Pirmdiena, 25. jūnijs

Vārdadiena: Maiga, Milija

Aizsargs Gubins – rezerves vārtsargs  (3)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

Svētdien SK "Liepājas metalurgs" hokejisti atkal aizvadīja ļoti rezultatīvu spēli Novopolockā, tiesa, atšķirībā no septembra nogales mača šoreiz metalurgiem nācās atzīt laukuma saimnieku pārākumu. Iespējams, metalurgu sāncenšiem vēl joprojām ļaunos murgos rādās 26.septembra spēle, kurā liepājnieki uzvarēja ar 6:2, bet trīs vārtus guva, spēlējot mazākumā.

Arī šoreiz liela nozīme bija spēlei nevienādos sastāvos, tiesa, šoreiz – vairākumā. Metalurgi jau piektdien Vitebskā par pārkāpumiem sapelnīja vairāk nekā stundu soda laika, un līdzīgs scenārijs bija arī vakar Novopolockā – jau pirmajā periodā vien astoņi noraidījumi, tiesa, arī laukuma saimnieki nebija bez grēka, līdz ar to nav pārsteigums arī daudzie vārti, kas tika gūti, spēlējot nevienādos sastāvos.

Ņemot vērā daudzās ielaistās ripas, pārsteidzoši bija tas, ka Imantu Legzdu vārtos nenomanīja Dmitrijs Žabotinskis. Patiesība gan ir tāda, ka rezerves vārtsarga lomā šajā mačā nācās iejusties aizsargam Sergejam Gubinam, jo Žabotinskis bija apslimis.

Mūsējie pat izvirzījās vadībā, bet turpinājumā jau bija jādomā par atspēlēšanos. Pirmajā trešdaļā viesiem pat nācās likvidēt laukuma saimnieku divu vārtu pārsvaru, bet, dodoties pirmajā pārtraukumā, ķīmiķi bija rokas stiepiena attālumā – 4:3 mājinieku labā.

Vairāk nekā cerīgi mūsējiem sākās otrais periods, kura ievadā Brahmanis, realizējot soda metienu, panāca neizšķirtu 4:4. Taču kopumā laukumā vienīgā atšķirība no pirmās trešdaļas bija tā, ka laukuma saimnieki vairs neguva vārtus vairākumā, lai gan metalurgi joprojām bieži devās uz sodīto soliņu. Tā vietā mājinieki atguva vadību un nostiprināja savu pārsvaru, spēlējot vienādos sastāvos. Liepājniekiem ļoti vājš mierinājums bija tas, ka viņi šajā mačā pateica ne tikai pirmo, bet arī pēdējo vārdu – pēc Ivanova metiena 8:5 ķīmiķu labā. Savukārt Edijs Brahmanis šajā epizodē nopelnīja savu piekto rezultativitātes punktu (3+2) spēlē, piedaloties metalurgu visu vārtu guvumos.

Nākošo spēli "Liepājas metalurgs" 20.decembrī viesos aizvadīs pret komandu "ASK/Ogre".

"Himik/SKA" – "Liepājas metalurgs" 8:5 (4:3, 3:1, 1:1).
Vitebska
, 14.decembris. 1200 skatītāju.
Tiesneši: M.Sidorenko, V.Žuks, P.Hristovskis.
Vārti: 2:28 Brahmanis (Tjoluškins) – 0:1 (vair.) 5:04 Timčenko (Klišins, Rudaks) – 1:1 (vair.). 7:38 Rudaks (Timčenko, Klišins) – 2:1 (vair.). 10:02 Feldmanis (Ivanovs, Brahmanis) – 2:2 (vair., +2). 12:09 Klišins (Kuzņecovs, Rudaks) – 3:2 (vair., +2). 14:02 Gļinkins Kovaļeņa, Sokols) – 4:2 (vair.). 15:27 Brahmanis (Fiļimonovs, Ozols) – 4:3 (vair.). 23:40 Brahmanis – 4:4 (soda metiens). 28:59 Rudaks (Kuzņecovs, Jakovļevs) – 5:4. 30:23 Prigunovs (Tidņuks) – 6:4. 37:10 Morozs (Tidņuks, Prigunovs) – 7:4. 47:40 Komarovs (Kovaļeņa, Krikuņenko) – 8:4 (vair.). 57:02 Ivanovs – 8:5 (Feldmanis, Brahmanis).

Metieni: 40 (22+11+7) – 25 (6+10+9).
Sodi: 16 (10+2+4) – 38 (16+18+4).
Vārtsargi: Truss (no 54:23 Filipčiks) – Legzda.
Labākie spēlētāji: Rudaks, Tidņuks – Brahmanis.

Komentāri

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Spēles ievadā abas komandas daudz kļūdījās, bet, rezultātam esot 4:4, laime varēja uzsmaidīt abiem sāncenšiem – atkarībā no tā, kurš gūtu vārtus. To izdarīja mājinieki, un abas vienības cīņu pabeidza mierīgi.

Sergejs Puškovs ("Himik/SKA"):
– Abas komandas nodemonstrēja, kā nedrīkst spēlēt. Bija daudz noraidījumu un daudz nevienādos sastāvos gūtu vārtu. Esmu apmierināts ar rezultātu, arī ar pašatdevi un to, ka pārtraukumā varam doties labā noskaņojumā.