Vējš: R 3.9 m/s

Vārdadiena: Fricis, Vikentijs, Vincents

Trīs vārti mazākumā  (5)

Atslēgvārdi hokejs

SK "Liepājas metalurgs" hokejistiem piektdien spēlē Novopolockā izdevās pārsteidzošs panākums. Ne jau tādēļ, ka pieveikts vietējais klubs "Himik/SKA", bet gan tas, kā tas izdarīts – trīs vārti mazākumā, vieni vairākumā, bet rezultātā pārliecinoša uzvara. Atceroties liepājnieku iepriekšējo spēli (trešdien pret "Vitebsk"), liepājniekiem vajadzēja rasties vielai pārdomām.

Mūsu kolēģi no baltkrievu sporta izdevuma "Pressball" speciāli "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka metalurgi spēli iesāka labi, bet tās turpinājumā nosēdušies. Metalurgi zaudējuši lielākajā daļā divcīņu, nespēja izsekot pretinieku ātrajai sadarbībai, bet mača beigās vairs nesanāca ieiet mājinieku zonā, pat spēlējot vairākumā. Līdz ar to cīņas iznākums bijis likumsakarīgs, ko atzina arī metalurgu galvenais treneris Vladimirs Golubovičs, pie reizes paužot neapmierinātību ar komandas funkcionālo sagatavotību, kā arī norādīja uz vienības tradicionālajām kļūdām, kuru dēļ liepājnieki bieži vien paši sev rada vairāk problēmu nekā sāncenši.

Dažu dienu laikā būtiskus trūkumus novērst ir grūti, tāpēc aktuālākais jautājums bija: vai "Liepājas metalurgs" spēs saņemties un pārvest mājup punktus no pirmajām divām izbraukuma spēlēm?

Drīzāk jāsaka, ka vismaz cīņas ievadā metalurgiem neizdevās pārkārtoties. Laukumā dominēja "Himik/SKA" komanda, kuras pārsvars brīžiem bija nomācošs. Jau otrajā minūtē mājiniekiem bija jāizvirzās vadībā, bet Mihailovs izgrūda vārtus, par ko tika noraidīts. Pirmajā trešdaļā metalurgi vēl divreiz palika mazākumā, tomēr ne tikai nezaudēja vārtus, bet paši izvirzījās vadībā – pēc Ozola piespēles kārtējo reizi atzīmējās Brahmanis.

Sev ierastā stilā darbojās Žabotinskis, kas līdz piektdienai bija čempionāta līderis vidēji spēlē ielaisto ripu ziņā (1,47 spēlē) – viņš bieži atsita ripu sev priekšā, bet, mūsējiem par laimi, neviens to nepielaboja vārtos. Trešdaļas izskaņā spēles gaita gan mazliet mainījās, jo metalurgi atdzīvojās un sāka izrādīt aktīvāku pretestību militārajiem ķīmiķiem.

Pēc pārtraukuma notikumi laukumā būtiski nemainījās – vairāk uzbruka mājinieki, kam pat izdevās izlīdzināt rezultātu – 1:1, bet momentu realizācija augstāka bija mūsējiem. Spēlējot vairākumā, arī liepājniekiem bija trīs labas iespējas gūt vārtus, bet vakar metalurgiem vislabāk tomēr izdevās izmantot pretinieku kļūdas un savus mīnusus (mazākumu) pārvērst plusos (gūtajos vārtos). Joprojām neapturams bija Brahmanis, kurš pārī ar Ozolu burtiski saplosīja savus oponentus.

Bez īpaša entuziasma mājinieki vēl centās ko mainīt pēdējā trešdaļā, vienus vārtus atguva, taču metalurgi beidzot realizēja skaitlisko vairākumu un uzvarēja pārliecinoši – 6:2.

Nākošo spēli "Liepājas metalurgs" atkal aizvadīs savā laukumā pirmdien, 29.septembrī, pulksten 18.30 pret Minskas "Keramin".

"Himik/SKA" – "Liepājas metalurgs" 2:6 (0:1, 1:4, 1:1).
Novopolocka, 24.septembris. 1250 skatītāju.
Tiesneši: A.Vasjko, V.Rufs, V.Koleda.
Vārti: 12:17 Brahmanis (Ozols) – 0:1 (maz.). 25:58 Kovaļeņa (Krikuņenko, Gorbokoņs) – 1:1. 28:10 Brahmanis (Feldmanis) – 1:2. 33:44 Ozols (Brahmanis) – 1:3 (maz.). 36:16 Ļouškins (Žabotinskis) – 1:4 (maz.). 37:36 Brahmanis (Ozols, Grāvītis) – 1:5. 43:31 Karkockis (Rudaks, Skripiļevs) – 2:5. 59:35 Mihailovs (Ivanovs, Ozols) – 2:6 (vair.).
Metieni: 34 (14+13+7) – 24 (5+11+8).
Vārtsargi: Trus (37:10), Filipčiks (22:50) – Žabotinskis.
Sodi: 20 (0+16+4) – 18 (6+10+2).
Labākie spēlētāji: Sokols – Brahmanis, Žabotinskis.

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Šī ir pirmā spēle, kad esmu apmierināts gan ar rezultātu, gan sniegumu. Kļūdas vēl bija, bet šodien mēs veiksmīgi darbojāmies mazākumā, bez tam ļoti palīdzēja Žabotinskis.