Pirmdiena, 25. jūnijs

Vārdadiena: Maiga, Milija

Absolūta dominēšana uz Piņķu ledus  (5)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

Otrdien Baltkrievijas hokeja čempionātā bija Latvijas klubu dueļu diena. "Liepājas metalurgs" mērojās spēkiem ar senajiem sāncenšiem – komandas "Rīga 2000" hokejistiem un guva minimālu uzvaru. Līdz ar šo panākumu metalurgi savu uzvaru sēriju pret HK "Rīga 2000" pagarināja līdz 12 spēļu atzīmei. Ja divu iepriekšējo sezonu laikā spēles pret komandu "Rīga 2000" "Liepājas metalurgam" bija pat vairāk nekā bieži (pa septiņām sezonā), tad šogad cīņas pret Latvijas klubiem ir kļuvušas par retumu.

Cits jautājums – vai sazin kādus putna piena izstrādājumus alkstošie Latvijas līdzjutēji prot novērtēt Latvijas hokeja principiālāko dueli, bez tam savā starpā tikās arī abi pārējie Latvijas klubi Baltkrievijas čempionātā. Starp citu Daugavpilī notikusi treneru maiņa – komandas vājo rezultātu dēļ no darba atbrīvots līdzšinējais galvenais treneris Igors Smirnovs, kura vietā stājies Krievijas speciālists Aleksandrs Krisanovs.

Spēles ievadā cīņa bija līdzīga un mājinieki pat izvirzījās vadībā – atzīmējās Viktora Bļinova maiņa. Metalurgu aizsardzība vairākas reizes pamatīgi ieplaisāja, kas mājiniekiem ļāva skaitliskā vairākumā doties reidos uz Latvijas čempionu aizsardzības zonu, tiesa, nerezultatīvi.

Sākot ar pirmā perioda beigām, bet it īpaši no otrās trešdaļas sākuma, sākās neapstrīdama liepājnieku dominēšana uz Piņķu ledus. Turklāt laukuma saimnieki tika iespiesti savā zonā, gan mūsējiem esot vairākumā, gan komandām spēlējot vienādos sastāvos. Liepājnieki savus sāncenšus arī ievērojami nomētāji, tiesa, ar teicami spēlējošā Ervīna Muštukova pārspēšanu viegli neklājās. Līdzsvaru pēc pirmā pārtraukuma panāca Gubins, kas ar nūjas neērto pusi pielaboja vārtos Muštukova atsisto ripu – 1:1.

Līdzīgi tika gūti arī izšķirošie vārti – ar Pliskauska metienu Ervīns tika galā, bet tūdaļ klāt bija Zembergs, kas panāca 2:1 liepājnieku labā.

Atlikušajā spēles laikā nekas būtiski nemainījās – mūsējiem bija ievērojams pārsvars, bet laukuma saimnieki izmisīgi aizsargājas, nespējot pie Žabotinska vārtiem radīt neko bīstamu.

Ceturtdien "Liepājas metalurgs" Daugavpilī cīnīsies ar vietējo "Latgali", bet svētdien Liepājā raudzīs revanšēties Minskas "Keramin" hokejistiem.

"Rīga 2000" – "Liepājas metalurgs" 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).
Piņķi
, 2.decembris. 315 skatītāju.
Tiesneši: G.Zviedrītis, A.Kudrjašovs, A.Bērziņš.
Vārti: 10:12 Štāls (Bļinovs, Pečura) – 1:0 (vair.). 25:58 Gubins (Gorškovs) – 1:1. 44:00 Zembergs (Pliskausks, Kniksts) – 1:2.

Metieni: 25 (11+10+4) – 46 (19+15+12).
Sodi: 20 (6+4+10) – 14 (6+6+2).
Vārtsargi: Muštukovs – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Vodolažskijs – Žabotinskis, Gubins.

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Spēle sanāca grūta. Negaidīju, ka rīdzinieki tik izteikti darbosies no aizsardzības. Pēc kļūdām pirmajā trešdaļā mūsu ģērbtuvē bija nopietna saruna, kas palīdzēja uzlabot sniegumu otrajā un trešajā periodā.