Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Balcers iekaro Merzļikina cietoksni, “Sharks” pārtrauc neveiksmju virkni

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu pārstāvēto komandu duelī uzbrucējs Rūdolfs Balcers ar vārtu guvumu sekmēja Sanhosē “Sharks” uzvaru ar rezultātu 3:2 pār vārtsarga Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets”. Haizivis pārtrauca desmit zaudējumu sēriju.

20.04.2022 09:03

Balcers šorīt guva savus 11. vārtus sezonā, pēc komandas biedra izcilas piespēles panākot 2:0 “Sharks” labā. 25 gadus vecais hokejists uz ledus pavadīto 14:25 minūšu (tostarp vienas minūtes mazākumā) laikā kopumā divreiz meta pa vārtiem, veica piecus spēka paņēmienus, vienreiz atņēma ripu pretiniekam un nopelnīja lietderības koeficientu +1.

“Blue Jackets” nometnē Merzļikins neitralizēja 25 no 28 sāncenšu metieniem.

“Sharks” labā pirmajā periodā vēl divreiz precīzi meta Skots Rīdijs. Laukuma saimnieki pirmajās 20 minūtēs iegūto 3:0 pārsvaru saglabāja līdz trešās trešdaļas sākumam, kad “Blue Jackets” pirmos vārtus guva Džeks Rosloviks. Pēcāk Rosloviks haizivju vārtus iekaroja vēlreiz (2:3), tomēr kolumbusieši pakaļdzīšanos nespēja pabeigt līdz galam.

Pirmo panākumu kopš 27. marta izcīnījusī “Sharks” ar 76 spēlēs sakrātiem 72 punktiem saglabā 13. vietu Rietumu konferencē. Savukārt 77 cīņās 76 punktus izcīnījusī “Blue Jackets” ir desmitā Austrumu konferences kopējā ieskaitē.

Balcera “Sharks” nākamā spēle paredzēta 22. aprīļa rītā savā laukumā pret vietu Stenlija kausa izcīņā jau nodrošinājušo Sentluisas “Blues”. Trešo neveiksmi pēc kārtas cietusī Merzļikina “Blue Jackets” zaudējumu sēriju lūkos pārraut 23. aprīļa naktī mājās pret Otavas “Senators”.