš vējš kā Liepājā.

Māja vai dzīvoklis?

– Amerikā? Dzīvoklis. Par māju vēl nedomājam. Elvis [Merzļikins] tagad Kolumbusā nopirka māju, bet viņam ir līgums uz četriem gadiem – tas tomēr dod zināmu drošību un stabilitāti. Ja nesataisīsi lielus sūdus, zini, ka turpināsi spēlēt tajā klubā.

Man pagaidām negribas tā baigi iekārtoties, jo esmu gājis cauri tam, ka tevi aizmaina uz citu klubu. Mums ir dzīvoklītis ar visu nepieciešamo, un dzīvojam katru nākamo dienu uz priekšu.

Vizītkarte

Rūdolfs Balcers

 • Dzimis 1997. gada 8. aprīlī.
 • NHL drafts – 2015. gads, 5. kārta, 142., Sanhosē “Sharks”.
 • NHL debija – 2019. gada janvārī (Otavas “Senators”).
 • Pašreizējā komanda – Sanhosē “Sharks”. 2021/22: 61 spēlē 23 (11+12) punkti.
 • Latvijas izlasē spēlējis 2018., 2019. un 2022. gada pasaules čempionātā.
 • 2022. gadā PČ Somijā 7 spēlēs 5 (3+2) punkti.
 • Norvēģijas čempions (Stavangeras “Oilers”), AHL Zvaigžņu spēles dalībnieks.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz