Pirmdiena, 25. jūnijs

Vārdadiena: Maiga, Milija

Pirmajā izbraukumā – zaudējums

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

Trešdien SK "Liepājas metalurgs" hokejisti aizvadīja pirmo Baltkrievijas atklātā čempionāta izbraukuma spēli, kurā pārliecinoši piekāpās HK "Vitebsk". Pirms šās sezonas sākuma abi vakardienas sāncenši tikās pārbaudes spēlē Vitebskas gubernatora kausa izcīņā, un toreiz uzvarēja baltkrievi. Līdzīgajā spēlē laukuma saimniekiem tika mazliet vairāk tiesnešu mīlestības, un "Vitebsk" mūsējos pieveica ar 7:4.

Rezultātiem pārbaudes spēlēm bieži vien ir maz sakara ar regulārās sezonas cīņām, arī sastāvi ir atšķirīgi, tāpēc pirms vakardienas nebija vērts lūkoties atpakaļ, bet gan uz priekšu. Jo vairāk tādēļ, ka "Liepājas metalurgam" ir par ko cīnīties – pēc pirmajiem pieciem mačiem liepājnieki atradās turnīra tabulas otrajā ailītē, un katra nākamā uzvara varēja mūsējos uznest baltkrievu viļņa pašā virsotnē. Tomēr bija skaidrs arī tas, ka Vitebskas klubs, kas sezonu nav iesācis pārāk labi, centīsies sarūgtināt Latvijas čempionus.

Spēles ievadā mūsējo labā nostrādāja saikne Brahmanis – Mihailovs, kas vismaz sezonas ievadā neapšaubāmi ir lietderīgākais uzbrucēju pāris laukumā. Edijs jau sestajā minūtē guva savus septītos vārtus šosezon un izvirzīja liepājniekus vadībā.

Iespējams, grūtākie mirkļi pirmajā trešdaļā viesiem bija perioda vidū, rezultātam jau esot neizšķirtam – 1:1, kad ar 15 sekunžu intervālu uz noraidīto soliņa devās Čirkovs un Pliskausks. Ar šīm nepatikšanām metalurgi tika galā, bet liktenīgs bija Mamonova noraidījums trešdaļas izskaņā. Desmit sekundes līdz perioda beigām laukuma saimnieki izvirzījās vadībā, bet neilgi pēc pārtraukuma savu pārsvaru nostabilizēja – 3:1. Punktu mājinieku uzvarai pēdējā trešdaļā pielika mača pirmā zvaigzne Gnidenko – 4:1.

Lai arī daudziem Liepājas hokeja līdzjutējiem var šķist, ka metalurgiem vairākuma realizācija ir viens no vājākajiem punktiem, statistika liecina par ko citu. Proti, starp līgas 14 komandām mūsējie līdz vakardienai šajā rādītājā atradās 1.vietā, turklāt bija arī trešie labākie, spēlējot mazākumā. Arī vakar mūsējie pieklājīgi darbojās mazākumā, bet ar nedaudzo vairākumu realizāciju nekādi neveicās.

Nākamo spēli "Liepājas metalurgs" piektdien aizvadīs Novopolockā pret vietējo komandu "Himik/SKA", bet pirmdien, 29.septembrī, pulksten 18.30 savā laukumā mērosies spēkiem ar Minskas "Junostj".