Pirmdiena, 25. jūnijs

Vārdadiena: Maiga, Milija

Atgriešanās Latvijā ar sagrāvi azotē  (3)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

SK "Liepājas metalurgs" hokejisti Baltkrievijas atklātajā čempionātā turpina savu četru spēļu izbraukuma sēriju. Pirmdien pēdējā no divām spēlēm Baltkrievijā mūsējie pārliecinoši zaudēja Mogiļevas komandai "Himvolokno". Tagad liepājniekiem priekšā divas izbraukuma spēles Rīgā un Daugavpilī.

Pirmdien Mogiļevā liepājniekiem bija pēdējā iespēja pirmajā riņķī pieveikt kādu no turnīra pirmajām četrām vienībām. Līdz šim mūsējiem vislabāk veicās spēlē pret Žlobinas metalurgiem, kad izdevās paņemt vismaz punktu, bet "Junotsj" un "Vitebsk" izrādījās pārāk cieti rieksti.

Pirmdienas spēles sākumā hokejisti vēl nebija paguvuši iesvīst, kad mača rezultāts jau bija atklāts. Mājinieki uzvarēja pirmo iemetienu, sekoja pāris piespēļu, un septītajā sekundē jau 1:0 "Himvolokno" labā. Neilgi pēc periodu sākuma zaudēt vārtus pēdējās divās spēlēs pēc kārtas kļuvis par liepājnieku nelāgu ieradumu. Četrus no pieciem zaudētajiem vārtiem spēlē pret "Junostj" mūsējie ielaida ne vēlāk kā katra perioda trešajā minūtē.

Laukuma saimnieki piedevām vēl izmantoja skaitlisko vairākumu, kura laikā pēc raidījuma no zilās līnijas ar atkārtotu metienu pārspēja Žabotinski. Galvenais tiesnesis Šilovs vēl nolēma atkārtojumā pārliecināties par vārtu guvumu, bet arī videoaparatūras izmantošana mūsējiem nebija labvēlīga – devītajā minūtē liepājnieki jau zaudēja ar 0:2.

Mūsējo sniegums līdz ieiešanai pretinieku zonā bijis gaužām kvalitatīvs ar augstu precīzu piespēļu procentu, bet, tuvojoties sāncenšu vārtiem, metalurgu spēle pašķīdusi, un vīri laukuma darbojušies tā, it kā pirmo reizi kopā būtu devušies uz ledus.

Pēc pārtraukuma hokejs kļuva vēl mazliet garlaicīgāks nekā pirmajā trešdaļā, bet mājinieki atkal guva ātrus vārtus, un atkal spēlējot vairākumā. "Himvolokno" bija arī vairākas iespējas palielināt pārsvaru, it īpaši spēlējot piecatā pret trim metalurgiem, bet šajā laikā liepājnieki aizstāvējās godam, un neko bīstamu laukuma saimnieki neradīja. Ilgi neko prātīgu neizdevās radīt arī mūsējiem, bet labāko momentu pirmajās divās trešdaļās neizmantoja Koreškovs, kurš no petaka trāpīja pa vārtu stabu, ripa atlēca laukumā, bet Oļegam tuvumā nebija neviena palīga, kas pielabotu to tukšos vārtos.

Pēdējā trešdaļā mājiniekiem atlika vien pielikt punktu un to viņi arī izdarīja. Metalurgi, spēlējot vairākumā, iekrita uzbrukumā, Blohs nopelnīja iespēju mest soda metienu, ko pats pārliecinoši arī realizēja. Liepājniekiem laikā no 44. līdz 51.minūtei izdevās iespiest mājiniekus aizsardzības zonā, Skvorcovam un Grāvītim bija arī labas vārtu gūšanas iespējas, kas palika nerealizētas.

Citi pirmdienas spēļu rezultāti: "Neman" – "Latgale" 7:1, "Brest" – "Rīga 2000" 0:5, "Vitebsk" – "Metallurg" 3:4 (pagarinājumā), "Himik/SKA" – "Gomeļ" 2:3, "Junostj" – "ASK/Ogre" 3:0.

Pēc divām spēlēm Baltkrievijā "Liepājas metalurgs" savu izbraukuma tūri piektdien turpinās ar spēli pret komandu "Rīga 2000", svētdien pret "Latgali", bet savu skatītāju priekšā atkal atrādīsies tikai nākamās otrdienas, 14.oktobra, spēlē pret rīdziniekiem.

Komentāri

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Apsveicu pretiniekus ar pelnītu uzvaru. Pieļāvu, ka mums pietrūks spēka pēc grūtās spēles pret "Junostj", bet otro periodu aizvadījām drausmīgi. Radās iespaids, ka hokejisti jau sēž uz somām, gaidot atgriešanos mājās. Domāju, ka mūsu sniegumu kopumā ļoti ietekmēja nogurums.

Sergejs Usanovs ("Himvolokno"):
– Pretinieks mums ir labi pazīstams. Zinājām, ka viņu rindās ir meistarīgi hokejisti, tāpēc centāmies aizsargāties blīvi, neļaujot liepājniekiem ieskrieties. Piedevām mums arī palīdzēja ātri gūtie pirmie vārti. Pēc smagām iepriekšējām spēlēm šo maču aizvadījām labā līmenī.

"Himvolokno" – "Liepājas metalurgs" 4:0 (2:0, 1:0, 1:0).
Mogiļeva, 6.oktobris. 2750 skatītāju.
Tiesneši: D.Šilovs, D.Korobovs, A.Gavriļenko.
Vārti: 0:07 Borozenko (Malēvičs, Gorbačovs) – 1:0. 8:34 Romadanovskis (Goraņins, Samohvalovs) – 2:0 (vair.). 21:29 Romadanovskis (Saļņikovs, Saharovs) – 3:0 (vair.). 42:06 Blohs – 4:0 (soda metiens, maz.).
Metieni: 28 (9+13+6) – 21 (8+4+9).
Sodi: 10 (4+2+4) – 20 (6+10+4).
Vārtsargi: Grišukevičs – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Romadanovskis, Grišukevičs – Žabotinskis.

Andris Sudmalis,

Savā ierastajā līmenī darbojās vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis, bet arī viņš liepājniekus neglāba no pārliecinoša zaudējuma.