Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Atvadas no elites

05.01.2013 07:01

Latvijas U-20 hokeja izlase vakar ar 2:5 (1:0, 0:3, 1:2) piekāpās Vācijai un līdz ar to zaudēja arī vietu pasaules čempionāta elites divīzijā.

Šāgada čempionāta pēdējā un izšķirošā spēle mūsējiem sākās itin sekmīgi – pirmā perioda 16. minūtē Lauris Rancevs izvirzīja Latviju vadībā. Mūsējo pārsvars saglabājās līdz otrā perioda sestajai sekundei, kad vācieši panāca neizšķirtu. Otrajā periodā izpaudās mūsējo sāncenšu izteikts pārsvars. Latvijas jaunie hokejisti piecas reizes bija spiesti doties uz noraidīto soliņa, un vācieši pamatīgi apbēra mūsējo vārtus ar metieniem. No saviem 22 raidījumiem otrajā periodā (Latvija pa pretinieku vārtiem šajā trešdaļā meta sešas reizes) oponenti realizēja trīs, vēl divas reizes precīzi bija pēdējā trešdaļā, bet Liepājas metalurgs Artūrs Kuzmenkovs 59. minūtē guva spēles pēdējos vārtus – Latvijas izlases zaudējums ar 2:5. Līdz ar to mūsējie zaudēja čempionāta visās sešās spēlēs un ieņēma pēdējo, 10. vietu. Tas nozīmē, ka šī gada beigās Latvijai būs jāspēlē čempionāta pirmās divīzijas A grupā kopā ar Baltkrieviju, Dāniju, Slovēniju, Austriju un Poliju.

No “Liepājas metalurga” spēlētājiem šajā čempionātā nevienā spēlē nepiedalījās vārtsargs Vadims Miščuks, bet pārējā trio statistika ir šāda: Edgars Siksna – 4 (0+4) punkti, 14 soda minūtes, lietderības koeficients -3; Artūrs Kuzmenkovs – 3 (1+2) punkti, 2 soda minūtes, lietderības koeficients -2; Kārlis Ozoliņš – 1 (1+0) punkts, 0 soda minūtes, lietderības koeficients +2. E. Siksna bija Latvijas izlases rezultatīvākais spēlētājs šajā čempionātā, kā arī viens no trim visvairāk soda minūtes nopelnījušajiem, savukārt K. Ozoliņš izlasē bija vienīgais ar pozitīvu lietderības koeficientu.