Vējš: ZA 8.8 m/s

Vārdadiena: Aleksandrs, Brīve, Doloresa

TV – "Jaunība" atkal pārāka

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

SK "Liepājas metalurgs" hokejisti svētdien sīvi spēkojās ar Baltkrievijas atklātā čempionāta līdervienību – Minskas "Junostj", bet viesi prasmīgāk izmantoja spēli vairākumā un guva minimālu uzvaru. Cīņu pret BAČ līdervienību metalurgi drīzāk var ierakstīt savā aktīvā – ļoti mērķtiecīga bija metalurgu pirmā maiņa, pirmajās minūtēs divi, trīs labi momenti bija Ozolam.

Tomēr par vārtu guvumu ievadā varēja priecāties viesi – viņu otrās maiņas uzbrucēji bija izmanīgākie laukuma stūrī, nogādāja ripu Ponamarjovam, kurš pārspēja Žabotinski – sestajā minūtē 0:1.

Neizmantojuši starta ofensīvas laikā radītās vārtu gūšanas iespējas, metalurgi nepanīka, tikai spēle kļuva mazliet pragmatiskāka. Visaktīvāk turpināja cīnīties mūsējo pirmais virknējums, un no nelielas distances pretinieku vārtsargu pārspēja Feldmanis – 1:1, labu iespēju no vārtu priekšas neizmantoja Skvorcovs, tomēr vadībā mūsējie izvirzījās. Viesu aizsargi tik ļoti aizrāvās ar liepājnieku otrās maiņas uzbrucēju segšanu, ka nepamanīja šī metalurgu virknējuma bīstamākā vīra Brahmaņa ieslidošanu vārtu priekšā. No nelielā attāluma Edijs nekļūdījās – 2:1.

Perioda izskaņā viesi aktīvi uzbruka, ripa nolēkāja gar Žabotinska vārtu līniju, un Oļhovcevs bija spiests izgrūst vārtus. Arbitrs gan videoatkārtojumā nolēma pārbaudīt, vai vārtu guvums šajā epizodē nav bijis, bet rezultāts saglabājās 2:1. Kārtējo rezultāta maiņu viesi panāca, izmantojot mūsējo noraidījumus pirmā perioda izskaņā un otrā sākumā, kā arī trāpīja pa vārtu stabu. Liepājnieku ceturtā maiņa kontrolēja ripu viesu zonā, un Zembergs pat no asa leņķa meta tikai nedaudz garām, bet sekoja viesu pretuzbrukums, Volčkovs kā caur sviestu izgāja cauri mūsu aizsardzībai, un – 2:4. "Junostj" jau abu vienību pirmajā tikšanās reizē Minskā apliecināja, ka sāncenšu nedisciplinētība tiks bargi sodīta.

Pēc divu ripu pārsvara iegūšanas viesi piebremzēja savu aktivitāti, ļaujot pilnīgu kontroli pārņemt metalurgiem. Mūsējo pārsvars bija ievērojams, un galu galā tas nesa augļus. Atkal līderu lomu uzņēmās pirmās maiņas vīri – Grāvītis izlauzās līdz vārtu priekšai, pēdējā mirklī piespēlēja Mamonovam, kurš nekļūdījās – 3:4.

Pēdējā trešdaļā viesi turpināja pieturēties sev ērtajam pretuzbrukuma hokejam, cerot uz pretuzbrukumiem. Liekas paviršības vairs nepieļāva arī mūsējie, kas vairākas reizes bija tuvu vismaz neizšķirta izraušanai, bet nelīdzēja ne Žabotinska nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju, ne jauniešu ieslēgšana viņu aizsardzības zonā.

Citi svētdienas spēļu rezultāti – "ASK/Ogre" – "Himvolokno" 3:4, "Gomeļ" – "Vitebsk" 2:1, "Metallurg" – "Himik/SKA" 3:2, "Rīga 2000" – "Neman" 0:2, "Latgale" – "Brest" 2:4.

Otrdien, 21.oktobrī, pulksten 18.30 "Liepājas metalurgs" savā laukumā tiksies ar citu turnīra augšgala vienību – Mogiļevas "Himvolokno".

Komentāri

Mihails Zaharovs ("Junostj"):
– Ļoti grūta uzvara, kuras izcīnīšanai bija nepieciešams gribasspēks. Cik atceros, spēles pret liepājniekiem vienmēr bijušas grūtas, tāda tā bija arī šodien.

Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Ar vēlmi uzvarēt komandu "Junostj" vien nepietiek, ir vajadzīga arī skaidra galva un vairāk meistarības. Atkal paši sev radījām problēmas, pievīla daži aizsargi. Domāju, ka izšķirošais brīdis mačā bija otrā perioda ievads.

"Liepājas metalurgs" – "Junostj" 3:4 (2:2, 1:2, 0:0).
Liepāja, 19.oktobris. 907 skatītāju.
Tiesneši: V.Bikovskis, O.Greiers, R.Borskis.
Vārti: 5:19 Ponamarjovs (Materuhins, Stepanovs) – 0:1. 12:27 Feldmanis (Ozols, Mamonovs) – 1:1. 17:47 Brahmanis (Pliskausks) – 2:1. 19:43 Jakimovičs (Stepanovs, Seņkevičs) – 2:2 (vair., +2). 20:28 Seņkevičs (Romaņenko, Rjadiniskis) – 2:3 (vair.). 23:02 Volčkovs (Šitkovskis) – 2:4. 32:52 Mamonovs (Ozols, Grāvītis) – 3:4 (vair.).
Metieni: 28 (9+9+10) – 23 (11+6+6).
Sodi: 10 (6+2+2) – 10 (0+6+4).
Vārtsargi: Žabotinskis – Gorjačevskihs.
Labākie spēlētāji: Jass – Materuhins, Jakimovičs.

Andris Sudmalis,

Tā vien šķiet, ka dažas treniņos noslīpētas kombinācijas metalurgi drīz varēs izpildīt ar aizvērtām acīm. Kā šo, kad partneru piespēli no uzbrukuma kreisās malas tūlīt vārtu guvumā pārvērtīs Vladimirs Mamonovs.