Pirmdiena, 25. jūnijs

Vārdadiena: Maiga, Milija

Pieveikti arī pastarīši  (1)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

SK "Liepājas metalurgs" hokejisti Baltkrievijas atklātajā čempionātā guvuši otro panākumu pēc kārtas – piektdien izbraukumā pieveikta turnīra vājākā komanda "Brest". Metalurgu pretinieki jau teju no čempionāta pirmās spēles visai ērti iekārtojās turnīra tabulas pagrabā un tikai laiku pa laikam pacīkstas ar "Latgali" par godu nebūt pēdējiem. Neapmierinošais sezonas ievads nesaudzēja komandas "Brest" galveno treneri Edvartu Miluškeviču, kurš ir atstādināts no sava amata, bet viņa vietā ir iecelts Aleksandrs Gavriļonoks.

Pirms dažām dienām brestiešiem tikai mazliet pietrūka, lai izcīnītu vairāk par vienu punktu pret Ogres bebriem, un arī piektdienas mača ievads mājiniekiem padevās sekmīgs. Vārtus pirmā guva tā komanda, kura retāk pelnīja noraidījumus un kuras spēlētāji retāk sēdēja uz sodīto soliņa. Tikai astoņas sekundes pēc Gorškova noraidījuma bija vajadzīgas Savko, lai izvirzītu savējos vadībā. Žabotinskis gan ar metienu tika galā, bet burzmā vārtu priekšā naskākais bija brestiešu aizsargs. Sumbru prieki bija ļoti īsi, jo jau 18 sekundes pēc Daņilova piespēles no aizvārtes vārtu priekšā nekļūdījās Smirnovs – 1:1.

Perioda turpinājumā mājinieki vēl vairākkārt spēlēja vairākumā, bet trešdaļas izskaņā tā aizrāvās ar uzbrukumiem, ka savu vārtu priekšā aizmirsa Grāvīti, kurš gan sev atvēlēto laiku izniekoja, un metalurgu lielākais ieguvums bija iegūtās tiesības spēlēt vairākumā gan pirmā perioda izskaņā, gan otrā sākumā.

Tiesa, arī otrā perioda ievads drīzāk pagāja Brestas sumbru zīmē, bet apmērām no trešdaļas ekvatora liepājnieki pārtvēra iniciatīvu, un neilgi pirms došanās pēdējā atpūtā Grāvītis revanšējās par savu misēkli pirmajā periodā. Māris atkal nokļuva vienatnē pret vārtsargu, bet šoreiz viņa ieturētā pauze bija adekvāta, un metalurgs ar plaukstas metienu raidīja ripu zem pārliktņa – 2:1 mūsējo labā.

Liepājniekiem izdevās sekmīgi izspēlēt vairākumu arī uzreiz pēc spēles atsākšanas – metienam no zilās līnijas sekoja neatlaidība vārtu priekšā, un Mihailovs panāca 3:1 viesu labā. Trešajā periodā mājiniekiem spēku vairs nebija palicis daudz, un viesiem tika dota rīcības brīvība, ko metalurgi arī izmantoja – otros vārtus mačā guva Smirnovs. Komandas "Brest" rindās ar aktivitāti izcēlās vienīgi Gorbunovs, kurš vēl panāca cienīgo 2:4, tomēr mūsējo uzvara netika apdraudēta.

Svētdien liepājnieki viesosies Žlobinā, kur tiksies ar vietējo komandu "Metallurg".

"Brest" – "Liepājas metalurgs" 2:4 (1:1, 0:1, 1:2).
Bresta, 14.novembris. 400 skatītāju.
Tiesneši: A.Vasjko, A.Gavriļenko, D.Korobovs.
Vārti: 4:31 Savko (Dvurečenskijs, Gavriļonoks) – 1:0 (vair.). 4:49 Smirnovs (Jass, Daņilovs) – 1:1. 38:13 Grāvītis (Ozols, Feldmanis) – 1:2 (vair.). 40:53 Mihailovs (Bihanovs, Gubins) – 1:3 (vair.). 48:18 Smirnovs (Skvorcovs, Oļhovcevs) – 1:4. 58:59 Gorbunovs (Fjodorovs) – 2:4.
Metieni: 26 (16+6+4) – 27 (10+7+10).
Sodi: 14 (4+4+6) – 16 (8+4+4).
Vārtsargi: Baskovs (59:52) – Žabotinskis.
Labākie spēlētāji: Savko – Smirnovs, Žabotinskis.

Komentāri:
Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Nezinu, kā "Brest" spēlē pret citām komandām, bet pret mums viņi abās līdzšinējās spēlē bija labi noskaņojušies. Mūsu izpildījumā pirmais periods bija pagalam neizprotams, un labi, ka tas beidzās neizšķirti. Turpinājumā pārtvērām iniciatīvu, bija jūtams, ka mums ir pārsvars funkcionālās sagatavotības ziņā un meistarībā.