Piektdiena, 22. jūnijs

Vārdadiena: Laimdots, Laimiņš, Ludmila

TV – "Liepājas metalurgs" – "Neman" – 2:4 (spēle beigusies)  (2)

Atslēgvārdi hokejs | baltkrievijas hokeja čempionāts

Liepājā notiek Baltkrievijas atklātā hokeja čempionāta spēle starp komandām "Liepājas metalurgs" un "Neman" (Grodņa). "Liepājas metalurgs" zaudēja ar 2:4 (0:2, 1:2, 1:0). Metalurgi spēli iesāka miegaini, un, lai arī viesi ar snieguma kvalitāti nepārsteidza, "Neman" vīru pārsvars pirmajās 20 minūtēs bija neapstrīdams.

Jau 5.minūtē grodņieši no vārtu priekšas panāca 1:0. Iespējams, ka ripa Legzdas vārtos nokļuva pēc saskares ar Pancireva slidu, bet tiesnesis Bervenskis neuzskatīja par vajadzīgu vērot videoatkārtojumu.
"Neman" pārsvaru palielināja 15.minūtē, kad realizēja vairākumu – Legzda nepaguva piesegt tuvo vārtu stūri.

Lai gan pēc pirmā pārtraukuma liepājnieki bieži vien uzlabo savu sniegumu, šoreiz mūsējiem pamosties neizdevās – otrā perioda otrajā minūtē Lukašs Lousans netraucēti šķērsoja visu laukumu un šķērslis vārtu gūšanai nebija arī Legzda – 0:3.
Pēc dažām minūtēm liepājnieku stāvoklis pasliktinājās vēl vairāk – uz sodīto soliņa atradās četri metalurgi, bet iespaidīgo mazākumu izdevās izturēt. Tiesa, 12.minūtē rezultāts kļuva 0:4, un pēc minūtes Legzdas vietā "Liepājas metalurga" vārtos stājās Māris Jučers, kuram tā bija debija Baltkrievijas čempionātā (Žabotinskis joprojām slimo).
Ieguvuši iespaidīgu pārsvaru baltkrievi samazināja apgriezienus. Metalurgiem aizvien biežāk izdevās radīt bīstamas epizodes pie viesu vārtiem. Viens no mūsējo uzbrukumiem noslēdzās ar Sergeja Daņilova precīzu metienu 18.minūtē. Bija arī iespējas vēl vairāk pietuvoties sāncešiem, bet pirms pēdējās trešdaļas rezultāts nemainījās – 1:4.

Pēdējā trešdaļā saturīga hokeja bija ļoti maz, tiesa, neliels teritoriālais pārsvars bija mūsējiem. Mazliet vairāk nekā divas minūtes līdz mača beigām liepājniekiem beidzot izdevās izmantot skaitlisko vairākumu – pirmos vārtus pēc atgriešanās laukumā guva Fiļimonovs. Laukuma saimniekiem pavīdējušo cerību stariņu tomēr neizdevās satvert – zaudējums ar 2:4.

Komentāri:
Vladimirs Golubovičs ("Liepājas metalurgs"):
– Apsveicu sāncenšus ar pelnītu uzvaru. Divi pirmie vārti mūs vienkārši šokēja, lai gan pret "Neman" mēs parasti paši sev atvedam golus. Mums spēlēja vairāki hokejisti, kas tikko ir atgriezušies laukumā pēc savainojumiem, iespējams, ka tas traucēja parādīt saturīgāku hokeju. Jāatzīst arī, ka sapelnījām daudz nepamatotus noraidījumus. Tas mums ir raksturīgi spēlēs pret baltkrievu klubiem.