Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

Balceram pirmoreiz vienā NHL spēlē uzvaras vārti un rezultatīva piespēle

Savu līdz šim spožāko Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēli karjerā aizvadījis uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš guva kuriozus uzvaras vārtus un rezultatīvi piespēlēja, Sanhosē “Sharks” komandai atspēlējoties no divu vārtu deficīta un ar 6:2 pārspējot Kolorādo “Avalanche”.

02.03.2021 08:35

23 gadus vecais latviešu hokejists šorīt cīnījās “Sharks” nomināli otrajā virknējumā kopā ar Timo Maieru un Dilanu Gambrelu, uz ledus pavadot kopumā 14 minūtes un vienu sekundi, tostarp 1:43 minūtes skaitliskajā vairākumā. Balcers, neskaitot rezultativitātes punktus, šorīt atzīmējās arī ar lietderības koeficientu +2, vienu metienu pa vārtiem, diviem bloķētiem sāncenšu raidījumiem un vienu atņemtu ripu.

Liepājnieks šosezon laukumā devies deviņās NHL spēlēs, kopumā iekrājot sešus (2+4) rezultativitātes punktus.

Cīņas pirmā daļa veiksmīgāk padevās “Avalanche” vienībai, kas pēc Samuēla Žirāra un Gabriela Landeskuga vārtu guvumiem līdz otrā perioda piektajai minūtei ieguva divu vārtu pārsvaru. Tomēr jau pēc divām minūtēm “Sharks” situācija uzlabojās, kad sākotnēji pie laukuma apmales Balcers palīdzēja komandas biedriem noturēt ripu viesu aizsardzības zonā, bet pēcāk to piespēlēja pieredzējušajam Markam-Eduāram Vlasikam, kurš to tālāk iedeva Radimam Simekam – čehu hokejists no nelielas distances pārspēja lavīnu vārtsargu Filipu Grūbaueru – 1:2.

Otrās trešdaļas beigu daļā līdzsvaru (2:2) uz rezultāta tablo atguva Kevins Labenks. Spēles izšķirošais un vienlaikus arī kuriozākais moments pienāca noslēdzošās trešdaļas piektajā minūtē, kad Balcers izrāvās līdz “Avalanche” vārtiem un izdarīja metienu ar nūjas lāpstiņas neērto pusi. Ripu turpat vārtu priekšā ar kājsargu atsita Grūbauers, pirmajam pie tās nonākot “Avalanche” uzbrucējam Nazemam Kadri, kurš netīšām pārvirzīja to tukšā vārtu stūrī – 3:2 “Sharks”.

“Sharks” trešais vārtu guvums kalpoja kā mača lūzuma punkts, haizivīm atlikušajā laikā saplosot pretiniekus – vēl pa reizei “Avalanche” cietoksni iekaroja Ēriks Karlsons, Džons Lenards un Evanders Keins, kurš ripu raidīja tukšos vārtos.

“Sharks” pārtrauca divu zaudējumu sēriju, Rietumu divīzijā ar 18 punktiem 19 cīņās pakāpjoties uz septīto vietu. Savukārt “Avalanche” nespēja turpināt divu uzvaru sēriju, ar 19 spēlēs nopelnītiem 23 punktiem Rietumos saglabājot ceturto pozīciju. 4. marta rītā abas komandas savā starpā spēkosies atkārtoti.