Ceturtdiena, 21. novembris

Vārdadiena: Andis, Zeltīte

"Liepājas metalurgs" BAČ izslēgšanas spēles sāk ar zaudējumu

Atslēgvārdi hokejs | bač

Šovakar "Liepājas metalurgs" spēlētāji Soļigorskā aizvadīja pirmo spēli Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā, kurā tikās ar vietējo hokeja klubu "Šahtjor". Liepājnieki skanot spēles beigu signālam piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:2.

Liepājnieki BAČ regulārajā sezonā ar Soļigorskas "Sahtjor" spēlētājiem tikās sešas reizes un uzvaras dalīja uz pusēm, turklāt abām komandām labāk veicās sāncenšu laukumā – pa divām uzvarām trīs spēlēs. Kopējā vārtu attiecība labvēlīgāka ir baltkrieviem – 17:14. Abu komandu pēdējās divās sasvstarpējās spēlēs uzvarējis ir "Šahtjor" – 4:2 Soļigorskā un 3:1 Liepājā. No metalurgiem vislabāk ar baltkrievu vārtsargu pārspēšanu šosezon ir veicies Artūram Mickēvičam, Jānim Straupem un Mārtiņam Gipteram, kuri spēlēs pret "Šahtjor" katrs guva pa diviem vārtiem.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtos atkal bija ielikuši metalurgu nomināli otro vārtsargu J.Auziņu. Kā rezerves vārtsargs liepājniekiem tika pieteikts J. Kalniņš. Laukuma spēlētāju sastāvs bija tāds kā pēdējās spēlēs regulārā čempionāta, un no vadošiem spēlētājiem iztrūka tika T. Zeltiņš, kurš turpina ārstēt savainojumu.

Spēles rezultāts tika atklāts vien 39. sekundes pirms pirmā perioda beigām, kad precīzs bija mājinieks J. Dadonovs.

Otrajā periodā komandas turpināja piesardzīgu spēli līdz perioda devītajā minūtē divu minūšu sodu nopelnīja J. Auziņš par spēles laika vilcināšanu, un mājinieki nepalaida garām iespēju realizēt vairākumu. Vārtu guvums I. Švedovam. Perioda beigām metalurgiem bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr liepājnieki to neprata izmantot.

Arī trešajā periodā komandas aizvadīja pēc izslēgšanas spēļu senārija, kad sacenšas divas vienlīdzīgas komandas u.t.i. piesardzīgu aizsardzības hokeju. Mazliet vairāk par divām minūtēm līdz perioda beigām liepājniekiem atkal bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr liepājnieki to nespēja izmantot. Skanot spēles beigu signālam kļuva skaidrs, ka metalurgi pirmajā BAČ šīssezonas izslēgšanas spēlē piekāpušies ar rezultātu 0:2.

"Liepājas metalurgs" komanda nākošo BAČ izslēgšanas spēli aizvadīs rīt pulksten 16:00, kad atkārtoti tiksies ar "Šahtjor" spēlētājiem..

Pārējie BAČ izslēgšanas spēļu rezultāti 01.03.2013

Komanda Rez. Komanda Piezīme
Žlobina 8:3 Novopolocka
Gomeļa 1:2 Minska Saulieti 1+0=1;+/-1;Tribuncovs 0+0=);-1
Grodņa 8:2 Lida

BAČ 2012/2013. gada sezonas izslēgšanas spēle
Šahtjor - Liepājas metalurgs - 2:0 (1:0;1:0;0:0)
Vārti: 19:21 1:0 Dadonovs (Andrušenko; Volkovs), 28:11 2:0 Švedovs (vairākumā) (Kambovičs; Andrušenko)
Vārtsargi: Mihails Šibanovs - Jānis Auziņš
Soda minūtes: 6:6 (2:2;2:4;2:0)