Pirmdiena, 25. jūnijs

Vārdadiena: Maiga, Milija

Papildināts – Liepāja – Latvija 3:0  (7)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

SK "Liepājas metalurgs" hokejisti Baltkrievijas atklātajā čempionātā divreiz pēc kārtas izbraukumā zaudēja, bet pēdējās divās spēlēs tika pie diviem panākumiem. Par piektdienas uzvaru pret "Rīgu 2000" jau rakstījām, pēc mūsējo bombardēšanas krita arī Daugavpils cietoksnis. Pirms Baltkrievijas čempionāta sākuma gandrīz visi Latvijas klubi kā viens deklarēja, ka kaimiņvalsts turnīra kopvērtējumā centīsies ierindoties pēc iespējas augstāk, bet galvenais ir pārspēt citus Latvijas klubus.

Pagaidām nospraustajiem mērķiem vistuvāk ir SK "Liepājas metalurgs", kas gan turas turnīra tabulas augšdaļā, gan arī ir pieveicis pārējos trīs mūsu valsts klubus.

Liepājnieki acīmredzami negrasījās pieļaut piektdienas mača scenārija atkārtošanos. Spēlē pret Rīgas divtūkstošniekiem mūsējie jau mača sākumā nokļuva zaudētājos, bet uzsāka sekmīgu pakaļdzīšanos, otrajā un trešajā periodā visu saliekot pa pareizajiem plauktiņiem.

Gluži vai turpinot piektdienas maču, produktīvi turpināja darboties Mihailova uzbrucēju trijnieks (vēl arī Gorškovs un Brahmanis). Jau pirmajā trešdaļā metalurgiem bija ievērojams pārsvars gan kustībā, gan saspēlē, bet, ja vērtē metienu skaitu, tad liepājnieku pārsvars bija milzīgs – 21 pret 4. "Liepājas metalurga" galvenais treneris Vladimirs Golubovičs skaidro, ka mājinieku vārtos teicams bijis 21 gadu vecais vārtsargs no Krievijas – Mihails Šibanovs, kurš darbojies pašaizliedzīgi. Arī metalurgiem piecreiz spēlējot vairākumā, "Latgales" vārti palika aizslēgti.

Pēc pirmā pārtraukuma viesu uzbrukuma viļņi mazliet norima. Teritoriālais pārsvars gan joprojām bija metalurgiem – spēles grožus no savām rokām mūsējie negrasījās izlaist, bet liepājnieki sāka darboties produktīvāk. Trešdaļā tikai 11 metieni, bet divi no tiem precīzi: vispirms perioda ievadā precīzs bija Brahmanis, bet Mamonovs mūsējo pārsvaru padarīja jau ievērojamu – 3:0.

Pērnsezon uz brīdi par "Liepājas metalurga" vizītkarti kļuva rezultatīvais sniegums mazākumā, un arī šosezon atsevišķos mačos vērojams līdzīgs scenārijs. Pirmajās divās trešdaļās veltīgi spēlējuši vairākumā, mūsējiem pēdējo 20 minūšu laikā vairākkārt nācās aizstāvēties mazākumā. Divreiz viena vīra deficīts mūsējiem nāca par labu arī uz tablo – Bihanovam uz sodīto soliņa atlika pavadīt tikai divas sekundes, kad Jass panāca 4:0, bet Jasa piespiedu prombūtnes laikā galarezultātu 5:0 panāca Mihailovs.

Jau otrdien pulksten 18.30 metalurgi ar spēli savā laukumā pret "Rīgas 2000" hokejistiem sāks čempionāta otro riņķi. Ceturtdien Liepājā viesosies "Latgale", bet svētdien klātienē varēsim vērot 1.vietā esošo komandu "Junostj" no Minskas.

"Latgale" – "Liepājas metalurgs" 0:5 (0:1, 0:2, 0:2).
Daugavpils, 12.oktobris. 450 skatītāju.
Tiesneši: D.Šilovs, S.Dančonoks, P.Pumliņš.
Vārti: 1:23 Gorškovs (Brahmanis, Mihailovs) – 0:1. 22:55 Brahmanis (Mihailovs) – 0:2. 36:21 Mamonovs (Oļhovcevs) – 0:3. 46:35 Jass (Brahmanis, Mihailovs) – 0:4 (maz.). 54:00 Mihailovs (Gubins, Brahmanis) – 0:5 (maz.).
Metieni: 22 (4+10+8) – 44 (21+11+12).
Sodi: 14 (10+2+2) – 14 (2+4+8).
Vārtsargi: Šibanovs – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Terjohins – Brahmanis, Žabotinskis.

Komentārs
Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
  – Spēle noritēja ar ievērojamu mūsu pārsvaru, pilnībā diktējām notikumus laukumā, un esmu apmierināts gan ar sniegumu, gan ar rezultātu.

Andris Sudmalis,

Ar vieniem gūtajiem vārtiem un trīs rezultatīvām piespēlēm Konstantīns Mihailovs piedalījās četru vārtu gūšanā.