Pirmdiena, 25. jūnijs

Vārdadiena: Maiga, Milija

Melnā josla beigusies?  (3)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

Trešdien ieilgušo zaudējumu sēriju Baltkrievijas hokeja čempionātā pārtrauca SK "Liepājas metalurgs", kas izbraukumā ar minimālu rezultātu pieveica Grodņas komandu "Neman". Pēc gandrīz divas nedēļas ilgas pauzes atsākās Baltkrievijas hokeja čempionāts. Metalurgi šajā laikā aizvadīja pārbaudes spēli pret Rīgas "Dinamo". Lai arī daži nepamatoti izlepušie Liepājas līdzjutēji spļaudījās, ka tas nu gan neesot bijis nekāds hokeja mačs, bet gan tikai šovs, abu vienību sniegums pārbaudes mačā bija gana kvalitatīvs.

Iespējams, ka metalurgu izpildījumā kvalitatīvākais gandrīz mēneša laikā. Mūsējie līdz trešdienai nebija uzvarējuši kopš 16.oktobra, kad ar 4:3 tika pieveikti "Latgales" hokejisti, un šajā laikā liepājnieki cietuši sešus zaudējumus pēc kārtas.

Zaudējumi gandrīz visiem pēc kārtas liepājniekus izsvieda no Baltkrievijas čempionāta vadošās grupas, un pirms šīs spēles metalurgiem bija jāsamierinās ar pieticīgo astoto vietu tabulā.

Šajā spēlē metalurgiem jau tradicionāli neveiksmīgs bija pats sākums – kopš pirmā iemetiena bija pagājušas tikai 30 sekundes, kad Vladislavs Kločkovs izvirzīja vadībā mājiniekus. Laukuma saimnieki arī trešdaļas turpinājumā droši kontrolēja cīņas gaitu, sagādājot daudz darba Žabotinskim, kura atsistās ripas gūlās vārtu tuvumā, bet pielabot vārtos mājinieki tās nespēja. Ja teritoriālais pārsvars bija komandas "Neman" hokejistiem, tad metalurgi ilgāk varēja darboties vairākumā, bet skaitlisko pārsvaru uz ledus viņi vārtu guvumā nespēja pārvērst, vienā no vairākuma momentiem tikai reizi metot pa sāncenšu vārtiem.

Šosezon ne reizi jau ir pieredzēts, ka pēc miegainā pirmā perioda liepājnieki otrajā trešdaļā pamostas un sāk lidot pa laukumu. Tā bija arī Grodņā – uzreiz pēc pārtraukuma mūsējie pārņēma iniciatīvu, vienā no uzbrukumiem pat trāpīja pa vārtu stabu. Ne mazāk bīstams bija arī mājinieku uzbrukums, kad laukuma saimnieki neizmantoja izgājienu divatā pret vienu mūsējo aizsargu. Tomēr grodņiešu aktivitāte uzbrukumā bija epizodiska, metalurgi pamatīgi iespieda sāncenšus viņu aizsardzības zonā, un neizpalika arī vārtu guvums – precīzs bija Aldis Āboliņš.

Liepājnieku teritoriālais pārsvars saglabājās arī pēdējā trešdaļā. Mājinieki gan joprojām pa vārtiem meta vairāk, tomēr kopumā liepājnieki uzbrukumā darbojās bīstamāk. Perioda vidū skaists un svarīgs vārtu guvums padevās Brahmanim. Edijs apspēlēja aizsargu, izslidoja vienatnē pret vārtiem un kritienā izvirzīja liepājniekus vadībā. Spriežot tikai pēc statistikas, mūsējiem trešdaļas izskaņā klājās grūti – vairāki noraidījumi, mājinieki izmantoja pusminūtes pārtraukumu, noņēma arī vārtsargu un centās spiest. Taču realitātē, pat spēlējot pieci pret trim, baltkrievi nespēja izveidot kaut vienu reālu vārtu gūšanas momentu. Pelnīta "Liepājas metalurga" uzvara ar 2:1.

Šonedēļ "Liepājas metalurgs" aizvadīs vēl divas spēles izbraukumā – piektdien pret HK "Brest", bet svētdien pret Žlobinas "Metallurg". Pēc tam mūsējiem kaimiņvalsts čempionātā atkal paredzēta neliela pauze, tiesa, bez nopietnu spēļu prakses metalurgi nepaliks, jo no 21. līdz 23.novembrim Liepājā cīnīsies par iekļūšanu Kontinentālā kausa izcīņas finālturnīrā. Mūsējo pretinieki būs Minskas "Keramin" (Baltkrievija), Kijevas "Sokil" (Ukraina) un Rudnijas "Gorņak" (Kazahstāna).

"Neman" – "Liepājas metalurgs" 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).
Grodņa, 12.novembris. 2300 skatītāju.
Tiesneši: V.Proskurovs, A.Gavriļenko, D.Korobovs.
Vārti: 00:30 Kločkovs (Baranovs) – 1:0. 30:12 Āboliņš (Kurņigins, Kniksts) – 1:1. 51:45 Brahmanis (Feldmanis, Gorškovs) – 1:2.

Metieni: 45 (19+8+18) – 27 (5+11+11).
Sodi: 10 (6+4+0) – 16 (4+6+6).
Vārtsargi: Brišs (59:50) – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Malaškevičs – Žabotinskis, Gubins.

Komentāri:

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Paldies spēlētājiem par aizvadīto maču, kuru uzvarējām pelnīti. Domāju, ka pirmajā trešdaļā izgājām laukumā bez pienācīgas noskaņošanās un uzdāvinājām mājiniekiem vārtus. Mača turpinājumu aizvadījām daudz pārliecinošāk, izskatījāmies svaigāki un pelnīti uzvarējām.