Pirmdiena, 25. jūnijs

Vārdadiena: Maiga, Milija

Jauniešu diena Daugavpilī  (1)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

Ceturtdien Daugavpilī notikušajā Baltkrievijas hokeja čempionāta spēlē pārliecinošu uzvaru guva SK "Liepājas metalurgs". Pamatu uzvarai pirmajos divos periodos ielika liepājnieku gados jaunie uzbrucēji Zeltiņš, Zembergs un Daņilovs. Pēc daugavpiliešu jaunā trenera Aleksandra Krisanova debijas spēlē gūtās uzvaras pret "ASK/Ogres" hokejistiem arī šo maču aktīvāk sāka mājinieki.

"Latgales" hokejisti teicami kustējās laukumā, piespiežot liepājniekus darboties vairāk no aizsardzības. Tas mūsējiem padevās teicami, un pretuzbrukumā arī tika gūti vārti. Pēc liepājnieku nesenā jaunpienācēja Puriņa piespēles cits nesenais jaunpienācējs Zeltiņš nokļuva metiena pozīcijā, izmantoja vārtsarga kļūdu un izvirzīja metalurgus vadībā.

Perioda turpinājumā labas iespējas neizmantoja mājinieku uzbrucējs Vadims Vabiščevs (tajā skaitā izgājienu viens pret vienu ar Žabotinski). Perioda izskaņā mūsējie pāris reižu spēlēja vairākumā, kontrolēja ripu, bet palielināt savu pārsvaru neprata.

Otrajā periodā spēle izlīdzinājās, uzbrukumu viļņi vienlīdz bieži vēlās uz abiem vārtiem, bet interesantākais sākās neilgi pirms otrā perioda beigām. Vispirms par Vitālija Pavlova nogāšanu uz Dmitrija Žabotinska vārtiem tika piešķirts soda metiens, kuru izpildīt devās kādreizējais metalurgs Donats Kumeļausks. Dima ar savu darbu tika galā teicami, un rezultāts vēl nemainījās. Bet pēc mirkļa gados jaunie "Liepājas metalurga" uzbrucēji parūpējās, lai viesu pārsvars kļūtu ievērojams. Otro reizi spēlē rezultatīvi piespēlēja Puriņš, un otrajā spēlē pēc kārtas vārtus guva Zembergs – 2:0 (atkal nedroši esot nospēlējis Šibanovs). Vēl pēc mirkļa Daņilovs panāca 3:0 mūsējo labā, bet mājinieku centieni perioda atlikušajā laikā sadeldēt rezultāta starpību bija velti.

Tas gan latgaliešiem izdevās neilgi pēc pārtraukuma, kad Lukašs Peks liedza Žabotinskim iespēju spēli pabeigt sausā – 1:3. Tiesa, mājinieku mēģinājumi pārņemt iniciatīvu bija visnotaļ bikli, bet perioda turpinājumā uz ledus atkal dominēja metalurgi. Pašā spēles izskaņā Brahmanis vispirms bija precīzs no vārtu priekšas, bet vēl pēc divām minūtēm netverami meta no zonas vidus pēc solo reida – mūsējo pārliecinoša uzvara ar 5:1.

Svētdien pulksten 13 Liepājā metalurgi spēlēs pret Minskas komandu "Keramin".

"Latgale" – "Liepājas metalurgs" 1:5 (0:1, 0:2, 1:2).
Daugavpils
, 4.decembris. 400 skatītāju.
Tiesneši: S.Bervenskis, S.Dančonoks, P.Pumliņš.
Vārti: 6:47 Zeltiņš (Puriņš) – 0:1. 35:03 Zembergs (Puriņš) – 0:2. 37:16 Daņilovs – 0:3. 40:57 Peks (Terjohins) – 1:3. 57:32 Brahmanis (Jass, Grāvītis) – 1:4. 59:41 Brahmanis – 1:5.

Metieni: 35 (15+13+7) – 28 (8+10+10).
Sodi: 12 (4+6+2) – 12 (8+4+0).
Vārtsargi: Šibanovs – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Bauba – Žabotinskis, Zembergs.

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
  – Spēle atkal jau bija grūta, abas vienības atdeva visus spēkus. Jūtams, ka pēc trenera maiņas "Latgale" ir kļuvusi par citu komandu.